Skocz do zawartości

Jeśli ktoś znajdzie chwilkę wkonać...


Deus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem obecnie w trakcie tworzenia Gry RPG pod s60. Przydałaby mi się grafiki postaci Jest pełno stron z grafiką jednakże problem polega na tym ze muszą to być grafiki o wymiarach 21x21 px (a z takimi to nie ma żadnej)

Jeśli ktoś zechiałby się podjąć wykonania graficzki (poruszającej się postaci):

- 2 bohaterów (ludzi, elfów lub coś takiego - co kto potrafi ;p)

- Jakieś potwory [5 - minimum 3] (nie piszę jak ma wyglądać gdyż na 21px dużo nie można wyczarować :( )

oprócz niewielkich rozmiarów problem jest jeszcze taki że to ma być w 256 kolorów bmp.

 

Z góry dzięki za helpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn chodziło mi o to, że mały sprite dennie wygląda. Pomniejszenie daje zwykle fatalne efekty (niewyraźny sprite lub wogóle nie przypomina tego co powinien. Co do 256 to wiem że obrazek lepszej jakości jej jakby nie traci. tylko informuję że takie mam wymogi, a skoro więc ustaliliśmy że może być w większej palecie barw to nie ma problemu z tym. Tak więc pozostaje sprawa oryginalnego rozmiaru obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge sprubowac coś narysowac, tylko trochę bardziej sprecyzuj.

 

Hmm Jeden bohater to mógłby być jakiś wojownik (byle jaki byle by miał miecz - widok postaci jak np. w pokemonach żółtych czy jakich takich)

<w nich zrobili by się jakoś zmieściła postać w miare wyraźna na małym wyświetlaczu :)>

 

- 4 kierunki chodzenia ruch moze być zrobiony z 2 obrazków [stoi, idzie] bądź z 3

[lewa noga, stoi, prawa noga - tak miało być pierwotnie])

Pierwszy z nich może być w jakieś szmaty ubrany ;)

Drugi bohater tez jakiś wojak lub rycerz (jak rycerz to wiadomo że w zbroi jakiejś szarej lub żółtej [odpow.srebra i złota])

+ atak (miecz) może być z 1 obr ale w każdym kierunku (no, wystarczy w prawą stronę)

obie postacie męskie (piszę by nie było nieporozumień ;p)

 

hmm potwory

może to być np:

- jakaś roślinka (chyba najprostsza rzecz)

- jakaś druga roślinka

- jakiś bandyta (chłop lub co się uda zrobić)

- drugi bandyta (1 i 2 bandzior mogą się różnić kolorami (szary i jakiś inny kolor)

Jak ktoś jeszcze by mógł pomóc to:

- jakaś dziwna bestia, potwór lub coś tego typu

- Jedna większa postać może być coś ok 40px wysokości (lub 60px) jako boss (wedle uznania)

Moje propozycje: Diabeł, wielki bandyta, nieumarły? lub jak bohaterowie: Wojownik, Rycerz Tylko że większe

 

wszystko w 4 kierunkach + 1 atak (wiadomo kierunek lewo=prawo by było prościej)

każda z postaci atakuje bezpośrednio (mieczem, gryzie, bije ręką, kłuje liściem itp. ;p) nie z dystansu

 

Jakbyś potrzebował jeszcze jakieś szczegóły to powiedz/cie jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o co ci chodzi.

 

Nic nie stracisz zwiekszając sprita o 5 pixeli.

Kiedyś robiłęm takie coś "dla jaj" :)

 

Jako warstwę dolną (tło...) ustawiasz se oryginalny obrazek , tyle, że powiększony o te 5px, a na nowej warstwie rysujesz ziomka. I wtedy rysujesz jakby sam, tyle, że na podstawie tego z internetu :P Aczkolwiek to dość pracochłonne.

 

Lub, jeżeli nie muszą to być idealne, pixelowe ziomki to po prostu zeskalowć, tyle, że właczyć antyaliasing (rozmycie) :D Ale wtedy nie będzie to zbyt dobrze wyglądało - ale zawsze lepiej, niż bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli taki ludzik może być ludzik.png to zacznę robić inne postacie.

Szkoda że taki mały rozmiar ponieważ trudno coś w takim rozmiarze narysować. I jedno pytanie. Przecież robisz grę pod s60 a przy tych komórkach o ile mi wiadomo jest większa rozdzielczość ekranu czyli można byłoby zrobić trochę większą grafikę.

EDIT:

Tutaj ludzik jest już ruchomy :P projekt.gif

Animacja nie jest szybka lecz mogę to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz grę pod s60 a przy tych komórkach o ile mi wiadomo jest większa rozdzielczość ekranu czyli można byłoby zrobić trochę większą grafikę.

Masz rację co do wielkości wyświetlacza (ja robię na 176x208) a gra będzie wyglądać tak jak w miniaturce:

Tak więc nie może być większa bo się wszystko popsuje. Grafika jest inna ale mój projekt ma posiadać takie same proporcje (rozmiary grafik) Światem się już zająłem tak więc zostały same postacie.

Naprawde super wyszła ci postać aczkolwiek brakuje w nim kierunków lewo, prawo góra (idzie w górę) i ataku (brak broni)

Sirluki - nawet dobrze ci wyszła bestia-kot :)

Dawidds - nie do końca cię rozumiem, jak już pisałem opcja powiększenia nie wchodzi w grę.

Ale dzięki wszystkim za starania.

post-2099-1200083565_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) Jeżeli coś chciałbyś zmienić w kolorach grafiki lub w czymś innym, pisz. Idę wykonać następne grafiki postaci. Jak zrobię coś dam Edita.

EDIT:

A może by tak zwiększyć sprite o 5 pixeli? Bo akurat kiedyś robiłem grafikę o wymiarach 21x26 do gry RPG lecz nie skończyłem jej i chyba nie mam zamiaru. Mam animację Łucznika oraz Rycerza + Atak (trochę bidny ale można poprawić :P) Załączę trochę animacji.

knight.gifknight1.gifknight2.gifarcher.gifarcher1.gifarcher2.gif

Łucznik nie był kończony dokładnie, więc Rycerz jest pod względem animacji trochę lepszy. No nie wiem, sam oceń czy lepsza by była tamta grafika czy jednak ta większa.

Ps.

Rycerz jest nie raz inny niż powinien być :P Po prostu nie kończyłem tego ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisuję dopiero po pewnym czasie gdyż nie mam zbyt dużo wolnego czasu ale wracając do tematu:

Stary, ty to masz talent :thumbsup: co do rozmiaru postaci niestety jest tak jak myślałem przez to że rozmiar jest nieproporcjonalny to nie da się przechodzić obok innych postaci:( nawet po okrojeniu a pole ponad proporcje dolne 5px wyświetla z białym tłem (obraz musi być w bmp [w edytorze kolor biały = przeźroczysty]

jak coś wykombinuję to napiszę. Jeszcze raz dzieki (tymczasowo zawieszam prace nad projektem)

 

Projekt Upadł (jakiś czas temu).

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...