Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

• Gdzie świętować urodziny GMCLANu   27 użytkowników zagłosowało

1. 1. Gdzie świętować urodziny GMCLANu

• Warszawa (bo w centrum)
      • Szczecin (bo tam mieszka Ranma i narodził się GMCLAN)

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować. Zobacz temat
  • 0
Adriann

Kolizje z tłumem\ Wbudowana Fizyka

Pytanie

Adriann    8

Witajcie!

Właśnie próbuję napisać system kolizji z tłumem w moim nowym projekcie(powiedzmy że mówimy tu o widoku top down) ale w sumie nie jestem pewien jak się dokładnie za to zabrać, potrzebuję jakichś wskazówek.

Chodzi o to że każdy ruchomy element w ruchu wpływa na drugi w kolizji, wpadając w tłum mamy jakąś masę i siłę, jeśli są one wyższe niż u wrogów to przesuwamy go mniej więcej jak na zamieszczonym przykładzie.

t_um.png

EDIT:

Samo zachowanie spróbuję czerpać z zasady zachowania pędu po prostu ale wciąż dużym problemem jest ogarnięcie jak zrobić kolizje z wieloma ruchomymi obiektami

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

może można podpatrzeć jakiś prosty silniczek do billarda? W zasadzie działanie powinno być takie samo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Adriann    8

O śmiga dziękuję!:)

wWkHupg.gif

Wszystko wygląda już prawie idealnie, martwi mnie tylko jeszcze to dziwne trzęsienie się niektórych obiektów w kolizji, nie wiem skąd się to wzięło

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Ignatus    13

Walczyłem kiedyś długo z tym "trzęsieniem" i niestety rozwiązania nie znalazłem- jedynie zabawa z wartosciami fixture: mass i restitution coś tam pozwalały zniwelować-ale nigdy do 0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
I am Lord    13

Są takie pojęcia jak "Flow Field", "Vector Field" w programowaniu poruszania się wielu jednostek w RTSach. Tego typu algorytm np zastosowano w Supreme Commander poszukaj jakiś artykułów może tobie się uda to zaimplementować bo mi chęci zabrakło do ogarniania tematu kiedyś :P

https://howtorts.github.io/2014/01/04/basic-flow-fields.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta