Skocz do zawartości

Pomocy z biologią ;p


Millenium

Rekomendowane odpowiedzi

elo all dobra wiem ze to forum o grach i w ogole ale nie mam pomyslow jak to zrobić mam następujące zadanie:

Ułuż po 3 łańcuchy pokarmowe składające się z 3,4,5 ogniw (ogniwa nie mogą się powtarzać) biocenozy lasu pola łąki jeziora (ew. rzeki zamiast jeziora)

Please pomóżcie mi

Ps. Jeżeli zdecydowałeś się mi pomóc to napisz całą bioceznozę (tzn 3 łańcuchy po 3,4,5ogniw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo all dobra wiem ze to forum o grach i w ogole ale nie mam pomyslow jak to zrobić mam następujące zadanie:

Ułuż po 3 łańcuchy pokarmowe składające się z 3,4,5 ogniw (ogniwa nie mogą się powtarzać) biocenozy lasu pola łąki jeziora (ew. rzeki zamiast jeziora)

Please pomóżcie mi

Ps. Jeżeli zdecydowałeś się mi pomóc to napisz całą bioceznozę (tzn 3 łańcuchy po 3,4,5ogniw)

 

Biocenoza ta ?

Kot -> mysz -> owad -> kwiat

Orzeł -> dzięcioł -> kornik -> drzewo

Lew - antylopa - trawa

 

Wystarczy ???

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to tak

producent -> konsument I rzędu -> II rzędu -> reducent -|

| |

| ___________________martwa materia______________ << -

 

 

Wyjaśnienie producenci zasilają konsumentów I rzędu oni zaś II rzędu a kiedy np. roślina lub zwierze umrze to reducent rozkłada ciała na martwą materie ta zaś posłuży procesowi fotosyntezy roślince i tak na okrągło :)

 

Grela ten post świadczy o twoim poziomie intelektualnym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to, kto co zjada, tylko jak jest przenoszona energia. Jest producent energii - roślina. Energia tej rośliny przechodzi do roślinożercy, więc strzałka w jego kierunku. Potem energia roślinożercy do drapieżcy i to tak wygląda o ile dobrze już pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływ energii prezentuje się łańcuchem pokarmowym lub piramidą troficzną. Co prawda, druga forma jest bardziej poprawna, a łańcuch pokarmowy tak na prawdę co innego obrazuje, ale ja po prostu nie wiem jak można ci wytłumaczyć zasadę układania łańcuchów :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak serio to organizmów które przedstawiają łańcuch pokarmowy nie ma co innego sieć troficzna ta pokazuje wszystkie gatunki.

Wyjaśnienie łańcuch pokazuję że dany organizm je tylko jedną rzecz a przecież nie ma takich co żywią się tylko i wyłącznie jedną rzeczą więc łańcuch pokarmowy jest niepoprawną formą pokazania czym dany organizm się żywi

sieć troficzna to strzał w dziesiątkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze się z tobą zgodzić...

 

Co do tematu, to chyba lolik coś pokręciłeś, od kiedy łancuch pokarmowy ma pokazywać wszystko co dany organizm zjada? To jest coś w rodzaju przykładu pokazującego co może byc przez co zjedzone.

 

no niestety usunęli mi posta,a chciałem spytać,dlaczego gmclan ostatnio przechodzi kryzys? że są tematy nudne i jakieś bez życia,tak samo w tych pytających taka pustka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pstrąg-wydra(zjada pstrąga)-bakterie i mikrorganizmy(pomagają w rozkładzie wydry) nie jestem pewien.

I niech ta tandetna podróbka mnie przestanie latać jak kot z pęcherzem po całym forum i pisać głupie posty, zresztą to podrobione konto niedługo będzie usunięte.(sorka za :offtop:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech ta tandetna podróbka mnie przestanie latać jak kot z pęcherzem po całym forum i pisać głupie posty, zresztą to podrobione konto niedługo będzie usunięte.(sorka za :offtop:)

 

dlaczego niby ma być usunięte musztardzioku jak ktoś legalnie się zarejestrował na nie? nikt nie ma prawa usuwać komuś konta chyba co? trzeba było nie zmieniać nicku co kolejny okres i czerwone majtki tylko obstawać przy swoim

 

świat>murdalow>słonik>imo rampage>klocek :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...