Skocz do zawartości

Tileset


Baru

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw, to trzeba umieć ... Nie chciałem żeby mi ktoś pisał skąd to są ripy albo czy ta grafika jest fajna, ani nie pisałem nigdzie że nie umiem wkleić backgrounda do gma. :mellow: Jedni mi tłumaczyli na gg żebym wkleił każdego po kolei jako backgroundsy, a później... w roomie bym szukał 5 minut jednego tilesa, bo już pisałem że jest ich tam 52...

 

Ściągnięć: 37

 

żal.pl

37 ściągnięć a żadnej odpowiedzi o jaką prosiłem, niech tylko zobaczę jakąś grę z tymi tilesami to zap****ole na miejscu...

 

No i warn jak malowany, za wulgaryzmy

gnysek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd mogę odzyskać te graficzki? chciałbym akurat pomóc ^^

EDIT: Ok. Sam się potrudzisz:

Musisz wszystkie sprity pozapisywać numerycznie od 0, i ustawić ich liczbę do zapisu ( może być ich więcej, program sam zatrzyma działanie jeśli będzie za mało, ale zwiększy pole tileseta ;p )

Download: https://gmclan.org/up1717_3_c3a8b61e9e.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że robisz dokładnie to samo.

Po za tym, na razie widziałem, że masz tylko ściągnięty przykład ruchu platformowego lekko zmodyfikowany jeszcze prze zemnie, ripy z Maple Story i tyle.

Do tego zadajesz pytania które można na prawdę rozwiązać w łopatologiczny sposób. Rozumiem, nie każdy ma talent, ale pomyśleć każdy może. Ile Ty masz lat? ;/

 

Do create.

back = background_z_kawałkiem_tileseta;
tile_add( back, 0, 0, background_get_width( back ), background_get_height( back ), x, y, depth );

 

I co ma do tego moja pozycja na stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już usunąłem gm-a z kompa... i tak dalej nic z tego nie kapuję, i dalej nie powiedziałeś krok po kroku co mam zrobić. Nie będę tracił czasu na jakiś zaje..ny program w którym nic nie rozumie ponieważ nikt mi nic nie tłumaczy tylko daje w quote jakiś kod... Tak, inni się uczyli od zera, ale ja taki nie jestem, żebym coś zakapował na przyszłość to ktoś musi mi to wytłumaczyć... kthxbb4ever

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiki, na stronie głównej. Bardzo jasne opisy większości funkcji.

Do tego masz coś takiego jak helpa/manuala załączanego razem z GM w którym są ładnie wytłumaczone podstawy.

 

Tiaaaa... tylko że inni wolą iść na łatwiznę zamiast troche sami się pouczyć <_< Ano może i dobrze bo by za dużo nieodpowiednich ludzi na GMC było :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

dokładnie. mogły by powstawać tematy "MMORPG" a post:

Robie grę MMORPG ale mam problemy. A więc przyłączyłem się na forum z prośbą o pomoc. Nie proszę o nic więcej tylko o kod ;) i proszę wytłumaczyć mi krok po kroku. Jak spełnicie moją prośbę zastanowię się nad Creditsami!!!

 

Sorry za offtopa ale szczęka mi opadła jak czytałem posty Baru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Jeny Tymon, co będziesz mu tłumaczył. Jeżeli on nie potrafi nic zrozumieć z dokumentacji GM, to widocznie jest za cieńki na takie programy i dobrze zrobił go odinstalowując. Jeżeli nie może liczyć na siebie, to co dopiero na innych. Przynajmniej oszczędził sobie i nam kłopotu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...