Skocz do zawartości

MiniVolley v1.9


Dawidds

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: MiniVolley v1.9

 

Gatunek: sportowo/zręcznościowa

 

Opis: Gra - siatkówka. Widok od boku. Możliwość grania na dwóch graczy i...... drugi gracz może narazie grać jedynie joystickiem..... do następnej wersji ma dojść wybór sterowania. Ponadto w grze są replay'e - mozemy je nawet oglądać :P Aby wyrać trzeba mieć 25 unktów, i prowadzić 3 punktami (wiem, że w siatkówce są 2 punkty - ale trzy są lepsze według mnie :P ) W następnej wersji mam zamiar wprowadzić listę replay'i - z przykładu "playlista" :P Chciałem też do następnej wersji zrobić IQ przeciwnika komputerowego, ale.... e.... nie zabardzo mi to wyszło :D

 

Download: KLIK

Rozmiar pliku: 2,22 MB

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Seven Games (jakoś podoba mi się ta nazwa, więc

nazwałem mój "jednoosobowy team" właśnie tak), podziękowania za przykład kodów od Dawidsu, i za menu od.... nie chce mi sie teraz sprawdzać :D (już mi sie nie chciało robic credits w grze...

Fabuła:
BRAK :P

Grafika:
Seven Games

Muzyka:
BRAK...

Screeny:

https://gmclan.org/uploader/3008/1_9_screen2.png

https://gmclan.org/uploader/3008/1_9_screen1.png

 

PS: Nie za ostro, to moja pierwsza gra :P Chociaż według mnie nie jest zła...... fajnie się gra z kolegami :D

PS2: Na tym drugim screenie powinien być jeszcze wyświetlany wynik, ale to jest screen z replaya, a narazie w replayach nie ma zapisu wyniku xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roftl.png

:boxed: ROFTL?

A tak pozatym to pusto coś tak na ekranie. Przydałoby się tło jakieś, ładne podłoże i grafiki ludzików(dużo większe niż te teraz). Mógłbyś także poprawic, żeby był punkt jak piłka dopiero spadnie(calkowicie a nie jakies 32 piksle nad ziemią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: masz na myśli możliwość wejścia na pole wroga? Tak jest specjalnie :D Czasem można strzeliś niezłą bramkę tą techniką :D

 

Zaraz dam w edicie wersję ze sterowaniem "nie joy'iem"...

 

calkowicie a nie jakies 32 piksle nad ziemią

Próbowałem, ale jeśli ustawie obiekt bramka_prawa (czy tam lewa) niżej to czasem, jak się strzeli mocniejszą piłkę to nie wpada bramka a po prostu się odbija..... ale już mam na to pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Dodaj jakąś fajną muzyczkę i jakieś odgłosy przy odbijaniu piłki. :)

2.Zamiast tego szarego tła domaluj jakąś widownie. To będzie ładniej wyglądało. ;)

3.Czemu w siatkówkę gram piłką od nogi?

4.Dodaj auty jak piłka wyjdzie po za ekran.

5.Przydała by się zmiana grafiki i sztuczna inteligencja.

6.Dla ozdoby można dodać jakiegoś sędziego. ;)

 

Wyżej podałem ci co możesz zrobić aby gra była ciekawsza. ;) Oceny na razie nie wstawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Dodaj jakąś fajną muzyczkę i jakieś odgłosy przy odbijaniu piłki.

OK ;)

 

2.Zamiast tego szarego tła domaluj jakąś widownie. To będzie ładniej wyglądało.

Taa.... ale skąd wziąć tą widownię xD ? Ta stronka (tsukuru.pl) - fajna, ale tam wszystkie tła są takie małe...

 

3.Czemu w siatkówkę gram piłką od nogi?

Nie no lol. Zapewne nie uwierzycie, ale dopiero to zauważyłem :P Zaraz spróbuje poprawić...

 

4.Dodaj auty jak piłka wyjdzie po za ekran.

Możliwe, że to tylko moje zdanie, ale jak ona się odbija od ścian to jest fajniej :D No chyba, że zrobie większe boisko..... no.... chyba zaraz robię wieksze boisko....

 

5.Przydała by się zmiana grafiki i sztuczna inteligencja.

Grafikę zmienię,ale sztucznej inteligenci po prostu nie umiem zrobić. Znaczy się zrobiłem takie IQ, że co drugą ładną, wysoką piłkę przerzuci na moją połowę. Ale to tyle....

 

6.Dla ozdoby można dodać jakiegoś sędziego.

Oryginalny pomysł, ale gdzie mam go umieścić?

 

PS: Jak ktoś zna jakąś stronę gdzie mogę znaleźć jakieś fajne tło to niech poda :P o ja raczej nie zrobię fajnego tła..... chociaż zawsze można chocia spróbować....

 

PS: No jest pierwsza poprawka - joystick. Teraz 2 gracz steruje: joystickiem i numeryczną (to ta po prawej stronie klawiatury :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale jeśli ustawie obiekt bramka_prawa (czy tam lewa) niżej to czasem, jak się strzeli mocniejszą piłkę to nie wpada bramka a po prostu się odbija..... ale już mam na to pomysł.

Czy tak trudno sprawdzać według pozycji y piłki?

A co do sterowania dla P2 to numeryczna jest za blisko strzałek zrób na WSADzie.

EDIT: Zapewne użyłeś mp3 jako muzyki, bo widzę, że nieco(bardzo) się tnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak trudno sprawdzać według pozycji y piłki?

Nie wpadłem na to xD Rzeczywiście nie trudno xD Ale jakoś na to wcześniej nie mogłem wpaść xD.

 

Chociaż teraz, jak bohaterowie są wyzsi to ten błąd nie jest już błędem, tzn. że jak piłka znajdzie ię już na tej wysokości, na której "stanęła", to już i tak gościu nie będzie miał szans jej wyciągnąć....

 

innymi słowy: wcześniej obiekt bramka_prawa był nad graczem, a teraz jest pod.

 

Edit: "A co do sterowania dla P2 to numeryczna jest za blisko strzałek zrób na WSADzie" - ok, w next wersji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Muzyka wyraźnie przeskakuje przy zapętlaniu się.

 

Dźwięków brak.

 

Gracze mogą przeskoczyć na połowę przeciwnika (tak miało być??)

 

I mogą wypaść z planszy! (hehe, Andrea Gardini zginął, spadłszy z boiska w nieskończoną próżnię podczas meczu, pokój jego duszy.)

 

Jeśli wybiera się "replay" przy braku replaya, to gra po prostu się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...