Skocz do zawartości

The Roaring Game


Threef

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: The Roaring Game

 

Gatunek: Sportowa, Zręcznościowa

 

Opis: karolo320 prosił bym udostępnił kod mojej gry z Ligi. Temat ligi to "Olimpiada" a gra to "Curling". Nie chciało mi się jednak trzymać ściśle zasad Curlingu. Brak komentarzy w kodzie. Możecie zobaczyć w jaki sposób zazwyczaj kodzę. :P

 

Download: The Roaring Game.rar (.exe, .gm81, .gmres)

Rozmiar pliku: 1571 KB

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Threef

Fabuła:
Brak

Grafika:
Threef

Muzyka:
Brak

Screeny:

a82sc.pngIEnzo.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o rysowanie etapu? Obliczenia zależne od rozmiaru sprite? xD

Szczególnie nie podoba mi się to w jaki sposób zrobiłem zmianę tarcia o podłoże. No ale cóż liczy się efekt. :(

Spędziłem za dużo czasu obliczając odpowiednie wymiary dla linii i odechciało mi się dalszej pracy. Wszystko jest w skali 20px = 1 Stopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o kod mi chodzi. Nie jest to jakiś szczyt moich możliwości, ale tak mniej więcej piszę na co dzień. Rzadko stosuję wcięcia, tylko wtedy kiedy naprawdę kod jest na tyle skomplikowany że robi się nieczytelnie. Częściej oddzielam części kodu czymś takim:

GML
//////////////////////////////////////////////////</span>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym się czepiał, ale wydaje mi się, że lepiej jest od razu wypracowywać sobie dobre nawyki. W przyszłości może być Ci potrzebne pisanie przejrzystego kodu, łatwego do odczytania dla drugiej osoby, no i wtedy mogą zawadzać złe nawyki nabyte teraz. :P

 

A tak poza tym jak na ligę to dobra gierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie formatuję kodm ale to jest Liga. Na początku powstał pełen plan jak gra ma wyglądać i jak działać. Skoro wiedziałem że nie potrzebuję później rozbudowywać kodu to olałem to w jaki sposób ten kod wygląda.

A ten sprite jest użyty bezsensownie. xD Myślałem że wszystko narysuję i tylko posklejam, ale obliczenia mnie przerosły i wolałem narysować resztę kodem.

Gdybym miał zamiar przy tej grze jeszcze pracować to zacząłbym od nowa.

 

Poza tym czekamy jak Tymon oceni moje kodzenie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...