Skocz do zawartości

Czy jest to optymalne ? Pobieranie rekordów z bazy danych.


Boro Casso

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo się w tym przypadku bawić, możesz na początku otwarcia strony ustalać w obiekcie gracza czy jak tam wolisz, żeby pobierał ci odpowiednie pola... Dużo zachodu, a jeśli robisz dobre zapytania do SQL to i tak nietracisz na wydajności, więc Tymonku... Ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymon mi chodzi troszeczkę o coś innego, każda strona ma w sobie coś takiego

include("class_player_var");

I podczas przeładowanie strony wszystko i tak się aktualizuje ponieważ na wstępnie strona ma

include("class_player_var");

a w pliku tym rekordy pobierane i zapisywane jako zmienne.

 

No nic chyba wole pobierać tylko potrzebne mi rekordy w każdym pliku :) w sumie pracy nie jest przy tym więcej a serwer mniej jest obciążony. A w sesjach wystarczy zapamiętywać mi login i hasło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boro Casso, no ja myślałem, że tworzysz coś bardziej skomplikowanego. Coś w stylu pobierania danych z bazy, operowanie na nich i aktualizacja bazy. Mój błąd. :P

Tak to rzeczywiście tak jak mówi Kofel, proste zapytanie wybierające i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam tak, że poprostu mam obiekt User i w nim metody jak load, save i poprostu one mi robią co mi potrzeba ;). A magicznymi __set i __get operuje na polach :). W tym przypadku zawsze ładuje pola określone w zmiennej w obiekcie $Data np. i tam setuje pola i domyślne wartości dla nich i wtedy funkcje load i save wiedzą jakie mają obsługiwać pola. Mniej więcej głupio wytłumaczyłem, ale może ktoś zrozumie ;)

 

#UWAGA CZEKAMY NA KOMENTARZ SZANOWNEGO ADMINA GNYSKA... ZNAWCO PLAXX!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jakby. Może zaobrazuje to tak. Tak jak w GM masz obiekt Player. I on ma za zadanie pobrać dane z bazy ;) i Boro Casso chce poznać dobry sposób na rozwiązanie problemu. Chyba otb. ;dd

 

Jako że ja pisze niewydajne i głupie aplikacje, proszę się mnie nie słuchać. ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszym obciążeniem dla serwera byłoby odświeżenie stron niż pobranie danych usera.

Domyslam sie, że user duzo tych danych, nie ma, ale takie proste akcje jak dodanie czegos do ekwipunku mógłbys zrobić na AJAXie, bo w bazie to jest 1-2 zapytania a żeby strone przeładować to trzeba wszystko od nowa wczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...