Skocz do zawartości

Czoug 0.3


Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc... CZOUG 0.2!!! Najpierw robiłem ją 4 dni, potem miesiąc o nim zapomniałem a potem w 30 min. dokonczyłem. ;) A oto lista zmian :

 

-Dzwięk

-Nowe bronie

-Możliwość ładowania własnych leveli!!! (info o tym w pliku "tanks.txt, radze readnąć)

-Silniczek MMF (a nie TGF jak poprzednio)

 

A teraz czas na link:

 

http://www.xthost.info/dziadekkleofas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No jasne, każda pomoc mi sie przyda. Na początek zrób jakiegoś levela to zobacze jai będziesz przydatny. Pamiętaj że level ma być w formacie pliku graficznego (bmp, gif, jpg). Plansza ma mieć rozmiar 640x480 i kolor pierwszego piksela w levelu jest zarazem kolorem przezroczystym (tzn. tym obszarem po którym czołgi mogą swobodnie chodzić), uwzglęnij też to, że czołgi startują z określonego miejsca przeze mnie więc nie zamalowywuj tych miejsc.

 

EDIT: Wyłączyłem serwa. Dajcie mi jakiś hosting!!! argh!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logo.png

 

No, prace nad Czougiem 0.3 zostały wreszcie ukończone. Oto lista zmian:

 

-Menu xD

-2 muzyczki

-2 nowe tryby gry: Realistic DM i CTF

-Lepsze grafiki broni

-Nowy sposób zdobywania broni (komputer sam ci przydzieli broń po respawnie)

-System Auto Respawn (komputer sam znjadzie miejsce do zrespawnowania i tam umieści czołg, to samo z flagami w CTF)

-Wreszcie Czoug ma LOGO. :)

 

Edit: link xD http://xthost.info/dziadekkleofas

 

Edit2: Po wyborze trybu gry musicie wybrać level. Wybierzcie z katalogu z grą level1.bmp. Możecie tworzyć też własne levele, szczegóły w tanks.txt, tam też klawiszologia.

 

Edit3: Teraz z kolei problemy z brakiem bibliotek. xD Umieściłem je tam gdzie archiwum z grą. Trzeba ściągnąć koniecznie bass.dll oraz ew. jeśli nigdy nie grałeś w grę stworzoną w TGF tudzież w MMF także cncs232.dll. Trzeba je przekopiować do katalogu z grą oraz, gdy gra nadal będzie wywalała błąd o brak bibliotek do katalogu System w folderze windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ściągłem :)

Clasic Dm różni się od deathmach tym że niżej skaczesz i wolniej przaeładowujesz?? Szkoda że nie można zmieniać broni :( czasami walczsz pistoletem z laserem :blink: Flagi często wypadają i dziwnie dostaje się punkty :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ściągłem :)

Clasic Dm różni się od deathmach tym że niżej skaczesz i wolniej przaeładowujesz??

Nie, jest więcej różnic. Np. gdy strzelasz z cięższej broni czołg zwalnia, żeby strzelać z rakietnicy trzeba się nie ruszać, większe obrażenia są zadawane, zamiast pistoletu z laserem jest snajperka...

 

Szkoda że nie można zmieniać broni :(

Z tym były problemy, bo chciałem coś takiego wsadzić ale nie można mieć wszystkich broni naraz więc trzeba by było dowalić paczki spadające, i wtem ujawnił sie jakoś bug w MMF że za cholerę nie da sie schować tych obiektów generujących paczki + inne przygody.

 

Flagi często wypadają i dziwnie dostaje się punkty :angry:

To już bug w programie. Bo w poprzednich trybach na początek gry niewiadomo skąd dodaje się punkt. Więc zrobiłem żeby na początku leva odejmował o jeden. W DM i IDM nieźle to szło ale już w CTF nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę błędów znalazłem:

- czasami autorespawn jest na ścianie :P

- bejsbolem nie da się atakować (nie działa metoda z pierwszych wersji i atak też)

- czemu żeby odpalić np. rakietnicę, to muszę dłużej przytrzymać przycisk?

- jak się wzorujesz na liero, to powinien być wybór pięciu broni, jak na wormsach, to gdzie zasobniki, a jak na soldacie, to gdzie wybór jednej broni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę błędów znalazłem:

- czasami autorespawn jest na ścianie :P

- bejsbolem nie da się atakować (nie działa metoda z pierwszych wersji i atak też)

- czemu żeby odpalić np. rakietnicę, to muszę dłużej przytrzymać przycisk?

- jak się wzorujesz na liero, to powinien być wybór pięciu broni, jak na wormsach, to gdzie zasobniki, a jak na soldacie, to gdzie wybór jednej broni?

 

1 błąd - to sie da łatwo naprawić.

2 błąd - (czasem) Sie da. Nie mogłem dojść czym to jest spowodowane.

3 błąd - To nie błąd. To było celowe. ;p

4 błąd - Na niczym sie nie wzoruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...