Skocz do zawartości

problemy początkującego


sk8jac

Rekomendowane odpowiedzi

jestem początkujący w GM ( właściwie to godzine dopiero sie w tym bawie) i tam mały problem ( właściwie kilka problemów) :) ..

 

1.zaczne od początku ...mam bohatera który stoi na desce ...umie sie nim poruszać po planszy itp. ale jak zrobić coś takiego że jak nacisne na CTRL to mój bohater zrobić kickflipa ( podskoczy i obróci deske pod kogami) lub jakiś inny trick .czy jest coś takiego możliwe ??

 

2. Jak zrobic coś w stylu podestu do którym on sie bedzie poruszać....chodzi oto by na spodzie gry była trawa albo coś innego ( tak jak w mario)....??

 

3. jak zrobić aby obiekt podskoczył i spowrotem zszedł na dół....... np. jak sie naciśnie na up ^ to żeby mój bohater podsoczył (obojętnie jak wysoko) i spowrotem wrócił na wysokość z jakiej zaczynał skok.....ale nie może być tak że on jedzie , skoczy i wróci do miejsca gdzie zaczynał jechać tylko ma wylądować pare"metrów" dalej ..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu ludzie, Chryste panie! Toż to podstawy! Rozumiem, że zaczynasz dopiero, ale trochę rozumu. Są przykłady - ściągnąć i przestudiować. Help - troche się wyciągnie. Poszperać na forum - o to już ktoś napisał! ;) I już się troche umie! Ja tak zaczynałem.

 

niestety nie znalazłem nic co by mnie interesowało .....najlepiej jakbyście podali jakies linki do polskich stron

W helpie do GM'a nie znalazłeś nic co by Cię interesowało?! To kto pisał tego helpa? Jakiś newbie? Nie! To pisał Mark! Stwórca GM'a! Więc chyba wszystko tam jest :sp_ike:

 

To wszystko co mam do powiedzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też skorzystać z przykładów które dostajesz wraz z instalacją GM-a :] Przeglądnij sobie któryś i spróbuj zrobić jakąś bezcelową gierkę ;) takie ćwiczenie sie przydaje.

 

P.S. Niedługo oddam do użytku poradnik dla początkujących z GM :] Myśle że za trzy dni będzie gotowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...