Skocz do zawartości

Profesjonalne sprity


Pawelb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Może od razu przejdę do rzeczy, a mianowicie moje pytanie brzmi: jak są tworzone profesjonalne sprity?

Mam na myśli takie jak do raymana lub sonica. Otóż taka postać mieści się w rozmiarach 32x32. Próbowałem w paincie ustawić rozmiar kanwy na ww wartości. Trochę małe, ale ok. Powiększyłem. Próbowałem coś tworzyć, ale to raczej mijało się z celem, ponieważ nie jestem artystą w tworzeniu dzieł sztuki za pomocą kwadratów.

Wpadłem na lepszy pomysł, narysować to co chcę na kanwie o rozmiarze 640X640, a następnie zrobić resize do rozmiaru 32x32. Nawet po zrobieniu tego innym programem niż paint, sprite wyglądał strasznie (wszystko zamazane).

Gdy patrze na te profesjonalne sprity to zastanawiam się jak to możliwe że przy takich małych rozmiarach jest taka dokładność i rozdzielczość.

Proszę o komentarze. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Topic: Generalnie pixelart jest stosowany do grafik takich małych, ale raczej tylko pod konsole ze zjechaną grafiką. Tak, to można kontury, potem deseń, cienie, światło itp.

Można to powiedzieć inaczej. Na 8-bitówkach był czysty pixel-art, w czasie 16-bitówek graficy używali prostych narzędzi (linia, wypełnienie), a na 32 i 64-bitówkach to już chyba normalnych programów graficznych. Kontury i wypełnienie są zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kontury nie są zawsze panie Jaklubie

Są. Właściwie na 8-bitówkach były tylko kontury, bo wypełnienie było po prostu nie potrzebne (i chyba nie było takiego narzędzia). Nie mówię o konturach jako zarys, ale o konturach na gotowym spricie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprity do profesjonalnych(w pełnym tego słowa zanczeniu) gier(mało pro gier używa już spritów, to też fakt), to rendery modeli 3D. W ten sposób przed wyrenderowaniem można dostosować rozmiar bez strat w jakości, no i są bardzo dobre odwzorowania wypukłości.

 

No racja np w prawie wszystkich grach izometrycznych sprity są tak robione. Diablo 1 ,2 Helbreath

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...