Skocz do zawartości

Zablokowane Sprity i obiekty w folderach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie. W Game_Makerze jest możliwość segregowania części gry na foldery. Ja tak robię, bo w większych grach łatwiej się połapać, ale czy da się otwierać te foldery za pomocą kodów? (albo inaczej :D )Czy w Game_Makerze możesz zmienić sprita na ten znajdujący się w folderze używając kodu? Jakby co podaję przykład:

sprite_index='folder/sprite'

czy da się tak i jak to zrobić :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju, jak napisałem w kodzie sprite_add, tyle tam tego było do uzupełnienia, na pewno jest jakaś łatwiejsza droga :mellow: .

 

Dokładniej robi mi się tak że jak sprite nie jest w folderze, wszystko jest dobrze, ale jeżeli wcisnę go do folderu, obiekt jakby przestaje działać (nie robi żadnej akcji, jedyne co to pokazuje sprita, który jest na początku, tego po lewej) <_< . Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dodajesz obrazek 'normalnie' a nie za pomoca sprite_add to tez mozesz ustalic wszystko co jest w argumentach tej funkcji, ale zapewne zostawiasz je nienaruszone. na przyklad ustalasz czy ma byc transparent,smooth edges itp. ale niech ci bedzie skoro nie chce ci sie pomyslec to dam ci juz uzupelnione :

sprite_add(obrazki,0,1,1,0,1,0,0)

zamiast 'obrazki' wpisz nazwe obrazka albo nazwafolderu/nazwaobrazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie działa, ale ty chyba dałeś mi przykład do wzięcia sprita z folderu, który nie jest w grze, tylko... (jakby to powiedzieć) poza Game_Makerem. A mi chodzi o foldery, które są na liście w programie. Przykładowo włącz Game_Makera, kliknij prawym na folder "Sprites" i wybierz "Add Group". O takie foldery mi chodzi :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Też nie działa, ale ty chyba dałeś mi przykład do wzięcia sprita z folderu, który nie jest w grze, tylko... (jakby to powiedzieć) poza Game_Makerem. A mi chodzi o foldery, które są na liście w programie. Przykładowo włącz Game_Makera, kliknij prawym na folder "Sprites" i wybierz "Add Group". O takie foldery mi chodzi :D :)

nom, to te foldery nic nie znaczą, poza organizacją. Nazwy spritów wpisujesz tak jakby nie było folderów. Może źle je nazywasz. Wolno uzywać tylko znaków alfabetu łacińskiego z zakresu a-z i A-Z oraz cyfr arabskich i znaka _, pierwsza z tego co pamiętam powinna być literka. Wybierz z menu Check Resources Names i zobacz czy wszystko jest ok. A jak w kodzie wpisujesz nazwę sprita, to zawsze wyróżnia się kolorem, wybranym w opcjach.

 

Edit: tu masz przykład:

https://gmclan.org/up23_11_foldery_i_sprites.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...