Skocz do zawartości

Góra, środek, dół


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :)

 

Tym razem mam pytanie a propo wyglądu mojego playera. Wiem już jak nadać mu imię, no i teraz trzeba nadać mu jakiś wygląd (będzie to potrzebne kiedy gra będzie przewidziana dla wielu graczy)

 

Chciałbym aby edycja postaci polegała na wybraniu dla niej jednego z dostępnych koloru skóry, włosów, tułowia i nóg (to jest zakres podstawowy, jak opanuje patent na edycje pobawie sie jeszcze z czapkami, butami itd :D )

Ale chciałbym aby przynajmniej wiedzieć jak zrobić te trzy podstawowe rzeczy jak góra, środek, dół.

 

Wydaje mi się, że trzeba w tym celu trzeba zrobić po kilka ( np. po 5 obrazków dla głowy tułowia i nóg by puźniej można było je połączyć )

 

I właśnie tu jest mój problem jak zrobić taki prosty edytor w którym będzie można wybrać sobie z jeden z dostępnych częsci ciała tak oaby stworzyć jedną całość, zapisać ją i grać :D

 

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łodzizas! Pewnie jakbyś trochę poszukał to byś znalazł. Przykład, albo opis. Jak nie tu, to w necie. Ale powiem...

 

Wystarczy zrobić obiekty strzałek, które będą zmieniać sprite obiektu danej części ciała i przy okazji będą ustawiać wartość zmiennych... np. global.tulow=zielone global.wlosy=wciapki i ot, cała filozofia...

 

Te globale przydadzą ci się później, przy wyglądzie playera podczas gry. Wiesz... w create obiektu if global.wlosy=wciapki then sprite_index=cośtam (sprite_index służy do zmieniania sprite ludzika).

 

P.S.

Mam dyslekcje  :P
Chyba dysleksję, jesli już... i życzę szczęścia, gdy dołączysz zaświadczenie do matury, lub testu gimnazjanego. Sądze, że po tym jak komisję rozbolą brzuchy, to odepną papierek od pracy i wyrzucą wraz ze spinaczem do kosza. Może przynajmniej bez twojej pracy...

 

P.S. 2 Tylko się nie zrażaj. :) Popraw to i owo, jeśli chodzi o pisanie i czekamy na twoje gierce! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, napotkałem po drodze mały problem. Mianowicie kiedy ustawiam w strzałce, że lewy przycisk myszy spowoduje zmianę sprite obiektu głowy na np. głowa2 to nie wiem jak zrobić by przy nastepnym kliknięciu myszką sprite obiektu zmienił się na głowa3 itd.

 

I jeszcze jedno pytanie.

 

jak zrobić aby przy okazji ustawiała się wartość zmiennych...

 

sorki jestem początkujący.

 

Jakby nie było to dla ciebie problemem to bardzo mi by pomogło jakbyś zrobił mi prymitywny przykład takiego edytora postaci.

 

Może było by to prostrze od tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...