Skocz do zawartości

Zablokowane Pomógł...


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

hmm czy mnie ominęła jakaś częśt tych postów (@tymon, ja juz żyję na niewidocznym, taka jedna maruda mie się ciągle pyta o wsyzstko, robi grę i cały czas prosi mnie o takie przykłady, że praktycznie to ja musiałbym tę grę zrobić )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis mojej rozmowy z jednym z forumowiczow, n/c:

GM noob (20-07-2006 13:31)

czesc

 

GM noob (20-07-2006 13:32)

czy byś znalazł czas na przetłumaczenie mi frgmetu helpa ?

 

GM noob (20-07-2006 13:32)

takiego większego

 

Zakol (20-07-2006 13:32)

niezbyt

 

GM noob (20-07-2006 13:33)

czy bys znalazł jakis dzień w tym tygodniu ?

 

Zakol (20-07-2006 13:33)

jak bedzie czas to dam znac

 

GM noob (20-07-2006 13:33)

oki

 

GM noob (20-07-2006 13:34)

to bendzie 19 stron przetłuamczysz tyle ile znajdziesz czas na to oki

 

GM noob (20-07-2006 13:37)

w miare twoih mozlewosci i czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee :P Ja np. będę czerpał kożyści duchowe, bo pomogłem, o. I mam punkta! xD Poza tym, na GG będę ich wszystkich odsyłać do innych! Ha! xD

 

EDIT

O wilku mowa. Właśnie dostałem PW "pomocy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację... Ten Kamil wieczorem wyssał ze mnie cały rozum. Odpowiedziałem na jedno pytanie a tu daje kolejne. Byłem taki wkurzony i zmęczony, że uciekłem od kompa do łóżka. LOL. Niestety na łóżku ktoś był w babskim szlafroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhm albo inny, co cąły czas pisze - cześć, jesteś ? i tak kilka razy w ciągu dnia...

Gnysek to chyba tej samej osobie pomagaliśmy... Albo jest ich po prostu dużo ;)

 

Wielka prośba dla tych którzy ciorają o pomoc: Z umiarem panowie! JA nie chce za was gier robić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka prośba dla tych którzy ciorają o pomoc: Z umiarem panowie! JA nie chce za was gier robić!

Dopiszę też od siebie: szukajcie na forum i stronie rozwiązania.

Poza tym, przytoczę tutaj fragment swojego arta:

  • Nie bój się zaglądać do pliku pomocy. Został on napisany po to, żebyś mógł łatwo i szybko znaleźć odpowiednią funkcję. Wystarczy po odpaleniu tzw. helpa wejść w Wyszukaj lub Indeks i wpisać po angielsku co nas interesuje, np. gdy chcemy poszukać funkcji związanych z rysowaniem, wpisujemy w Indeks draw i pojawia nam się spis funkcji. Wtedy wystarczy kliknąć dwukrotnie i odpali nam się roździał gdzie mamy opisane to co nas interesuje. Jeżeli nie umiesz angielskiego na przynajmniej średnim poziomie, zajrzyj do słownika. Opisy zazwyczaj są krótkie, przez co ich tłumaczenie nie powinno zająć dużo czasu.
  • Jeżeli nie umiesz zrobić jakiejś rzeczy, nie martw się. Osobiście polecam metodę prób i błędów, w końcu dotrzesz do rozwiązania problemu. Jak już na prawdę nie masz pomysłów, przeszukaj artykuły i przykłady na naszej stronie lub na oficjalnej stronie Game Makera. Jest to prawdziwa skarbnica wiedzy o tworzeniu gier. Zawsze też możesz przeszukać forum, ew. się na nim zapytać, ale pamiętaj: obowiązkiem forumowiczów nie jest odpowiadanie na pytania. Jeżeli odpowiadają, to tylko z własnej, dobrej woli, dlatego nie powinieneś być bardzo nachalny.
  • Pisząc skrypty, zawsze możemy się posiłkować podpowiedziami. Pod miejscem gdzie piszemy kod, jest taki szary prostokąt. Pojawiają się tam funkcje, zmienne itd. które odpowiadają temu co zacząłeś pisać, np. pisząc draw_tex, pojawi się tam draw_text(x, y, string). Czasami jest to bardzo pomocne, szczególnie gdy piszemy skrypty z pamięci bez posiłkowania się plikiem pomocy.
  • GMLa, tak jak każdego innego języka skryptowego/programowania nie da się nauczyć w jeden dzień i sądzić że się wszystko umie, tylko po przeczytaniu pomocy. Najważniejsza jest praktyka. Czasami nawet pisząc dużo skryptów i posiłkując się plikiem pomocy można się więcej nauczyć niż tylko czytaniem go. Dlatego, powtórzę jeszcze raz – korzystaj z metody prób i błędów. Jest to najlepszy sposób, żeby się nauczyć dobrze języka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehee skad ja znam takich noobow... ale lamery sa gorsze.. .taki to nawet cie zarzuci pytaniami jak paint obslugiwac... nigdy sam nie dojdzie jak uzywac rapidshare.de ... no nic totalnie, wszystko pod ryjek.

 

Pelno takich... a w zwiazku z mario city to pamietam nie raz... masz moze Mario sunshine na Game Cube'a?? Jak tak to mi przeslij albo daj linka do pobrania... albo "masz fajne mp3?? wes mi przeslij"... skad sie biora takie lamy xD

 

PS: na www.swiatn.pl na forum jest cos takiego jak pomogl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@dark: da sie zrobic.. jak ja zrobilem, to i ranmusowi sie uda :] jest nawet gotowa wtyka.. ale..

 

pomysl beznadziejny, na tym forum jest poprostu ZA DUZO newbies, proporcjonalnie do uzytkownikow, ktorzy gm maja w malym paluszku.. w ten sposob nuby dawalyby punkty za byle co, a jakby je przypadkiem skarcic, zamknac temat, odeslac do google czy powiedziec cos, co w danej sytuacji brzmi rozsadnie - minus.

 

jak namnozy sie oldbojow to pomysl bylby przedni, ale ja teraz widze takich zaledwie kilku - kilkunastu, a nubow cale masy..

 

pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dark: da sie zrobic.. jak ja zrobilem, to i ranmusowi sie uda :] jest nawet gotowa wtyka.. ale..

 

pomysl beznadziejny, na tym forum jest poprostu ZA DUZO newbies, proporcjonalnie do uzytkownikow, ktorzy gm maja w malym paluszku.. w ten sposob nuby dawalyby punkty za byle co, a jakby je przypadkiem skarcic, zamknac temat, odeslac do google czy powiedziec cos, co w danej sytuacji brzmi rozsadnie - minus.

 

jak namnozy sie oldbojow to pomysl bylby przedni, ale ja teraz widze takich zaledwie kilku - kilkunastu, a nubow cale masy..

 

pozdro,

Racja :) Mam wrażenie że tutaj jest 5 razy więcej pytań technicznych (czyli GMowych) w porównaniu do innych for :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...