Skocz do zawartości

SimplyOS


Fervi_

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz co? zwolaj jakiegos elektronika, zrobcie uklad scalony z ekranem dotykowym, zdolnym do pociagniecia na tym tego linuxa i uczyncie z tego handhelda do gier i neta, potem wrzuccie to na kickstarter jako polska konsola do grania, o wiele tansza niz inne. jak cos to moge zajac sie srodowiskiem do odpalania gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co? zwolaj jakiegos elektronika, zrobcie uklad scalony z ekranem dotykowym, zdolnym do pociagniecia na tym tego linuxa i uczyncie z tego handhelda do gier i neta, potem wrzuccie to na kickstarter jako polska konsola do grania, o wiele tansza niz inne. jak cos to moge zajac sie srodowiskiem do odpalania gier.

 

Myślałem o komputerze-dekoderze do TV, ale zapytam się ojca, czy w ogóle coś podpowie w tym temacie

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Jakieś pół roku temu sam próbowałem zrobić coś w stylu OS (w GM). Nazwałem go PixOS, bo miał ciekawy dizajn oparty na słodziutkich pixelach. Długo nad nim pracowałem, aż w końcu dotarło do mnie, że to kompletny bezsens ;p. A co do tematu: dobry pomysł, całość wygląda fajnie i intuicyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda z tym bootowalnym penem. Oficjalne distro można było wrzucić przez program universal usb installer. Zależy mi na penie bo nie chcę zrąbać sobie dysku z winda a mój laptop nie ma stacji dysków.

 

Jeśli masz BIOS to Unetbootin'em wrzucisz

 

Możesz też VirtualBox odpalić i zaprzęgnąć do tego

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poprawiono błędy:

- Auto logowanie do systemu w wersji Live

- Nazwa systemu

 

Zmieniono:

- Powłokę systemową z BASH na DASH co może skutkować do 30% szybszym wykonywaniem skryptów powłoki (przez co system może się szybciej uruchamiać)

 

Do poprawy:

Instalator instaluje pakiety językowe do Firefox (Iceweasel) i ThunderBird (Icedove), mimo - że są zainstalowane

 

Propozycje:

- Wyrzucenie Firefoksa (Iceweasel) na Midori / Epiphany

- Wyrzucenie ThunderBird (Icedove) na Sylpheed

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że tablety x86 wchodzą na rynek. Poza tym Asus wypuścił Pico-ITX z prockiem AMD, też x86

 

Może dałoby się coś posklejać i zamknąc w obudowie z dotykowym ekranem?

 

W zasadzie się da, ale x86 mają dość średnią wydajność - coś mi się zdaje. Poza tym zaraz będzie instalacja Windows 8 i płacz, że muli :D

 

System oczywiście da się stworzyć

 

Fervi

 

PS. Dodatkowo ten Asus nie miał dysku i paru innych rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że macie tego używać, bo po co? System kieruje w konkretną grupę osób - osoby starsze, które mają problemy ze wzrokiem i nie będzie im łatwo się nauczyć używać Windowsa (który jest pokopany jak tworzenie pociągów w Minecraft).

 

Jak będę robił system dla zwykłego użytku (w zasadzie kiedyś chcę zrobić) to będziecie mogli w teorii używać bez problemów, bez żadnych super dużych ikon, dużych liter i paru prostych aplikacji.

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Sorry za odkop ( wiem ,że dostane nagrodę archeologa 2006 ) ale ostatnio zainteresowałem się środowiskiem linux i zamierzam instalować ubuntu :P. Co do samego systemu to wątpię żeby się przyjął. Starszy człowiek sam nie wgra linuxa jak nie ogarnia komputera ( ale od czego są wnukowie ) i nawet jak już będzie go miał i coś ogarnie to jak będzie taka starsza osoba chciała coś zrobić u kolegi czy coś a zobaczy u kolegi np. Windowsa XP to nic nie zdziała. Pomysł nawet dobry ale trzeba znaleźć sposób na reklamę i przekonanie dlaczego SimplyOS a nie np. Windows XP. Windowsy nie są trudne do ogarnięcia a przejście z xp na np. viste nie sprawia wielkich problemów dla starszej osoby. Uwierz mi , wiem co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkop ( wiem ,że dostane nagrodę archeologa 2006 ) ale ostatnio zainteresowałem się środowiskiem linux i zamierzam instalować ubuntu :P. Co do samego systemu to wątpię żeby się przyjął. Starszy człowiek sam nie wgra linuxa jak nie ogarnia komputera ( ale od czego są wnukowie ) i nawet jak już będzie go miał i coś ogarnie to jak będzie taka starsza osoba chciała coś zrobić u kolegi czy coś a zobaczy u kolegi np. Windowsa XP to nic nie zdziała. Pomysł nawet dobry ale trzeba znaleźć sposób na reklamę i przekonanie dlaczego SimplyOS a nie np. Windows XP. Windowsy nie są trudne do ogarnięcia a przejście z xp na np. viste nie sprawia wielkich problemów dla starszej osoby. Uwierz mi , wiem co mówię.

 

Kompilacja Kernela Linuksowego też nie - make menuconfig, make jeśli dobrze pamiętam i jest

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linuxoidy(wszelakiej maści dystrybucje) są jak najbardziej ciekawymi systemami. Graficznie niektóre prezentują się cudnie. Jednak w użytku są po stokroć trudniejsze do opanowania - niż windowsy. Tzn. system tworzony przez geeków dla geeków. Niby ma całe te repezytoria z pełną gammą aplikacji, ale jeżeli chodzi o instalowanie z innych źródeł trzeba nieźle dokopywać się w dokumentacjach - o czym zwykły użytkownik nawet nie pomyśli... A niestety, aktualizowanie takich repezytoriów jest czasochłonne. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linuxoidy(wszelakiej maści dystrybucje) są jak najbardziej ciekawymi systemami. Graficznie niektóre prezentują się cudnie. Jednak w użytku są po stokroć trudniejsze do opanowania - niż windowsy. Tzn. system tworzony przez geeków dla geeków. Niby ma całe te repezytoria z pełną gammą aplikacji, ale jeżeli chodzi o instalowanie z innych źródeł trzeba nieźle dokopywać się w dokumentacjach - o czym zwykły użytkownik nawet nie pomyśli... A niestety, aktualizowanie takich repezytoriów jest czasochłonne. :P

Dokładnie a przedstawić to może jeden obrazek : 640px-LinuxAktualizacja.png.

Wiem ,że okienko z windowsa ale to przedstawia całą prawdę o linuxach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale linux ma to do siebie ,że albo coś na nim działa albo trzeba wszystko samemu przeportować a to i tak nie będzie działało i w ostateczności przenieść się na winde. Poczytaj sobie artykuł o linuxie na nonsensopedii (wiem ,że to słabe źródło informacji ale ukazuję prawdę zabawnym sposobem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...