Skocz do zawartości

PSP


artimal

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś mi mówił, że na facie gry z PS2 nie działają a na slimie tak.

Nie pier**l, proszę cię. Wszystkie gry działające na PSP Slim działają na grubym PSP. Gry z PSX działają na każdym PSP z firmware większym niż 3.0.

 

Slim jest lepszy, ale:

- fat ma wybrzuszenia ułatwiające chwyt konsoli

- fat ma IRDĘ, slim - nie

- model baterii działający dłużej (do kupienia oddzielnie) tworzy tyłek w modelu slim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotka... bierz slim... lepiej leży w dłoni, ma jaśniejszy wyświetlacz, wejście tv out, jest lżejszy i w przyszłości ma wyjść soft z Skypem =) do tego idealny do używania jako przenośne dvd =) po co ci irda? będziesz sobie mp3 od kolegów przesyłał?... ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotka... bierz slim... lepiej leży w dłoni, ma jaśniejszy wyświetlacz, wejście tv out, jest lżejszy i w przyszłości ma wyjść soft z Skypem =) do tego idealny do używania jako przenośne dvd =) po co ci irda? będziesz sobie mp3 od kolegów przesyłał?... ;p

 

soft ze skypem już wyszedł. Jest to wersja 3.80+ chyba :P

 

EDIT:

 

I chciałem jeszcze dodać że Slim może uruchamiać niektóre programy, których nie może uruchamiać Fat bo Fat ma mniej pamięci niż Slim.

 

Fat może uruchamiać programy dla kernela 1.50 bez potrzeby pierniczenia się z TM

 

Ale i tak polecam Slima bo bajery w nowszych softach będą tylko na niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej leży w dłoni

Mi lepiej trzyma się phata.

przyszłości ma wyjść soft z Skypem =)

To bardzo dziwny krok Sony. Na facie nie można skype'ować, ale można rozmawiać z kamerką przez wi-fi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Między innymi ramem i wyglądem, ktoś mi mówił, że na facie gry z PS2 nie działają a na slimie tak.

Na żadnym nie działają gry z PS2. Tak gwoli ścisłości. PS2 Slim (podobno jest już wersja Slim Slim, z wbudowanym zasilaczem do środka konsoli) jest mocniejsze od PSP, a nośniki mają 3x większą pojemność - więc emulacja nie wchodzi w grę.

 

Slim jest po prostu unowocześniony, można go ładować przez USB, podłączyć do telewizora, gadać na Skype, oszczędza baterie, napęd UMD został przebudowany i jest cichszy oraz energooszczędny, głośniki zostały przeniesione w górę konsoli a samo PSP jest dwa czy trzy milimetry cieńsze. Gry są takie same, pod względem przerabialności też nie ma raczej większych różnic - ale nowe to zawsze nowe. Co do pamięci RAM 32 vs 64 MB - to chyba poza Skype i programami Homebrew mało co z niej korzysta ? Gry nie mogą, bo muszą działać na starym PSP. A tak szczerze, to nie wiem czy to faktycznie ram jest większy, czy jednak może pamięć Flash w której siedzi Firmware (i Skype).

No i co do IRDY - ona nie ma żadnego użycia, dlatego się jej pozbyto. Nawet w programach homebrew się nie przydaje (dzisiejsze telefony już nie mają IRDY, a kupować specjalnie do kompa nadajnik i odbiornik, gdy mamy WiFi i USB też jest bezsensem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...