Skocz do zawartości

Mario


Tymon

Rekomendowane odpowiedzi

No więc razem z Pablo zrobiliśmy gierke. Musze jeszcze dodać że Pablo jest od kilku dni członkiem Bronxu. Trzeba też powiedzieć że on zają się grafiką i dźwiękiem oraz całym pomysłem, ja tylko pomogłem mu w kodzie gry. A wracając do gry, jest to klon Mario choć nie do końca, ponieważ gra ma polegać na współpracy dwóch graczy :D Zresztą sami zobaczcie. Zachęcam do ściągania i grania.

 

Gra - >Download<

Muzyka do gry - >Download<

 

Plik z muzyką do gry należy rozpakować i przenieść do folderu gdzie znajduje sie plik z grą. Muzyka jest niekonieczna. Gra będzie działać bez niej.

 

Sterowanie pierwszego gracza

W-Skok

A-Ruch w lewo

D-ruch w prawo

 

Sterowanie drugiego gracza

I-Skok

J-Ruch w lewo

L-ruch w prawo

 

Nie jest zbyt wygodne to sterowanie ale narazie wystarczy. Z resztą przycisków zapoznacie sie w grze.

 

Zapraszam do oceniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę ściągnąć :(

Lycos Tripod Website Building

 

You are trying to download this file from a member page hosted on Lycos Tripod UK for free:

http://members.lycos.co.uk/tymonbeczek/mario.rar

 

To access this file, you need to visit the member page first:

http://members.lycos.co.uk/tymonbeczek

(you will be redirected in 5 seconds)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, radsun. Skopiuj adres do przeglądarki, znaczy do tego paska gdzie jest adres strony :] I napewno wejdzie :D

http://members.lycos.co.uk/tymonbeczek/mario.rar - Adres pliku gry.

http://members.lycos.co.uk/tymonbeczek/muzyczka.rar - Adres pliku muzyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zagrałem :]

Sterowanie rzeczywiście do bani, ale to chyba zmienicie?

Teraz o reszcie gry. Grafika to chyba większość nie wasze dzieło tylko wyciągnięte z oryginału :P Muzyka też... No dobra, pewnie chodziło o klimat ;)

Pomysł:

No, coś oryginalszego :D Całkiem miło jest tak współpracować postaciami.

Czekam na dłuższe etapy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khm...Chciałbym tylko dodać że zripowane z gry są tylko animacje stania i chodzenia a reszta to ja rysowałem prosze ja was...muzyczka owszem...bo chodzi o mariowy klimat nie...no i jesli chodzi o sterowanie to jak zagrasz z druga osoba to nie bedzie tak uciążliwe...ale oczywiście że to zmienimy...i jeszcze ostatnia uwaga...przecierz to tylko wersja beta! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam być szczery ? { Taaaak! XD }

 

Zaczynamy - Grafika tragiczna, a jak nietragiczna to nie wasza ;/ Po prostu aż boli patrzeć miejscami [ Ta trawa i Ziemia ARGH! ] , Jak już Ripujecie Grafike z jakiejś gry to nie wstawiajcie tam swoich dzieł... Muzyka - niewiem, nie ściągałem :P Jednak jeżeli tak jak Anaconda powiedział, jest z oryginalnego Mario to.... Nic dziwnego :> Jedyna dobra rzecz.

System - Totalna Kicha. Jeżeli będziesz szedł w prawo, nie skacząc i nagle wciśniesz W, to w jakiś dziwny sposób podskoczysz ? OO [ Filmik na dole ]

Ogólnie bardzo, ale to bardzo kiepsko ;/ Nie wspominając o sterowaniu, jeżeli ktoś gra sam to po prostu okropnie... Powinniście zrobić możliwość przełączenia gracza i sterowania normalnymi strzałkami [ No kufasz a one tam niby po co są ? Wszyscy robią WASD nawet do platformówek! ==' ]

 

Film [ 2,2 mb ; *.avi ] - www.sadam.dbzc.pl/files/jump.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie gra mi się podoba :P Grafika może być, dźwięki brak, muzyka zajmuje więcej od gry :lol: Sterowanie naprawde kiepskie <_<

Do czego służą balony???

Po co są te pudełka???

Przed pierwszym pudełkiem można uciec :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOO no nie...! czy wy kumacie że to jest wersja beta BETA!!! logiczne że mogą być niedopatrzenia...dzwięków nie ma bo miejsce tylko by zajmowały dodatkowe...balony sa do "pompowania spłaszczonego lucka...(niedługo tez mariana)...a to ze przed pierwszym klockiem uciekniesz to nie nasza wina(po co uciekasz :) ) zresztą gra nie jest do grania... dalismy beta wersje zebyscie mogli glowie ocenic pomysl i go poznac...i powiem jeszcze raz... BETA!!!!W pelnej wersji mozecie sie spodziewac lepszego sterowania i w sumie to nie wiem czemu tymon je zmienil ja mialem na strzalkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafa tez mozliwe ze sie zmieni ale to tylko juz domysly...

 

i co do wypowiedzi pana sadama to człowiek nie każda potrzebna animacja jest w grach maria to raz, a drugie to ziemia tylko ot tak zrobiona bo przecierz trza po czymś stąpać nie

 

i gdzie Tymon on może wam więcej przetłumaczy bo on dłużej w tej branży

 

no skok też dziwny tego nie dopatrzylem...chociaz moze dopatrzylem ale to ze go znalazles to znaczy tylko jedno...musiales pograc dluzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmot@ Sorry ale zrobiłem już chyba wszystko żeby można było ściągnąć ją bez problemu.

 

Sadam@ Porównaj tą grafike do grafiki innych gier w wersji beta. System ruchu postaci musze przyznać że pisałem dwa razy. Durgi raz akurat przed umieszczeniem na serwer. A że jeszcze mam ograniczony czas kożystania z mojej maszyny to sie nie dziw :D nie udało mi sie wychwycić niektórych błędów. A ten błąd który znalazłeś to można łatwo usunąć i według mnie to błachostka. I dlaczego zaatakowałeś tak ostro tą prace ? Na inne bety tak nie reagujesz.

 

Rad@ Nie dziw sie że mało zobaczyłeś. Weszłeś i wyszłeś odrazu z gry. Luigiego można zwinąć w dywan (a co :D) i zanieść do tego balonika aby powrucił on do swojej normalnej postaci.

 

Pablo@ Ty sie nie przejmuj, jeszcze sie poprawi gierke.

 

ForAll@ Gierka ma być na dwóch graczy, ewentualnie zrobi sie tryb dla jednego ale mówie odrazu że może tak nie być. I jeszcze jedno, system ruchów będzie można rekonfigurować.

 

P.S. Czego innych moich gierek tak nie oceniacie xD LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego ta beta została surowo oceniona, bo nazywanie tego betą jest zbyt optymistyczne? Ja zawsze byłem przekonany, że beta to jest gra prawie skończona, w której trzeba jeszcze tylko np. doszlifować AI, zoptymalizować kod, ponaprawiać wszelkie błędy albo dodać tryb multi. Tutaj jednak, nie mam pojęcia dlaczego, ale jest zwyczaj na szybką demonstrację, po której ludzie mają się domyślić co twórcy mają zamiar zrobić, mówić "beta". Skąd to się bierze? Czyżby słowo "beta" brzmiało tak dumnie, że każdy chce takie coś mieć?

 

(I nie, nie ściągałem gry :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Po pierwsze czemu muzyka jest w mp3 a nie w formacie snesowym? Są od tego specjalne pluginy, a tak to zamiast parudziesiąt KB muzyka zajmuje ponad 1MB.

 

Po drugie co takie małe okienko?

 

Po trzeci spartolony pomysł z podrzucaniem. Lepiej by było zrobić zwyczajny system wskakiwania gracza na drugiego i lekki automatyczny podrzut, a przy opcji z przyciśniętym guzikiem mocniejsze odbicie jak na trampolinie. Wtedy by można było porobić różne fajne zagadki z odbijaniem w biegu itd. No chyba, że to gra dla jednego gracza.

 

I wywalić te okienka z tekstami a wstawić specjalne panele w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woock@ pierwsza wersja gry jest już prawie skończona. To co tutaj zademonstrowaliśmy jest z dnia 14 maja ;) Wczoraj tylko poprawiłem jeden błąd i pojawi sie w wersji 0.1 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymon - Bo taka jest prawda. Inne 1 lvlowe gry [ Tak jak Woock wspomniał - to nie jest beta >> ] posiadają własny system ruchów [ Ten jakoś przypomina mi tutoriala na oficjalnej stronie gmclanu - ale tamten był chyba bardziej dopracowany :P ] Myślisz że za wypuszczenie kolejnego klona Mario, który nie dość że okropnie wygląda, jest źle napisany [ Chodzi mi o Kod ==' ] będę was głaskał po główce ? O nie nie...

A tak btw. Czemu sie tak przyczepiłem do ciebie ? Bo zaczyna mnie to denerwować jak każdy kto wypuści nie wiem jakiego knota jest "kimś"

' Wypuszczę jakąś kiepską gierkę na gmc, a będą mnie mieli za szychę' Wtf? Czy ja o czymś nie wiem ? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja tu nie licze na głaskanie po główce od was. Nigdy nie liczyłem. Trudno o pomoc jeśli nie przyniesie ona pomagającemu korzyści.

 

Więc gierka do totalnej przeróbki.

 

Sadam@ Więc mam zrozumieć że mam sie na GMclanie z takim shitem nie pokazywać ? Ok, już nie zamieszcze tutaj żadnej mojej gierki przed jej wcześniejszym skończeniem. Zadowolony ? Pozbyłeś sie już kolejnych shitowatych gierek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymon - Nah ? Ja powiedziałem że jest Shitowa ? Powiedziałem że Okropnie wygląda, i że jest tragicznie napisana :P Zresztą to co zamieszczasz na gmclanie to twoja osobista sprawa. Prosisz o ocenę - to ją masz, a nie będę pisał że coś mi się podoba, jeśli mi się nie podoba ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie będe już kłucił na ten temat, ja z tego co napisałeś wywnioskowałem że uważasz że gierka nadaje sie tylko do kosza i każda inna moja gra jest podobnej jakości, tyle mi wystarczy. Ja to tak odebrałem. Prosiłem o oceny i dalej o nie prosze, nie róbcie już zejść z tematu bo przeniosą temat i posypią sie warny :P

 

EDIT

Musze jeszcze przyznać że kończe z tworzeniem gier, programów itd. w GM, Delphim i innych programach. Więc narazie nie będe nieprzydatny w Bronxie. Może kiedyś powruce :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...