Skocz do zawartości

3d


kuba351

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam ci Autodesk 3ds max studio, bo ma chyba największe możliwości wśród obecnych programów 3d a ponadto jest cholernie prosty w obsłudze, a na YouTube aż roi się od tutoriali do niego. Poza nim zostaje ci milkshape i anim8or ale one według mnie nie dorastają do pięt maxowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wut? Blender dla początkujących?? :D Nie no padłem i udam że nie słyszałem. 3ds Max lub Cienema 4d zdecydowanie. Blender to nie jest łatwy program a szczególnie nie dla początkujących. Co z tego że jest darmowy jak 90-95% amatorów nie bedzie w stanie go umiec obsłużyc lub nawet z instrukcją nie będą w stanie zmienić język na polski. ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wut? Blender dla początkujących?? :D Nie no padłem i udam że nie słyszałem. 3ds Max lub Cienema 4d zdecydowanie. Blender to nie jest łatwy program a szczególnie nie dla początkujących. Co z tego że jest darmowy jak 90-95% amatorów nie bedzie w stanie go umiec obsłużyc lub nawet z instrukcją nie będą w stanie zmienić język na polski. ^_^

Od początku używałem blendera, a i 3d maxa miałem okazje poznać .

i jakoś 3d max wydaje mi się gorszy jak dla początkujących, co oznacza że nie dość że nie zabuli za niego krocie, to i nie jest taki skomplikowany jak niektórzy twierdzą, ale to moje zdanie, a to że ty nie mogłeś się w nim połapać, nie znaczy że on sobie nie poradzi, nie rób z niego idioty, bo to nie jest taki skomplikowany program, a decyzja i tak ostatecznie należy do niego. :)

 

Bleneder to profesjonalny program z mnóstwem opcji jednakże bardzo trudno jest się w nim połapać jeżeli wcześniej nie działało się w programach 3d tego typu. Na początek jednak polecam Ci jak inni: "3ds max studio" albo "Cinema 4d"

Nie wiem jak Cinema 4d, ale jeśli chodzi o 3ds max studio, to się nie zgodzę blender daję większą swobodę działania, ale jak już wspomniałem to tylko moje osobiste odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D Max jest moim zdaniem najlepszy, największe daje możliwości jednak moim zdaniem jest dość trudny do ogarnięcia po filmikach z youtuba. Bez dobrej książki lub masy tutoriali by się nie obyło.

Ja 3D Maxa używam. Polecam książkę "3D Studio Max Biblia" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam AC3D. Jest ######ście prosty w obsłudze, ale brak mu obsługi animacji. 3ds max owszem, jest świetny ale ma duże wymagania sprzętowe i kosztuje w czort dużo. Jeśli zależy ci na animacji szkieletowej, to blender lub milkshape3d powinny cię zadowolić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...