Skocz do zawartości

SDL vs Allegro


Dawidds

Rekomendowane odpowiedzi

LoL... LoL... LoL...

 

Nie zrozumiałeś mnie :P Inaczej: pokaż mi listę wsyztskich programów, które używają DirectX lub OpenGL. PROGRAMÓW. I później porównaj sobie liczbę programów z liczbą gier. Myślę, że będzie ok. 99:1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoL... LoL... LoL...

 

Nie zrozumiałeś mnie :P Inaczej: pokaż mi listę wsyztskich programów, które używają DirectX lub OpenGL. PROGRAMÓW. I później porównaj sobie liczbę programów z liczbą gier. Myślę, że będzie ok. 99:1...

Bo programy użytkowe nie wymagają(są wyjątki takie jak np. Blender, który bodajże używa OGL) używania bibliotek graficznych. Używają zazwyczaj systemowych API, albo własnego systemu renderowania grafiki(bazowanego na API systemu). Poza tym taki OGL nie jest wcale taki trudny, a za to nawet tworząc grę 2d masz większe możliwości interakcyjne(rotacja według 3 osi itp.), a także możesz dodać elementy przestrzenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedz na poziomie przedszkolaka ;] 100% gry to język programowania... może kod napisany w "jakimś" języku programowania to.. 0o Takimi wypowiedziami jeszcze bardziej mącisz chłopakowi, który już widzi w DirectX render czy raczej silnik gry różniący się od gm tym że nie ma edytora..

Wypowiedź na poziomie przedszkolaka ;] Co z grafiką (teksturami) i dźwiękami? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Po pierwsze DirectX dużo nie waży, po drugie dołączany jest do każdej komercyjnej gry, więc trudno by znaleźć komputer bez Directx, no i po trzecie w Windows XP i Windows Vista przecież są już określone wersje na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...