Skocz do zawartości

Gra zawiesza sie!


CuB3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym uzytkownikiem GM7... Robie wedlug mnie ambitna gre ale wlasnie w tym momencie zauwazylem "bug"... Mianowicie gdy testuje gre (gdyz zadna plansza nie jest skonczona tesuje bronie itp) po jakims czasie gra sie zawiesza i nie moge sobie poradzic z tym... Pomaga tylko kombinacja ALT + CTRL + DEL dzieki ktorej wylaczam gre :crying:

 

Jezeli ktos mi pomoze to umieszcze go w creditsach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo... Widze ze Pr0 zainteresowal sie moim problemem... Jestem Twoim fanem DziadekKleofas...Bardzo mi sie podoba to ze jestes w Mlotku :thumbsup:

No ale dobra z OffTopem

 

Wiec rusze gdzies bohaterem i postrzelam no i odczekam jakis czas... To gra sie zawiesza... Nie wiem co jest problemem... Kod zrodlowy jest przejrzyscie zrobiony i przepatrzylem go z 10 razy... Gdy gram mam okolo 50 obiektow dzialajacych naraz... Jedyna rzecza ktora moze zawieszac to cienie wykonane w formie obiektow...

 

Moze wpadniecie na jakis pomysl co moze zawieszac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie robie gry klockami :P Bo to idiotyzm :) Po drugie pociski mam ustawione tak: Outside Room -> i kod: Instance_destroy()...

I tak jak juz mowilem mam okolo (maxymalnie, gdy naboje jeszcze leca) 200 obiektow... A to napewno uciagnie Athlon 64 3200+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak cienie rysować za pomocą draw ? Będzie 2x mniej obiektów. :]

 

Tak tez zrobilem :) draw_sprite_ext(sprite_index,image_index,x + 5,y+5,image_xscale,image_yscale,direction,c_black,0.5)

 

Oto jest caly kod cienia :D Oczywiscie zamiesczony w evencie Draw...

 

Edit: No ale my tu gadu gadu a moj problem dalej nie zostal rozwiazany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...