Skocz do zawartości

PsichiXowe Nutki :P


PsichiX

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od jakiegoś czasu tworzę nieskomplikowaną grę patapono-podobną, mianowicie bijatykę "PataBeat" (na chwilę obecną coś zamiast The Towers). Hmm, to będzie coś pomiędzy tekkenem, pokemonami i pataponami (kombosy, stworki oraz polecenia do rytmu). Będę tutaj zamieszczał projekty / sample / utwory a raczej ich propozycje i chciałbym abyście jako przyszli gracze pomogli mi udoskonalić podkład muzyczny do tejże gierki. Ważne aby muzyka miała stały rytm, i tempem pasowała do walki. Reszta to elementy dopieszczające muzykę i Was poproszę o ocenę tych ozdóbek, czy nie za bardzo przeszkadzają w wyłapaniu rytmu, czy może wręcz przeciwnie budują atmosferę dynamicznej walki.

 

No i będę tutaj też umieszczał resztę swoich utworów, nie koniecznie tworzonych na potrzeby gier, ale dla siebie, dla treningu :)

 

  1. PsichiX - Psycho Senses

 

W PRODUKCJI:

  1. PsichiX - Get The Fuck Out!
  2. PataBeat Soundtrack - Fight (Go PataBeat!)

 

TESTY:

  1. Project 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok, rozbudowałem tamten sampel, mam nadzieje że fajnie wyszło, sami oceńcie czy do walki w sam raz, czy może z czegoś zrezygnować / coś dodać. Utwór będzie jeszcze rozbudowywany (powiedzmy że to na razie wstęp)

Utwór: http://misc.psichix.com/PataBeatFight.mp3

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bebny powinny byc ten ciut glosniejsze, aby byly glosniejsze od reszty instrumentow. Widze ze dosyc to repetycyjne, i nazwal bym to utworem minimalistycznym, gdyz melodi jest tylko kilka. Spróbuj pomieszac szybkosc bebnow w tle, i taki "hruuuuuuuu" pod koniec bylby niezlym ozywieniem muzyki jesli by sie roznil kazdy od kazdego. Takie moje pomysly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japan: Nie wiem który fragment Ci to przypomina, bo mi to nijak z muzą z pokemonów nie podobne :D (no w sumie to grałem dawno temu więc mogę nie pamiętać tego tak dobrze jak Ty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bebny wydaja mi sie dobre, raczej nie przeszkadzaja, ale pokombinuje z innymi, a moze znajde lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bebny wydaja mi sie dobre, raczej nie przeszkadzaja, ale pokombinuje z innymi, a moze znajde lepsze :)

 

no bebny sa nawet dobre, ale mogą popsuć cały efekt dla starych wyjadaczy fl'a którzy odsłuchają bit ;] Nie chodzi mi o brzmienie tylko o powszechną znajomość tychże brzmień, a jak już to zmień chociaż clap na jakiś inny mogę ci wysłać parę dobrych próbek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, poprawilem bebny, sciszylem "klapsy", rozbudowalem utwor i mysle ze to juz finalna wersja:

http://www.newgrounds.com/audio/listen/230256

Bardzo sie staralem nad nim wiec prosze o ocene i jak zwykle Wasze sugestie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny utwór, tym razem tak dla siebie. Oceńcie i podpowiedzcie co poprawić?:

http://misc.psichix.com/PsichiX%20-%20Psycho-Senses.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje mi ten fortepian do tej elektroniki w tle.

Jako muzyka do słuchania to to tło mi się nie podoba.

A jako muzyka do gry to znowu fortepian mi nie leży.

 

Więc ja bym zastąpił te jakieś elektroniczne szumy w tle jakąś gitarką ładną i by było ślicznie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli ten bit jako podklad, czy ta gitare elektryczna? ogolem to miala na poczatku wyjsc z tego rzeznia dla mozgu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , to gitara elektryczna, i fakt, troche kiepsko wyszła, ale sie ją poprawi, zamierzałem dodać basówke, ale za ni kija nie moge jej znaleźć w instrumentach FLa.

hehe, ale jak na 2 dni tworzenia to chyba niezle mi idzie, nie? xD

EDIT: Wyłapałem że melodia tła (nie gitarka, albo to może ją kojarzyłeś jako gitarke, grunt że to brzęczenie xD) ma nie pasującą melodię, do reszty, tak więc Platyna dobrze że mnie na nią wyczuliłeś, to ona poleci pod odstrzał, a gitarke nieco też poprawie bo po dluzszym czasie slychac jazgot xD

 

EDIT 2: Haha, okazało się że miałem włączone loopowanie jednego sampla, dla tego pewnie było tak słychać te brzęczenie. Jeśli jednak nie o to Ci Platyna chodziło to postaram się jeszcze zmodyfikować to co najbardziej opisuje Twoja wypowiedź :)

Adres nowej wersji bez zmian, czyli: http://misc.psichix.com/PsichiX%20-%20Psycho-Senses.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak sieczka do mozgu to to jest. Jeden dzwiek gdzies jest tak beznadziejnie ustawiony, ze przynajmniej u mnie w uszach ciesnienie tworzy : O. To brzeczenie przed fortepianem dobija. Ale kocham bebny, dodaja takiego innego smaku temu kawalkowi.

@Prog - A mi wlasnie ten lead podchodzi. Jednak znowu bym zaproponowal podstawy minimalistyki, tego najczesciej brakuje w techno, powtarza sie, ale jakby troszke pokrecic to by prawie wszyscy to kochali.

 

PS

slucham juz 3 raz, i brakuje mi bebnow :( za malo ich jest. Kocham to wejscie po solo na fortepianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poprawiłem i pierwszy i drugi utwór, przedstawiam Wam ich finalne wersje (znów mam nadzieje że to już ostateczne, choć pewnie jak nabiorę doświadczenia to kiedyś je jeszcze dopicuje):

 

  1. PataBeat Soundtrack - Fight (Go PataBeat!)

    Poprawiłem pewien sampel oraz usunąłem głosy komend, bo jak dla mnie to dziwnie śmiesznie się prezentowały :P

  2. PsichiX - Psycho Senses

    Zbalansowałem głośność gitar i tła, wzmocniłem nieco bębny (za mocno nie moge niestety, bo efekt psuje), zmodyfikowałem też gitary melodii głównej, aby same też nadawały rytm, hmm, więcej grzechów nie pamiętam xD Bajdełej, wiem że nie gustujecie w takiej muzyce, ale głównie robiłem ją dla siebie, a ja czasem lubie posłuchać czegoś dającego po uszach, co by czuć że żyje xD

 

Oceniajcie Drodzy forumowicze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...