Skocz do zawartości

Zablokowane Almora - Online MMORPG


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

Warna mu daj !

Za co? xD Jak coś to moge być Marmotem, mi to nie przeszkadza :P

 

Co do gry, to chyba nie warto teraz mówić o różnych metodach zarobienia na niej. W końcu nic jeszcze nie widzieliśmy a już wymyślamy jakieś nie wiadomo co.

 

oprócz tych dodatkowych przedmiotów mogą to być nowe wyspy dla PACC i np DOMKI jak w tibi

No właśnie. Pomysł niby dobry, ale skąd wiadomo, że tam będą wyspy? xp

 

Borek już sam najlepiej wie jak kasiore zbić (chyba). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 717
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spokojnie z tą kasą... Tak jak mówią poprzednicy, jeszcze dema nie ma, a już temat o kasie. Najpierw będzie trzeba zobaczyć jak wszystko idzie w praniu :) żeby weszło chociaż z 20 osób i wtedy zobaczę czy są lagi, błędy itp. jeżeli wszystko będzie OK przez miesiąc, to będzie można myśleć spokojnie o kasie pod warunkiem iż ludzi na serwie będzie coraz więcej :) Kurde właśnie z jakieś pół godziny temu potrzebowałem szybko pomocy kolegi z bramy obok :P i przy okazji nagrałem fajny filmik z gry, jak mnie i kolesia atakuje wielka gromada Bug'ów - sieczka straszna :) tymbardziej, że jak koleś zadaje ciosy to cyferki lecą pokazujące jakie im zadaje obrażenia + jeszcze te co my zadamy, także robi się dynamika. Pięknie to wygląda w momencie jak we dwóch oddamy cios "obkręcający postać, dookoła" - pełno cyferek fruwa :) I kurcze filmik waży 150MB :D złym kodekiem pojechałem, bo to była nagła sytuacja i nie zwróciłem uwagi jaki to kodek, a przecież nie będę wrzucał takiego wielkiego filmu. Natomiast jak kompresowałem drugi raz innym programem, to jakość była totalnie do dupy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Faktycznie masz racje z tym .com Co inni myślą o tym? po drugie chyba nawet tańsza jest domena .com

Mimo wszystko zostanie nazwa "almora-online.xxx" :) Dzięki za podpowiedź.

 

No ja przecież myślałem tylko i wyłącznie o domenie com i tu almora oraz almoraonline są zajęte, a z myślnikiem to niespecjalnie wygląda. Com jest znaczniej praktyczniejsze i bardziej czytelne dla cudzoziemców. A czemu tańsze? Nask dyktuje ceny, a po drugie wszystko co najlepsze w com już dawno zajęte.

 

A co do kasy z gry, to nawet nie wspominaj o niej na początku. Najpierw wszystko free, a potem dopiero płatne dodatki jeżeli będzie się ładnie rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipka kurcze. No ale dla mnie www.almora-online.com nie jest wcale tak źle. Myślałem też nad www.almora-game.com ale wydaje mi się gorsze. Markos, uwierz mi, że na tej dupnej jakości nic nie widać, szkoda zasysać. Niedługo zrobie jakiś trailerek :) Taki typowo zpreparowany a nie z marszu.

 

POTRZEBUJE MAPY DUNGEONÓW

 

Jeżeli ktoś ma ochotę, to może mi nawet w paincie narysować kształt różnych dungeon'ów, to przyśpieszy trochę czas tworzenia gry :). Ściany mogą być okrągłe, możecie dodawać własne pomyśly, no i oczywiście drzwi mile widziane. Chodzi o szkic labiryntów/tuneli/pomieszczeń. Rozmiar jaki chcecie, najwyżej się obetnie :D

 

PS. Ide spać już prawie 3:00, tak to właśnie jest z GMem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba domena com. IMO, lepiej by brzmiało net albo org.

.com oznacza commercial, czyli jest ona dla wszystkiego co związane z komercją. .net znowu jest raczej dla firm świadczących usługi związane z dostępem do internetu. .org jest dla organizacji non-profit, dlatego większość programów opensourcowych ma właśnie domenę .org. Dla Almory, najlepszym rozwiązaniem będzie domena .com, ewentualnie .eu :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wielkie dzięki chłopaki :thumbsup: Napewno wykorzystam pomysły :) Z kluczami też dobry patent. Niedługo wrzuce jakiś trailer z walki, tylko muszę użyć jakiegoś dobrego kodeka, żeby plik za dużo nie ważył :) W trailerze pokażę inną scenerię, tak dla smaczku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wielkie dzięki chłopaki :thumbsup: Napewno wykorzystam pomysły :) Z kluczami też dobry patent. Niedługo wrzuce jakiś trailer z walki, tylko muszę użyć jakiegoś dobrego kodeka, żeby plik za dużo nie ważył :) W trailerze pokażę inną scenerię, tak dla smaczku ;)

 

Ja polecam tradycyjnie frapsem filmik zgrać, a potem wrzucic to windows movie makera i zapisac. Tak przerobisz z AVI na MPEG :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że przejrzałeś na oczy i zrezygnowałeś z single playera - to już przeżytek, przykładem jest chociażby Oblivion który był na ustach ludzi przez zaledwie miesiąc, to samo bedzie teraz z Gothiciem 3, o polskim Wiedźminie już nawet nie będę wspominał.

Teraz druga sprawa, mmorpg - bardzo ok (sam sie szykuje na to od dluzszego czasu, ale ciagle zbieram informacje do kupy). Jednakże jak już ktoś zauważył w tej chwili MMORPGI nie są takimi pozycjami jak 3-4 lata temu gdzie każda nowa pozycja była czymś "ważnym", w tej chwili MMORPGI wychodzą masowo i co gorsza większość powiela te same błędy, z tego co czytałem Twój niestety też je powieli. O czym mowa? totalny brak innowacyjności co przy względnie słabej grafice nie ma szans na sukces. No nie oszukujmy się, ale 3 klasy, mały świat i gra opierająca się na grindzie, ile razy to już było? Poza tym bazowanie na Tibii to kiepski pomysł, aby tworzyc mmorpga trzeba miec duze doswiadczenie z wieloma mmorpgami. Obowiązkowe pozycje (wg mnie) to Ultima Online, SWG, EvE Online, Everquest, GuildWars, wszelkiego rodzaju MUDy, WurmOnline itp.

Dopiero z takim bagażem doświadczeń wiadomo czego ludziom brakuje w innych pozycjach i co będzie tak naprawde nowoscia, ktora przyćmi takie mankamenty jak stara grafika czy mały świat.

 

Jeszcze sprawy techniczne. Nie rozumiem czemu świat ma mieć zaledwie 30k x 30k px.

Radze tworzyć świat w tabeli na zasadzie "pól".

mapa_poziom1[1,1]=trawa_obj;

mapa_poziom1[1,2]=trawa_obj;

mapa_poziom1[1,3]=trawa_obj;

 

Coś mniej więcej takiego, masz kilka poziomów terenu a program ładuje tylko te pola ktore sa w zasiegu twojego widoku. Co w praktyce by oznaczało, że tak naprawde poruszamy światem a postać stoi w miejscu - na środku ekranu. Podobnie jest to rozwiązane w Ultimie Online.

 

PS Jeszcze co do nazwy tematu - trudno żeby MMORPG był offline ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat będzie jaki będzie, 30k pikseli to nie jest mało. Jak gra się rozwinie to będzie można pomyśleć. Narazie nie widzę sensu robić wielkiego świata, bo później mogę stwierdzić, że była to zwykła strata czasu. Właśnie opracowałem dokładnie system siadania na kamieniach, krzesłach i pniach :) Śmiesznie to wygląda, ale zarazem fajnie jak wszyscy siedzą przy jednym stole i dyskutują :)

 

Quetzacotl: ten system tworzenia świata byłby dobry, ale przy poruszaniu się postaci względem gridu, czyli tak jak w Tibi, a ja zrobiłem, że mamy swobodę poruszania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dlatego wychodzac od tego mozna zrobic taki system jaki jest stosowany w grach 3D, mianowicie lokacje i portale miedzy nimi. Tak jest np w WoW i wszystkich czesciach gothica. Wyglada to tak, ze swiat masz podzielony na mniejsze czesci o okreslnym rozmiarze i w danym momencie masz załadowaną tylką ta czesc mapy w ktorej akurat jestes + wszystkie przyległe. Miedzy lokacjami są ustawione portale, jesli przejdziesz z lokacji do lokacji to automatycznie jest aktualizowana mapa i viewsy. Wszystko działa płynnie, swiat ma niegraniczona wielkosc i nie ma dziwnych warpów jak chociazby w produkcjach jrpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...