Skocz do zawartości

PSP vs. DS


masher

Rekomendowane odpowiedzi

Dylemat Maximala zainspirowal mnie do napisania tego tematu. Mozna tu zamieszczac zalety i wady obu tych handheldow a takze ciekawe gry, w ktore mozna na nich zagrac.

 

Zaczne...

 

PSP:

-Tekken Dark Resurection

-Monster Hunter

 

DS:

- Pokemony (Diamond i Pearl i inne mniej znane jak np. Dungeon)

- Zelda Phantom Hourglass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pokarzę rozdzielczość konsol

PSP_VS_DS.png

 

Martwi mnie w DSie , jego parametry.

DS:

# CPU : ARM946E-S 67MHz (główny) + ARM7TDMI 33MHz = 100MHz

# RAM: 4MB

# VRAM : 656KB

PSP:

# CPU: RISC: 1-333 Mhz (czyli ile?)

# RAM: 32MB (64MB Slim&Lite) DRAM

# VRAM: 4MB

GP2x:

# CPU 1: ARM920T - 200 MHz (Part of MagicEyes chip)

# CPU 2: ARM940T - 200 MHz (Part of MagicEyes chip)

# RAM: 64MB

# VRAM: 64MB NAND Flash Memory-Jaka moc :D

 

Więc widzicie, jak NDS w tym przypadku wychodzi fatalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oł maj gad xD parametry, przecież świat już 4 razy pokazał, że nie moc konsoli jest ważna, "liczom" się gry, faaajne. Zaraz może wstawię trochie gier :P

 

New Super Mario Bros

Super Mario 64 ds

Zelda PH

Metroid Prime Hunters

Animal Crossing ds

Elite Beat Agents

Mario Kart DS

Advance wars: Dual Strike

Odrazu wspomnę o nowym Advance Wars: Days of Ruin na DS'a KLIK dla ciekawskich.

Cała seria genialnych jRPG - Tales Of ... (nadchodząca część TU )

Mimo iż ja serie znienawidziłem, Mario Party DS dostał w Famitsu 35/40, co nie jest częstym widokiem. Więc jak ktoś lubi...

Fire Emblem DS nadchodzący, świetna seria BOOM

 

Na razie więcej "grzechów" nie pamiętam xD. Niektórzy chwalą jeszcze Nintendogs, ale tego nigdy bym nie kupił xD

 

PS: GP2x - to ma być żart xd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advance Wars DS :wub:

 

a Sony? Banda debili ktora wydaje gierki ktore maja tylko wyciskac pot z PSPka, dobrze jeby dali wkoncu cos grywalnego. Mam w chuj gier na PSP a jedyne w ktore gram to:

-Tekken

-Monster hunter

-Loco Roco

 

Dla reszty gier naprawde niewarto tego kupowac, a to ze odgrywa filmy i muze nie jest argumentem, wole brac mp3 playera, przynajmniej mi sie miesci wygodnie w kieszeni.

EDIT

albo niech sony da jakis program do robienia gier, sam sobie cos zrobie w co warto zagrac w autobusie w drodze na uczelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejka z wikipedii apropo DS'a

 

* Mass: 275 grams (9.7 ounces).

* Physical size: 148.7 x 84.7 x 28.9 mm (5.85 x 3.33 x 1.13 inches).

* Screens: Two separate 3-inch TFT LCD, resolution of 256 x 192 pixels, dimensions of 62 x 46 mm and 77 mm diagonal, and a dot pitch of 0.24 mm. Note that the gap between the screens is approximately 21 mm, equivalent to about 92 "hidden" lines. The lowermost display of the Nintendo DS is overlaid with a resistive touchscreen, which registers pressure from one point on the screen at a time, averaging multiple points of contact if necessary.

* CPUs: Two ARM processors, an ARM946E-S main CPU and ARM7TDMI co-processor at clock speeds of 67 MHz and 33 MHz respectively.

* RAM: 4 MB of Mobile RAM

* Voltage: 1.65 volts required

* Storage: 256 KB of Serial Flash Memory

* Wireless: 802.11 + Nintendo Original Protocol

* Wi-Fi: Built-in 802.11 Wireless Network Connection (802.11b compatible)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol ziomuś xD WiFi to bezprzewodowa droga łączenia się np z routerem w twoim domu, owy router jest podłączony do sieci, i wtedy dziarasz przez internet xD no przecież Mario Kart DS cieszy się miażdżąca grywalnością właśnie dlatego, że posiada multiplayer online ^^

 

David Dark, na PC to gra sie wygodnie chyba tylko w strategie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@David Dark

Jest taka gra bodajze Dungeon Maker, w ktorej robisz sobie jakie dungeony i potem w nie grasz. :bye1:

 

Edit: Juz wiem jaka to gra Dungeon Maker: Hunting Ground. Glowny bohater to demon i ty robisz jakis dungeon by go przyciagnac. Moze to cie zadowoli choc calkowite tworzenie gry to to nie jest.

 

934306_20070605_screen002.jpg

 

Zawsze cos :P

 

A co do GTA na padzie raczej jest autocelowanie jak wcisniesz R1 (lub R2) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierz mi, że każdy konsolowiec będzie się z tobą spierał, bo analogiem jest równie wygodnie przy celowaniu, na początku jest troche problemów, ale potem jest inaczej, będziesz w stanie dać headshota w pierwszym strzale :P.

A na Wii to już w ogolę, wiem bo mam ^^ celowanie wymiata! Szczególnie w Resident Evil :D coś wyskoczy, się zdygasz i łapa drży :D klimacior!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, miałem zamiar założyć taki temat, ale widzę, że masher mnie uprzedził. :)

 

Cóż, w przypadku konsol Nintendo, parametry tak naprawdę nie mają wielkiego znaczenie, ze względu na ogromną liczbę świetnych gier wydanych pod te maszynki. A dzięki wstecznej kompatybilności, pod DSem można odpalić tytuły z GBA co razem z DSowymi grami daje nam całkiem pokaźną sumę. Poza tym, japoński koncern lubi raczyć nas różnego rodzaju "gadżetami" - kontrolerem od Wii czy touchpadem w DSie. Już choćby dla tego touchpada imo warto zapoznać się z konsolką. :) Myślę, że więcej radochy dałaby mi możliwość przesyłania odręcznego tekstu w Pitochacie, niż podkręcona grafika z PSP. Przydatna jest też Nintendowa klapka, dzięki której znacznie spada ryzyko zniszczenia ekraników. A w PSP... Ekran piękny, owszem, ale jak maszynka zaliczy glebę, może być problem.

Co do komfortu użytkowania się nie wypowiem, bo zwyczajnie nie miałem okazji pograć na żadnej z konsol. Słyszałem, że PSP jest wygodniejsze, a w DSie odstraszają mnie nieco dość kanciaste rogi.

Na koniec cena. DS jest tańszy. Może niewiele, ale tańszy. ;p Tak, tak, konsolka Sony oferuje dodatkowe możliwości, ale od słuchania muzyki mam playera, a oglądanie filmów, nawet na takim względnie dużym ekraniku, jaki posiada PSP, jest imo masochizmem. ;q

Na razie jestem skłonny kupić DSa. :)

 

PS. Oczywiście pisząc DS, cały czas miałem na myśli wersję Lite. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezu youtube dzisiaj chodzi masakrycznie -_- obejrzalem troche i nie wyglada to za dobrze.

 

Jest jeszcze nadzieja w Kratosie i Chains of Olympus, to napewno sobie kupie :twisted:

 

No nad Wii sie zastanawiam, widzialem ze mozna sie naprawde dobrze bawic z towarzystwem przy tych roznych mini grach ktore ta konsola oferuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wspomnieles o Metroidzie jest tez na DS-a. A co do minigierek niedlugo wychodzi Mario Party na DS-a. Dla fanow RPGow ala Elder of Scrolls wychodzi Orcs&Elves. Duzo tych fajnych gierek na DS-a.

Na PSP niestety o wiele mniej :crying:

Tylko co do DS-a (niewiem czy aktualne) w niektorych modelach wersji Lite obudowa peka w miejsci polaczenia z klapka. Ale dobre Ninny je wymienia :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GP2X może nie oferuje ciekawych gier do kupienia na niego, ale za to, jest bardzo dużo ciekawych darmówek na niego. Zresztą, jak dla mnie, to ta konsolka ma dwie wielkie zalety - bardzo szybko emuluje inne konsole i ma wbudowaną obsługę gier napisanych na ScummVM, dzięki czemu, możemy zagrać w większość najlepszych przygodówek jakie kiedykolwiek wyszły na PC na tej małej konsolce ;D .

 

EDIT: Co do tego ScummVM nie jestem na 100% pewien, gdzieś przeczytałem kiedyś o tym ;p .

EDIT2: A co najlepsze, na tej konsolce można nawet Maca zemulować ;D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz musze sie przyznac ze o GP2X nigdy w zyciu nie slyszalem. :P

Ale zawsze jest ten pierwszy raz... :P

 

A tak bardziej na temat: niedlugo na DS-a wychodza gry takie jak Fifa 08, Pro Evo, The Simpsons, Call of Duty 4, Boogie (znane chdzby z Wii :P ), Need for Speed Pro Street i inne.

 

Na PSP to co na DS-a (bez Boogie) i dodatkowo Medal of Honor Heroes 2, SWAT, Juiced 2 i Final Fantasy Tactics WotL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valkirie profile: Lenneth na PSP jest bardzo przyjemnym RPGiem, akurat teraz nie gram bo mi sie troche znudzila ale jest naprawde orginalnie zrobione, ale na ochronie potrafilem w to grac po 12 godzin po kilka nocy z rzedu wiec sie nie dziwie ze teraz odlozylem to na pulke :jezor:

Jesli ktos szuka ladnego eRPGa to wlasnie polecalbym ta gre :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David Dark, na PC to gra sie wygodnie chyba tylko w strategie xD

AAAAAA, giń szatanie niewierny i rozpustny, grzeszniku największy spośród wszystkich! ;( Na PC gra się we wszystko lepiej, o! ];

 

;-)

 

EDIT: Co z tego, że nie wnosi to nic do tematu-musiałem interweniować! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...