Skocz do zawartości

GM vs Flash MX


kowal

Co waszym zdaniem jest lepsze?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co waszym zdaniem jest lepsze?

    • Game Maker
      7
    • Flash MX
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co tak se siedziałem przed telewizorem i patrzałem co brat na kompie robi. Właśnie robił jakomś gre we fleshu. pokazał mi jakie to ma mozliwości. to jest przegiete narzędzie, można nawet robic animacje 3d i gry w 3d. Czy waszym zdaniem flash jest lepszy od gma?

 

Wejdxcie sobie chociażby na ta stronke:

http://newgrounds.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z GMem :lol:

 

Co sądze? :P Flash rulezuje, sam tworze se filmiki :) Nie są rewelacją (dopiero zaczynam z tymi bajerami), ale satysfakcja jest :)

GM jest do robienia gier a Flash do stron, gier, filmów, animacj. To nie ta sama kategoria :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GM jest the best. Jest z nim cały CKM Złomrex Włókniarz Częstochowa, więc jest OK jak Atlas do glazury xD . Flash cechuje się tym, że ma podobny język skryptowy do GML i nie jest oparty na grafice rastrowej lub renderowanej jak GM, tylko jest oparty w całości na wektorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak:

Wiele tutaj osób głosuje na GM z przekonania =] Według mnie to nie ma porównania, bo to jest tak: do prostych gierek Gm lepszy bo łątwiejszy w obsłudze, ale jakby tak badać dalej i coraz bardziej zaawansowane gry to tak jakbyś porównywał C# i Flash... To są po prostu 2 różne języki, tak jak PHP i Xhtml czy C++ i Delphi (Moja opinia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

No raczej nie, bo Delphi i C++ są w tej samej kategorii :),a PHP generuje XHTML'a, więc te porównania są niezbyt trafne ;). A jeśli chodzi o C# i FLASH to racja, ale i tak znacznie bliżej niz GM i FLASH. C# to raczej w kategorii Javy jest. Ogolnie to nie ma co porownywac, GM sluzy do tworzenia gier typu standalone, a FLASH wiadomo, na strony internetowe jako applet interpretowany w czasie rzeczywistym. Ja i tak bym wolal Java 3D. :) Bije Shockwave'a z palcem w d****.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...