Skocz do zawartości

Wciskanie przycisku


Kaara

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko: czy można zrobić w gm'ie cos takiego że: naciskam np. przycisk P, pojawia mi sie jakieś tam okienko po czym kiedy wcisnę P drugi raz dopiero znika? Jeśli można to jak to zrobić, próbowałem Key press i key release ale nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

create:

GML
pokazuj=false;

draw:

GML
if pokazuj=true

{

//tutaj rysujemy okienko

}

key_press P

GML
pokazuj=!pokazuj;//zamienia true na false i na odwrót

/* czyli inaczej:

if pokazuj=false then pokazuj=true else pokazuj=false;

*/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gnysek! Tylko teraz problem bo jak o_gracz ma depth załóżmy 2 wiec okienko tez ma taki depth bo w drawie w o-graczu jest to rysowane, wiec teraz drzewo ma depth 1 bo o_gracz musi chodzić pod drzewem a nie na i kiedy ta ramka jest na drzewie drzewo ją przykrywa, wiec teraz nie wiem jak to zrobić żeby gracz chodził pod drzewem ale kiedy okienko będzie na drzewie to okienko będzie je przykrywac(okienko jest rysowane w graczu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gnysek! Tylko teraz problem bo jak o_gracz ma depth załóżmy 2 wiec okienko tez ma taki depth bo w drawie w o-graczu jest to rysowane, wiec teraz drzewo ma depth 1 bo o_gracz musi chodzić pod drzewem a nie na i kiedy ta ramka jest na drzewie drzewo ją przykrywa, wiec teraz nie wiem jak to zrobić żeby gracz chodził pod drzewem ale kiedy okienko będzie na drzewie to okienko będzie je przykrywac(okienko jest rysowane w graczu)

Załóż osobny objekt: obj_interface z niskim depthem i w nim rysuj okienka wszelkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...