Skocz do zawartości

♣ Farmer Fran : Birth of Sun ♣ [0.3a]


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spyro@-ja się nie chwalę swoim sprzętem, tylko podaję suche fakty. Chcę pokazać gnyskowi, na jakim sprzęcie chodzi/nie chodzi jego gra.

32bity moja Riva TNT2 jak najbardziej obsługuje-wersja 16bit Farmera chodziłaby jednak zdecydowanie szybciej. :)

 

 

OFFTOP:

Co do "uruchamialności" gier-te współczesne już dawno mi nie chodzą ;) (wyjątek-Trackmania Original, która i tak ma już z rok)

 

To, że nie mam procesora "piędziesięciordzeniowego" nie oznacza, że możesz mi wpakować kulkę w łeb ;) :P . Chciałbym ten mój komputer wymienić, ale Polska to Polska-większości nie stać na taki luksus, tym bardziej, że mi (jako chłopakowi, któremu trzy lata brakuje do "full" :) ) dochodzi jeszcze oprócz kosztów "naciąganie" na zakup starszych stopniem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie mam procesora "piędziesięciordzeniowego" nie oznacza, że możesz mi wpakować kulkę w łeb

Ale ja chciałem sobie wpakować tę kulkę w łeb :D Dobra, przyznaję się, że mi się bardziej w życiu powidoło, ale też nie chcę już się tym chwalić, więc proszę, tylko nie wypominajcie mi tych starych kompów... xD

 

A jak są zwierzęta hepi to jest większe przywiązanie i z radością będą ci składać jajka :P Może nawet częściej, bo standard to jest chyba jedno na 24 godziny, co jest dość nierealne, bo kura to normalnie składa 4-5 jajek dziennie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

przestańcie się wykłucać o komputery, bo będę kasował albo ostrzeżenia dawał :/

 

tak szczotka jest do mycia, krowy trzeba codziennie myć bo z brudu jak wiadomo się umiera... :P jak nie będziesz ich mył i karmił - nie będzie mleka. Im bardziej cię zwierzak lubi - tym lepsza będzie jakość produktu (na razie jest M-mała, Ś-średnia, D-duże, ale będzie jeszcze E-ekstra, Z-złote i X - czyli naj naj lepsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

oczywiście że będą, za nie będzie można dostać najwięcej punktów. Najprawdopodobniej do zapełnienia paska potrzeba będzie 10 000 punktów, za rozmowę będzie 1, za przedmiot 2, za ulubiony przedmiot 5, za scenki 100 - 1000. Zatem obrobienie wszystkich mieszkańców na full proste nie będzie, ale myślę że 5 000 to będzie wystarczająco dużo, aby dostać się np. do pozostałych części ich domów, zdobyć przepisy itp.

U dziewczyn za 8 000 będzie można się oświadczyć i brać ślub, a za 9 900 będzie dziecko. Oczywiście o ile rozbudujemy dom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

To co teraz mam to obecnie jakieś 30% gry, z czego jeżeli chodzi o silnik, to mam już jakieś 60-70% zrobione. Najwięcej zajmą mi eventy - bo te trzeba osobno rozpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

nad tłumaczeniami właśni siedzę :] Jak dobrze pójdzie to może nawet dziś skończe, chyba że mi się znudzi zbytnio, ale do nast. piątku coś się pojawi w końcu.

 

Co do 100% gry, to mozliwe, że będzie w tym roku, ale gwarancji dać nie mogę. Mam już nazbieraną większość grafik, większość skryptów też zrobiona, więc coraz bardziej z górki, ale dookoła setki innych rzeczy robię no i różnie może być :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już nazbieraną większość grafik

 

przeca wszystko zerznales, tak dla odmiany, nie bde sie podlizywal XD

 

mi sie tam nie podoba symulator wiesniaka w portkach smierdzacych krowim kupskiem. mam wlasne zycie, nie musze "grac w czyjes", lol ; D nie pociaga mie akademia rolnicza, endru leppah etc., natomiast programistycznie zapewne kawal dobrej roboty, choc na GM sie cienko znam, wiec nie powiem. porownujac oczywiscie do innych gier, perelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gry nie pobiore bo znowu będe czuł niedosyt po ukończeniu dema. Gnysek, ile mniejwięcej tygodniowo siedzisz nad tym projektem?

bo kura to normalnie składa 4-5 jajek dziennie xD
Chyba jakieś mutanty, moja ciocia ma ponad 20 kur i jeszcze nigdy w ciągu dnia nie zebrała nawet 60 jaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć wersję w ZIPie, gnysu, bo nie chcę sobie srać w rejestrze, gdyż, jak to kiedyś ujął black, nie chcę. Dla mnie instalki dla wersji alfa, beta i dla dem to rzecz kompletnie niezrozumiała. Trzeba tylko zawsze zaznaczać, że grę należy w całości wypakować, a nie grać z ZIPa (chociaż każdy normalny użytkownik komputera powinien o tym wiedzieć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnysek! Nie zajmuj się tą grą, tym bardziej że już takowa jest. Umiesz robić gry. Weź się chłopie zastanów! Stać cię na produkcje rodem ze stajni kwadratowych. a zajmujesz się takim czymś. Nie wiem zresztą co ty tyle programujesz. Napisz ten silnik w tydzień. Zrób mapy i wio. Wiem że coś tam musisz przemyśleć, dorobić opracować, że tej gry nie było na kompa. Chłopie! Ta gra to zabawka dla 8 latków i to tych co się bawią lalkami. Ja na przykład jak miałem HM na moim szaraku grałem w niego niespełna 30 minut (grafa 3d itp itd ogólnie gówno), przerzuciłem sie na tekkene 3 szybciej niż da się radę wymówić stółZpowyłamywanymiNogami ;P. Moje zdanie jest takie. Chcesz - dokończ to szybko, nie chcesz rób gry naprawdę godne uwagi, takie całkowicie oparte na TWOIM pomyśle a nie ogrzewane mleko z 4 krowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się nieco winny, że nigdy nie grałem w tę grę :(.

 

To kawał dobrej roboty, ale po prostu HM nigdy mnie specjalnie nie pociagał, a nie mam na razie czasu na pobieranie gier tylko, żeby sobie potestować.

 

Niemniej jednak - projekt mi się podoba, z trailerów wynika, że jest całkiem fajny i na pewno się nad tym sporo napracowałeś. Nie słuchaj marud, które narzekają, że powinieneś to skończyć szybciej, albo żebyś się wziął za coś "poważnego".

Jak klepanie tej gierki sprawia Ci radochę, to absolutnie wystarczy. A gra na pewno znajdzie swoich fanów (choć ja bym ją próbował raczej na GMC przepchnąć).

W sumie szkoda, że content nie jest oryginalny, bo tak mógłbyś do szerszej publiki dotrzeć - a jestem pewien, że jest masa fanów HM, którzy by zagrywali się w Franka, że aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ja zawsze lubiłem gry "inne" i takie właśnie tworzę, a że grafik ze mnie kiepski - postanowiłem grafikę zerżnąć. Nie mniej jednak zrobienie tak długiej gry to nie lada wyzwanie, bo przejście jej całej na 100% będzie wymagało jakieś 100 godzin gry :P

Potem chciałbym się zabrać za coś innego, będzie to albo luźno oparta na ICO przygodówka, albo jakiś RPG. A może Farmer Fran w 3D? Nie wiem, los płata mi różne figle.

 

A co do ZIPA - połowa użytkowników pyta mnie jak zmienić, żeby gra działała na pełnym ekranie - a w pliku info wyraźnie o tym napisałem, wiec nie sądzę, że byli by na tyle inteligentni, żeby wypakować grę nawet jak o tym napiszę. Dlatego jest właśnie instalator. Ew. mogę dla ludzi z GMClanu zawsze dawać dodatkowo wersję w Zipie, bo tutaj jest sporo kumatych ludzi.

 

Natomiast dziwi mnie, że jak na razie znaleziono tylko dwa błędy, z czego żaden nie powoduje wyświetlenia komunikatu z błędem, a jest jedynie wynikiem mojego niedopatrzenia... spodziewałem się całej listy błędów, a tym czasem cisza. No cóż, może taki dobry już jestem w poszukiwaniu ich na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połowa użytkowników pyta mnie jak zmienić, żeby gra działała na pełnym ekranie - a w pliku info wyraźnie o tym napisałem, wiec nie sądzę, że byli by na tyle inteligentni, żeby wypakować grę nawet jak o tym napiszę.

 

Full screen... przyznaje się, ja jestem jednym z tych inteligentów, ale nie przesadzaj, ZIPa każdy rozpakuje, nawet nieświadomie ale każdy :) Pozatym moim zdaniem prędzej ktoś zajarzy z ZIPem niż z instalatorem. A co do full screena - nie zaglądnąłem do opcji bo 95% gier zrobionych w Gamemakerze są w porównaniu do twojej gry takie tandetne że nie jestem przyzwyczajony do takich "ekskluziwów". Większość po prostu sie włącza i gra :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...