Skocz do zawartości

PC sie spier...


M@ti002

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

sorka ze pisze o tym temat ale w shoutboxie by mi pewnie nikt nie pomogl :P (wiadomo shoutbox do spamowania bardziej :P)

no ale do rzeczy. moj PC sie ostatnio strasznie... psuje? wogole sie czesto zacina, a teraz nawet mi wyskoczylo ze winda sie nie uruchomila poprawnie, blablabla i dalem od razu ostatnia dzialajaca konfiguracje (chociaz ostatnio nic nie zmienialem O_o) i dziala (ledwo). ponadto od swego czasu mi sie pojawia niebieski ekran, i pisze costam o moim dysku (jakiestam sprawdzanie) i mysle ze to przez niego wlasnie te problemy. mam w planach zrobic formata. a moze to czego innego wina?? pomozcie, jesli wiecie co sie stalo lub byliscie w podobnej sytuacji :(

PS wszystko w komputerze wpiete elegancko, nic nie jest odpiete itd.

z gory dzieki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ci całkiem już dysk siada? (tzn. że się wszystko pójdzie... wszystko pójdzie w kosz)

 

Nie jestem pewien, ale raczej tak się stanie. Zrób sobie na wszelki wypadek na płytce kopię ważnych plików (np. projekty GMa, w tym Pixel Speeder :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

sorka ze pisze o tym temat ale w shoutboxie by mi pewnie nikt nie pomogl :P (wiadomo shoutbox do spamowania bardziej :P)

no ale do rzeczy. moj PC sie ostatnio strasznie... psuje? wogole sie czesto zacina, a teraz nawet mi wyskoczylo ze winda sie nie uruchomila poprawnie, blablabla i dalem od razu ostatnia dzialajaca konfiguracje (chociaz ostatnio nic nie zmienialem O_o) i dziala (ledwo). ponadto od swego czasu mi sie pojawia niebieski ekran, i pisze costam o moim dysku (jakiestam sprawdzanie) i mysle ze to przez niego wlasnie te problemy. mam w planach zrobic formata. a moze to czego innego wina?? pomozcie, jesli wiecie co sie stalo lub byliscie w podobnej sytuacji :(

PS wszystko w komputerze wpiete elegancko, nic nie jest odpiete itd.

z gory dzieki :(

 

jeśli piszesz od dysku i przed uruchomieniem Ci wyskakuje jakieś sprawdzanie błędów i coś tam z plikami NTFS to możesz mieć uszkodzony dysk,ja jestem w takiej sytuacji i daje dysk do gwarancji na dniach...

czasem wyskakuję przez to różne błędy podczas kopiowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem kilka miesięcy temu taki przypadek, że komp coraz gorzej chodził...

2 razy reinstalka, za każdym razem oczywiście kopia danych i się wkurzyłem. Kupiłem sobie nowy dysk. A ostatnio się okazało, że w tych plikach miałem sporo wirusów i nic z dyskiem nie jest :P I mam teraz 2 :]

 

Na wszelki wypadek lepiej sobie zgraj uprzednio skanując jakimiś Skanerami Online, 1 antywirus nie pomoże na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja terz miałem kompa popsutego :( <_< a to mi się sam wyłanczał albo w ogóle nie odpalał stacja zacinała się przy wysuwaniu albo jak włanczałem kompa to mi się zatrzymywał na czarnym polu z białymi napisami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :) 0 na dysku :) tyle ze teraz wyskakuje ten niebieski ekran ale pisze o dysku c :/ (skopiowalem potrzebne rzeczy na d) :mellow:

EDIT: tylko czasami jeszcze pc "kaszle" :P tzn. jakies chrobotanie slychac, jakby sie... dlawil :P

jakies pomysly? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz przez dos'a

użyj komendy:

CHKDSK C: /R

wyszukuje i naprawia błędy w plikach :)

 

DLA Low'a i reszty proponuje zrobienie kopi zapasowej dysku C(systemowego) bądź samych plików systemowych pomijając katalogi z naszymi danymi tkj. pulpit, moje dokumenty itd. ... w przypadku awarii 10 min i mamy kompa z powrotem na nogach ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mialem teraz tak zrobic bo wchodze a tu pach! uszkodzone pliki cookies w firefoxie :/

EDIT: dzieki wam!!! juz sie ScanDisc nie robi!!! Woohoo!!! poskromilem peceta!!! :whip:

EDIT2: jednak nie do konca :/ teraz mi wyskakuje boot from cd :/ ale po jakichs 2 sekundach sie wlacza. myslalem zeby zrobc chkdsk ale z moja partycja. ale pisze ze trzeba najpiew dezinstalowac wolumin... to dalem "n" a jak wyskoczylo czy ma byc sprawdzany to dalem "t" i teraz nie wiem czy wymusic dezinstalacje woluminu? (1 raz mam takie cos, wczesniej nie korzystalem z wiersza polecen bo i po co) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

<_<...

a wiec na dysku D: mam (tak naprawde to moj ojciec ma :P) 2 wirusy i nie wiem co robic: usunac czy nie? bo nie da sie wyleczyc :( oto nazwy plikow (boje sie ze przez to system nie bedzie dzialal czy cos :P):

Plik D:\System Volume Information\_restore{87A567B2-89A9-4B03-8CA0-D105DD7B4F34}\RP3\A0000193.exe jest zainfekowany - Program Win32/Adware.ErrorDoctor.

i

Plik D:\System Volume Information\_restore{E191E3C5-4FAD-448B-93A4-3311EF59F68D}\RP81\A0048074.exe jest zainfekowany - prawdopodobnie odmiana Win32/Hupigon trojan.

ponadto pecet wolniej chodzi, nie dziala zadna przegladarka oprocz tego microsoftowego syfa IE :D

z gory dzieki. tylko prosze tych bardziej doswiadczonych (:D) o wypowiedzenie sie czy moge te pliki usunac :)

z gory dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wirusy siedzą w punktach przywracania systemu. Stwórz nowy punkt przywracania a potem uruchom "Oczyszczanie dysku" >> "Więcej opcji" >> i "usuń wszystkie punkty przywracania oprócz najnowszego". Wtedy pozbędziesz się i wirusów i punktów przywracania :P

 

ponadto pecet wolniej chodzi, nie dziala zadna przegladarka oprocz tego microsoftowego syfa IE

z gory dzieki.

Może jakiegoś loga z HijackThis czy cuś ? Bo tak chyba nikt nie zgadnie...

Ale spróbuj naprawić system spybotem:

http://www.safer-networking.org/pl/index.html

A jeśli to nie pomoże uruchom z płyty Windowsa konsole odzyskiwania i napraw dysk poleceniem chkdsk - możliwe że przez błędy na dysku komp ci wolniej chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj logi z HiJack'a i ComboFix'a. Prawdopodobnie masz zawalony system.

Hupigon, wróg każdego usera op.pl. Wywal to, nic sie nie stanie, to tylko przywracanie systemu. Ja tego nie używam i jakoś żyję.

Ponadto wyłącz przywracanie na dyskach, bo jeśli masz wirusa, dodatkowo tworzy to jego kopię (zapasową =D).

Zajrzyj na searchengines.pl

http://www.searchengines.pl/Optymalizacja-...e-XP-t5989.html

I tu dla konsoli, jak nie bedziesz wiedział o co chodzi

http://www.searchengines.pl/Konsola-Odzysk...003-t14270.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam.

sorka ze pisze o tym temat ale w shoutboxie by mi pewnie nikt nie pomogl :P (wiadomo shoutbox do spamowania bardziej :P)

no ale do rzeczy. moj PC sie ostatnio strasznie... psuje? wogole sie czesto zacina, a teraz nawet mi wyskoczylo ze winda sie nie uruchomila poprawnie, blablabla i dalem od razu ostatnia dzialajaca konfiguracje (chociaz ostatnio nic nie zmienialem O_o) i dziala (ledwo). ponadto od swego czasu mi sie pojawia niebieski ekran, i pisze costam o moim dysku (jakiestam sprawdzanie) i mysle ze to przez niego wlasnie te problemy. mam w planach zrobic formata. a moze to czego innego wina?? pomozcie, jesli wiecie co sie stalo lub byliscie w podobnej sytuacji :(

PS wszystko w komputerze wpiete elegancko, nic nie jest odpiete itd.

z gory dzieki :(

miałem ten sam problem komp mi się mulił, procesor - stopień użycie 100% naprawde cięzko chodził.

Moja propozycja wejdź w menedżer zadań windows i looknij czy nie masz tam procesu "invi.exe" jeśli masz to wyłącz u mnie zadziałało od razu spadło użycie procesora do 13-11-0% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem komp mi się mulił, procesor - stopień użycie 100% naprawde cięzko chodził.

Moja propozycja wejdź w menedżer zadań windows i looknij czy nie masz tam procesu "invi.exe" jeśli masz to wyłącz u mnie zadziałało od razu spadło użycie procesora do 13-11-0% :D

hmm... a do czego to?? xD bo potem nie chce jakis nepozadanych bledow. poza tym juz nie mam tamtego problemu tylko ten blad. nie spowalnia, ale denerwuje, i troche sie nim martwie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i znowu, i znowu, i znowu...

teraz musze min 3 razy resetowac pcta, bo mi wyskakuje "boot from CD" (a plytki zadnej nie ma :o) i ogolnie slabo chodzi. pozyczylem "na probe" od szwagra winde i to samo sie dzieje co z moim. mysle ze to wina albo dysku twardego, albo tasmy :( co o tym sadzicie? oddac go do naprawy czy lepiej kupic nowy? :/ moj dysk twardy procesor to AMD Athlon XP 1600+ w razie czego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...