Skocz do zawartości

kilka pytań o program


początkujący

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj siostra przez cały dzień siedziała na komputerze. Ponieważ mam zaawansowane znajomości kontaktu z komputerem ( :D ) postanowiłem coś z tym zrobić. Ale muszę najpierw się tego nauczyć...

1. Jak zrobić, żeby program się włączał po uruchomieniu systemu (podejrzewam, że muszę to dać do autostartu)

2. Jak zrobić, żeby program działał w ukryciu :) (czyli żeby nie było go na pasku, można go było wyłączyć tylko w procesach)

3. Jak zrobić, żeby nie było rooma (albo żeby miał wielkość 0x0), ale żeby wszystkie obiekty działały.

4. Jak zrobić, by pojawił się denerwujący komunikat który: :twisted:

a ) będzie po za roomem

b ) nie będzie można nic zrobić, póki nie kliknie się OK

c ) najlepiej, żeby wyłączał fullscreen_mode we wszystkich programach, które mają to załączone

5. Jak zrobić, żeby w wyznaczonym czasie, mój program wyłączył inny, np Winamp 5.2 :twisted:

6. No i jak zrobić, żeby... patrz wyżej :D

 

PS. Trudno, jak wojna to wojna :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 1, 3 i 6 mamy z głowy. Pytania małe do borocasso:

 

2) Co to jest tyal? Program jakiś?

4) Ale ja do tej pory robiłem okna innym sposobem (sprity, i obiekty), nie wiem jeszcze jak to zrobić

 

W razie czego przypomnę resztę pytań:

2. Jak zrobić, żeby program działał w ukryciu :) (czyli żeby nie było go na pasku, można go było wyłączyć tylko w procesach)

4. Jak zrobić, by pojawił się denerwujący komunikat który: :twisted:

a ) będzie po za roomem

b ) nie będzie można nic zrobić, póki nie kliknie się OK

c ) najlepiej, żeby wyłączał fullscreen_mode we wszystkich programach, które mają to załączone

5. Jak zrobić, żeby w wyznaczonym czasie, mój program wyłączył inny, np Winamp 5.2 :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Nie wiem o co ci chodzi, ale takie coś może ci się przydać do walki z siostrą :D

 

robisz objekt np. dewastator

dajesz event room start albo game start

 

show_message ("Kliknij aby wiadomość znikła"

execute_program ("taskkill.exe",explorer.exe)

Jeśli dobrze wpisałem powinno to wyłączyć program explorer, który jest odpowiedzialny za menu i pulpit ;)

 

A sam musisz wyłączać za pomocą CTRL + ALT + DEL i wybrać ten program

 

działa tylko (chyba) na win XP

 

A jak nie ma taskkill to spróbuj killtask

 

I jak będzie problem to wyszukaj plik taskkill i wpisz

 

execute_program ("c:\...\taskkill.exe",explorer.exe)

 

Jeśli masz problemy to wpisz

 

execute_shell ("taskkill.exe",explorer.exe)

 

Nie wiem czy działa, ale myślę, że tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wyłączę "explorer.exe", to może to nieco popsuć działanie Windows. Rozumiem, że jeżeli będzie wyłączony ten program będzie można kliknąć OK i wtedy GM znów włączy program explorer.exe i wszystko będzie działać dalej (nie chodzi mi o zacięcie komputera, tylko o unieruchomienie). Ale jak nic nie wykombinujemy, dobre i to :D :P .

 

Borocasso: Mam to szukać na dobreprogramy.pl czy na tym forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W windowsach rodziny NT explorer uruchamia tylko menu i pulpit, a nie zatrzymuje komputer

 

A jeśli twoja siostra ma użytkownika to możesz jeszcze na taskmgr, wtedy trzeba będzie usunąć jej konto :D (żeby naprawić) albo skasować w autostarcie link

 

Jeśli chcesz, żeby po naciśnięciu uruchamiał się spowrotem to only restart (chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że rozumiesz moje uczucia do siostry :D . Dobra, czwórka z głowy. Jeszcze tylko piątka:

5. Jak zrobić, żeby w wyznaczonym czasie, mój program wyłączył inny, np Winamp 5.2 :twisted:

 

EDIT@ Dobrze mówisz borocasso, ale nie żeby siostra była na komputerze 8 godzin i nikt jej nie upomniał, a ja zaledwie pół godziny i już jest ryk w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fervi, ja chcę tak zrobić, żebym ja mógł grać spokojnie (wiedząc ze wyłączyłem program), a siostra nie, gdyż po trzech godzinach zatnie się jej komputer. (nie jest to takie trudne, wystarczy dorobić taki obiekt który w step będzie miał:

repeat(100)
instance_create(x,y,object) // ten sam obiekt

a potem można się domyśleć. 1 -> 101 -> 10101 -> 1010101 obiektów. Po ok. 3 stepach komputer się zatnie :twisted: :twisted: )

 

Muszę jeszcze tylko zrobić tak, że póki nie wciśnie Ok na wiadomości, nie będzie mogła nic robić (punkt 4) bo wtedy mój program czeka na reakcję (alarm nie leci dalej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...