Skocz do zawartości

Starsze wersję GMa


Cekol

Rekomendowane odpowiedzi

Wydajniejsze?

Tak myślałem, Gdy wyszła pierwsza wersja GMa, były gorsze komputery a gm był wydajniejszy.Prawda?

Więc tak myślałem jaka była by wydajna gra, zrobiona w pierwszej wersji GMa obsługująca rysunki(sprity).

Czy wiecie gdzie ściągnąć taką wersję, i jaki miała ona numer?

I w ogóle czy w tej wersji można pisać kodem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na litość, wystarczyło wklepanie w Jedynej Słusznej Przeglądarce frazy "game maker old version" i już mam źródło do pobrania archaicznych edycji - a mianowicie OFICJALNA STRONA GM.

 

@ Shocker51374:

 

SŁUCHAM?! ŻE CO?! Nie nie, powtórz, bo chyba mam problemy ze wzrokiem. Oczywiście że GM w wersji np. 3.3, po uruchomienu opcji Create stand-alone, tworzył EXE, folder game_data i plik gmf, chyba jeszcze pamięć mnie nie szwankuje. Z tym, że inaczej się miała sprawa z funkcjami poszczególnych plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejsze?

Tak myślałem, Gdy wyszła pierwsza wersja GMa, były gorsze komputery a gm był wydajniejszy.Prawda?

Więc tak myślałem jaka była by wydajna gra, zrobiona w pierwszej wersji GMa obsługująca rysunki(sprity).

Czy wiecie gdzie ściągnąć taką wersję, i jaki miała ona numer?

I w ogóle czy w tej wersji można pisać kodem? :P

 

GM 1.0 ekhm... :P Zajmuje 2MB i nic prawie w nim nie zrobisz :D Ja sam kiedyś miałem 1.0 ale dostałem szału... Bo nic w nim nie było, tylko jakieś przyciski z lat 70 B) A 2.0 już troche lepiej, ale też nie polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jakieś przyciski z lat 70

 

Skąd wiesz, że z lat 70 ? Wydaje mi się, że w tych czasach (kiedy wchodziły konsole typu atarii) były zupełnie inne przyciski :D

 

@topic

Jasne, że zżerały mniej pamięci itp., ale na co ? Porównaj to co aktualnie możesz napisać do tego co mogłeś kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary gm bodajze jak to ktos wczesniej mowil tworzyl plik exe, pliki resources.

chcialem zrobic jakas gre na gm1 ale... paskudnie to wygladalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...