Skocz do zawartości

Podkręcanie GeForce 2


x-drb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duży problem.

Mam GeForce 2 mx 400 [wiem, to jest antyk]

Chcę podkręcić ją troszeczkę, żeby uzyskać większą wydajność

w grach, bo w tej chwili prezentuje sie tak biednie, że biedniej chyba nie może.

Moje pytania to :

1.Czym wg Was najlepiej podkrecac GF2 [ w grę wchodzi tylko podkręcenie programem ]?

 

2.O ile podnieść wydajność, żeby nie mieć konieczności zainstalowania dodatkowego chłodzenia?

 

3.Jeżeli macie wspomnianą kartę to na jakich ustawieniach jedziecie ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc 199 na 334 ? :)

 

Więc masz pamięci typu DDR(czyli tak na prawdę mają 167 MHz, ponieważ taktowanie efektywne jest 2x wyższe) i według mnie dobrze by było, żebyś próbował podkręcić pamięć jak najwyżej, aby dorównała GPU.

 

Ja przy podkręcaniu mojej 6600 (300/500) zauważyłem, że podkręcanie chipu nie daje jakiś wielkich

efektów(chociaż jakieś były) to juz przy podkręcaniu RAM wydajność bardzo skakała do góry! :D

 

EDIT:

Próbuj podkręcać co 5 MHz i grać w jakąś wymagającą dla twej grafiki gierkę, żeby kontrolować stabilność.

Jak wszystko OK to dalej 5 MHz, jeśli jednak będą jakieś artefakty(czyli latające tekstury i błędy w wyświetlanym obrazie) to już dalej jednak nie pojedzież :P

 

 

Jakby coś to mógłby, ktoś tu zajrzeć i mnie poprawić bo już dawno tjunowałem i pewnych rzeczy mogę nie pamiętać! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Jak mi się uszkodziła karta graficzna i teraz mam jakiegoś najgorszego szita ze sklepu za stówkę, to się nie przejmuję i z 350mhz na rdzeniu biorę 450mhz (pasywne chłodzenie!). Karta jakoś żyje.

 

A co do podkręcania GeForce 2 mx 400, to ja bym tego nie robił, bo raz że możesz uszkodzić jak się na tym nie znasz, dwa że będziesz miał mały przyrost wydajności, bo ta karta to antyk. Już lepiej kupić nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jeżeli liczysz na to, że po podkręceniu na tej karcie pójdzie Ci Crysis.. no to muszę Cię zawieść. Myślę, że poza tym, że w kilku grach zauważysz wzrost prędkości, to poza tymi kilkoma FPSami nie będzie jakiejś znaczącej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mała zasada "Nie kręć antyków. Idź do sklepu po lepsze" :D

Przy podkręconej GF2 mx400 nie zobaczysz praktycznie żadnej różnicy... No po za tym że w środku obudowy będzie cieplej i pewnego dnia może ci pójść z dymem cały komp ... Miałem swego czasu takie cuś przy duronie 650MHz @ 1050MHz i przez głupotę zostawiłem ją pogkręconą :/ ( Kochane RivaTuner )

I pewnego pięknego dnia komputer a dokładniej PC Alert zaczoł dziwnie wskazywać napięcia... zamiast 3.3 V to 4.7 zamiast 1.8 to 2.1 (core) temperatura procka 68*C itd... Po wyłączeniu kompa i oblukaniu płyty i katy zobaczyłem ładne wybulwione kondensatory ... Oczywiście prawdopodobnie pierw pały na kracie potem na płycie... W sumie chyba 12 sztuk... Wymiana kosztowała mnie całe 40 minut pracy z czego 20 na znalezienie lutownicy xD...

Morał z tego taki że NIE WOLNO PODRKĘCAĆ czegoś co i tak się do tego nie nadaje ( nie mówię o antykach bo np. Celeron 1400MHz Mobile chodzi na 4000MHz bez większych problemów xD no po za jednym... Ciekłym azotem xD )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Czemu wy zawsze uważacie, że od razu cały komp pójdzie z dymem? Równie dobrze może strzelić jakiś kondensator i przestanie działać cała karta, lub po prostu coś się rozpuści z ciepła i też przestanie grzać. Normalnie się rozpuści i tyle... paliłem palnikiem stare kompy, to wiem, że się same nie podpalają tak od :P Zresztą ostatnio kumpel ładował akumulator w samochodzie, podłączył miernik uniwersalny, żeby sprawdzić czy jest już naładowany no i miernik się zapalił na czerwono (myśleliśmy, że ma wbudowaną diodę) i jak kumpel go złapał to się potem za nim ciągnął plastik... nic z dymem nie poszło, choć rozgrzało się do czerwoności.

Inna sprawa, że znam tez przypadek, jak po podkręceniu kompa kondensatory wbiły się w ścianę naprzeciwko i trzeba było je skrobać :P

Części w komputerach mają raczej tendencję do wybuchania jak do palenia się, a temperatura wiadomo - doprowadza do topnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za porady. Zdecydowałem jednak, że poprzestanę na zainstalowaniu nowszych ster. :PP

A jeżeli chodzi o wysoką temp w kompie to znam przypadek mojego kumpla.

Wymienił płytę główną sam sobie poskładał kompa tj nowy procesor dysk itp jednym słowem totalny remont.

Teraz ma problem, bo zainstalował sobie program do pomiaru temp.

Procek dochodzi mu w grach do 81 stopni.

Wtedy zdejmuje obudowe, i ma grzejnik:D

Raz musielismy okno otwierac bo sie gorąco zrobiło:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Dzieki wszystkim za porady. Zdecydowałem jednak, że poprzestanę na zainstalowaniu nowszych ster. :PP

A jeżeli chodzi o wysoką temp w kompie to znam przypadek mojego kumpla.

Wymienił płytę główną sam sobie poskładał kompa tj nowy procesor dysk itp jednym słowem totalny remont.

Teraz ma problem, bo zainstalował sobie program do pomiaru temp.

Procek dochodzi mu w grach do 81 stopni.

Wtedy zdejmuje obudowe, i ma grzejnik:D

Raz musielismy okno otwierac bo sie gorąco zrobiło:P

 

Moja karta graficzna ma tyle cały czas i nie narzekam. W kompie jest chłodno o dziwo, 30 - 35 stopni, tylko karta się grzeje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy zainstalowanie nowszych sterowników coś da. Nowsze gry, pod które być może zoptymalizowane są

sterowniki i tak raczej ci nie pójdą, więc jak już chcesz coś instalować to radze ci specjalnie zoptymalizowane

sterowniki NGO: http://www.ngohq.com/home.php?page=Files&a...p;dwn_cat_id=10

Tylko wpierw przed instalacją musisz całkowicie odinstalować stare drivery!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistyk -> Oczywiście, że da się (no raczej), ale czy wynik będzie pozytywny czy negatywny to już twoja sprawa. Zawsze można podkręcić grafę o kilka MHz, ale dużego kopa w grach raczej nie zauważysz. Jak naprawdę chcesz tym się pobawić to poczytaj więcej, żeby nie było potem historii typu: "komputer mi się spalił" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...