Skocz do zawartości

Zablokowane Almora - Online v0.60


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

gnysek@ Nigdy nie ma nic pewnego ... Można jednocześnie robić w GML i uczyć się nowego języka ... Jednak Borek nie ma na to czasu... On już ma trochę zajęć, lat też ma trochę :P

 

Borek mam prośbę postaraj się poprawić ten błąd :/ z 2gb ramu zostaje mi nie całe 300mb, a czasem nawet 15mb :/ Być może masz jakąś pętle ( takiego ładnego buga co powtarza się nonstop i psuje wszytko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest za dużo problemów oraz niezbalansowanych rzeczy, sam nie dam rady tego zrobić. Druga najważniejsza sprawa, to że serwer przy 20 osobach jest obciążony w 100%, ciągle coś się sypie i w ogóle zaczyna mnie to wszystko denerwować. Żal mi tego wszystkiego jak cholera, ale jedynym rozwiązaniem było by przepisać całą Almorę na nowo, a samemu to zajmie mi to z rok czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek, najlepiej jak upublicznisz źródła Almory (zarówno klienta jak i serwera) jak ją porzucisz. Nie dlatego, żeby się GPL'owy Marmot czy Pietrus podniecił (bo zresztą nic z takim kodem nie zrobią :P), tylko o zapaleńców którzy by ulepszyli kod i zrobili coś fajnego, np. przerobili to z mmorpg na coś a'la Diablo 2 czy inne zwykłe sieciowe RPG. (Wydajność będzie większa i nie będzie trzeba robić superserwera, a ile zabawy będzie. ;) ) Tak czy siak i tak Game Maker nie jest dobry do takich gier, więc mogłeś się przyhamować już przy Hidden Swords i wybrać inne środowisko typu C++.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo ma racje wszystkie gry morpg jakie widziałem największy progres przeżywały w czasie gdy powstawały serwery prywatne.Poza tym jest to najlepszy projekt (prawie gotowy)jaki widziałem przez ostatnie 4 lata i ma potencjał stać się czymś więcej poza przelotną zabawką, może okazać się najlepszym polskim morpg. Nie popełniaj błędu innych twórców gier którzy gdy mieli już dość wyrzucali swoją prace do koszai ślad o nich ginął.Udało ci się napisać coś na co ludzie czekali tyle czasu(część z graczy nigdy w alamorke nie grała)2 miechy prawie.Jestem pełen podziwu dla twojego dzieła ale od ciebie zależy co zrobisz z potencjałem tej gry. Wiem że podejmiesz słuszną decyzję :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie oddam kodów źródłowych. Co najwyżej mogę dać .exe serwera i tak najprawdopodobniej zrobie. Zabezpiecze serwer tylko, żeby była informacja o mnie ( że to ja zrobiłem Almore :) ) i poprawie wydajność. Na stronie Gear-Studio będą pojawiały się updaty serwera w formie .exe. Natomiast ci co będą hostować, będą też mogli pisać jakie rzeczy są do poprawki. Konta graczy są już szyfrowane, także nie będzie możliwości hackania, nawet hoster nie ma możliwości mieć wypasionej postaci, no chyba, że zna tajne kody tak jak ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz czemu się tak dzieje?? Bo ja wiem. Dlatego że ,takie gry nie są zbytnio znane w kręgach graczy i zwykłe leszki(nie ubliżając nikomu) wykorzystują niewiedze graczy.NP. fidzi online to żywcem zerżnięte przykłady z tej stronki:http://reinerstileset.4players.de/englisch.htm

 

 

EDIT: Najlepiej by było dogadać się z władzami gamecenter.pl i tam stworzyć sekcje alamory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Borek się nie podda :P Będziemy czekać choćby do śmierci, jeśli postanowiłbyś napisać grę w innym języku, np. C++. Gra duża nie jest, przy takim języku jak C++ szła by gładko. Oczywiście niczego od Ciebie nie oczekuję, ale widać wszystkim się ta gra podoba, i gdy była by napisana w jakimś innym języku zrobiłaby furorę. Nie można się po prostu poddać, trzeba spróbować czegoś innego. Jednak jak już mówiłem nie mam oczekiwań. Jeśli chcesz udostępnić serwer, to wszyscy będą zadowoleni :P Będą mogli się nacieszyć :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo:

Jeżeli udostępni jako GNU GPL, to nawet jak jakiś typek przerobi, to będzie musiał udostępnić źródła, a za złamanie licencji oprogramowania są pewne kary... Poza tym, skoro duże projekty (nie mówię o GM) są udostępniane jako otwarto-źródłowe, jak Java, Virtualbox, Apple Darwin, to to znaczy, że taka otwartość źródła raczej umożliwia rozwój, a nie same szkody.

 

@Borek:

To może pora na dokończenie Hidden Swords :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sam nie dam rady tego zrobić...
O! O! O! Ja! O! Ja chcę!

 

Ogólnie to masakrycznie wyszła ta 0.6x z tego co widzę.

Bugów.. cóż, nie pozbędziesz się ich. Im bardziej rozbudowany projekt, tym ich więcej - ale to rzecz oczywista jak mniemam. :)

 

Potestuję na żywca nieco później. Wiesz. Praca itd.. Cieszę się jednak, że projekt jest rozwijany i że cieszy się dość dużą popularnością. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Doceniamy to co zrobiles i Twoje umiejetnosci.

 

Chcialem podziekowac mojej mamie bez ktorej by mnie tu nie bylo wszystkim moim kolegom i friendom za to ze zawsze mnie podtrzymywali na duchu w tych trudnych chwilach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Borek, nawet jeśli zawiesisz projekt i tak będziemy cię lubić. Prawda, drogi GMClanie? ;]

 

żeś powiedział... a nawet jak go nie będziemy lubić to co? akurat twoje lubienie / nielubienie borkowi wisi.

A że robi dobre gry, to mówić nie trzeba. Myślę, że czas zabrać się za kolejny projekt Singleplayer, ew. z multiplayerem na 2 osoby i tyle.

 

Ja bym borka widział w czymś takim jak projekt "Jeluvian" - http://gmc.yoyogames.com/index.php?showtopic=276972 naprawdę dobrze wykonana gierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Borek... nie szkoda ci tak porzucac tego projekta? Tyle pracy, wladowana kasa i jeszcze raz tyle pracy. Przeciez mozesz sobie odpoczac przez jakis czas, powoli naprawiac bledy. Teraz gdy wyszla obecna wersja 0.62 mysle ze nie ma co sie spieszyc. Grac sie da i to jest najwazniejsze.

 

Mozesz sobie codziennie wieczorkiem, na godzinke, moze dwie siasc na kompie i probowac zwalczyc bledy. Naprawde nie ma pospiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...