Skocz do zawartości

problem z komputerem


Micanser

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, mam problem z kompem na którym mam wszystko z gm i innych programow, jednak komp nagle przestał się uruchamiać. (Komp zaczyna się uruchamiać, jednak nawet nie dochodzi do momedntu piśnięcia) Czy wiecie co może być powodem tych problemow i co z trym zrobić oprucz zaniesienia do servisu. (Próbowłem resetować itp.) Pisze z innego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpie aby płyta główna mi się spaliła, bo kiedyś już raz taj niałem, jednak po trzeciej prubie uruchomienia komputera, komputer uruchomił się.

EDIT: bateria musi troszkę poleżeć wtedy się bios zresetuje
Czy nie strace przez to plików (jestem zielony w sprawach sprzętu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zajefajny sposób na takie rzeczy :P (Trochę dziwny ale dobra xd)

Jeżeli komputer masz podłączony do listwy/zasilacza , czy bóg jak zwie :P , To dobrze.

Jeżeli nie, to lipa.

 

mam taką kombinację:

Wyłącz listwę , wciśnij guzik POWER , włącz listwę , wciśnij reset.

powtórz to kilkakrotnie , i zobacz czy działa ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHAHAH Wy się znacie w ogóle coś na kopacha xD Co wy pleciecie :P jeśli bios zawiesza się przed testem pamięci jest wiele przyczyn, Może to być:

1. Zainfekowany BIOS.

2. Zasyfiony komp.

3. Upalona pamięć ram.

4. Procek się obluzował.

 

Do pkt. 1 Trzeba mieć programator obsługujący taką kość którą Ty masz najprawdopodobniej jakiś Atmega albo Atmel

 

Do pkt. 2 Wystarczy wszytko wyjąć przeczyścić dokładnie kompa wszystkie gniazda AGP / PCI / PCI-e / ISA / gniazda na pamięć Oraz oczywiście całą płytę główną... Do tego jeszcze zamocz pędzelek w spirytusie salicynowym (cienki pędzelek) I wymyj tym gniazda na pamięć (Po wcześniejszym wyczyszczeniu ich) oraz pamięć ram.

 

Do pkt. 3 Jeśli masz więcej niż 1 kość i nie pracującą w Duall to wyciąg jedną z nich..

 

Do pkt. 4 Po wyczyszczeniu kompa zdejmij radiator i wyciąg procka wsadź go spowrotem wyczyść starą pastę termo przewodzącą i posmaruj nową pastą najlepiej z srebrem Firmy OCZ... Tylko nie za grubo bo Ci się procek ugotuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA polecę starą indiańską metodą: Rozłóż komputer na części pierwsze, a potem złóż spowrotem i sprawdź czy działa. smile2.gif

 

Święte Prawo Murphy`ego. (dotyczące technologii)

Rozłożenie dowolnego urządzenia na części jest bardzo proste; ponowne jego złożenie, tak, aby działało-niemożliwe.

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tydzień temu mój "zapasowy" komp ;] też się jednym słowem popsuł...

Otóż włączam go i przy momencie pierwszego piknięcia jest napisane coś keyboard field czy jakoś tak ;] Nie mogłem wejść do biosa dosłownie nic po prostu gdy naciskałem jakiś klawisz było takie wkurzające piknięcie ;p... a dzisiaj odpaliłem tego kompa i wszedł do biosa wszystko ok zmieniłem by działał z dysku i włączył się normalnie system :o :P po zrestartowaniu kompa znów nie działa ;]

Próbowałem wyciągania baterii, rozkładanie na części pierwsze (to był mój pierwszy pomysł :D i także go polecam bo często ratował mi dupe ;p tzn kompa).

Teraz czekam aż komputerek odpocznie :) :P może znów da się włączyć i mam zamiar zrobić format może to coś da... ;/

Jeżeli nie zadziała to będzie "WELCOME COMPUTER SERVICE :D"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pkt. 1 Trzeba mieć programator obsługujący taką kość którą Ty masz najprawdopodobniej jakiś Atmega albo Atmel
Wydaje mi się że to jest dobre rozwiązanie, poniewarz przed popsuciem komp się uruchomił, jednak zawiessił się podczas wczytywania windowsa, poczekałek kilka minut i go zresetowałem, od tamtej pory kompo nie działa. Nie posiadam programatora i chyba jedynym wyjściem będzie zaniesienie go do servisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że jeszcze dzisiaj spróbuje wieczorem go odpalić i zobacze może akurat się załączy ;] to format zrobię ;] a jeżeli nie zadziała to także odwiedzę serwis ..

Micanser jak już go dasz do serwisu i Ci go oddadzą ;] to daj znać co z nim było. Bo myślę że niektórzy są ciekawi (np. ja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie troche głupie pytanko, moje problemy z kompem (to znaczyn czasem niedziałające usb) zaczeły się gdy kupiłem świersze kubańskie dla mojego gekona, a kilka z nich uciekło. Ostatni widziałem jak świerszcz uciekinier schował się pod kompem (komp stoi na niskiej półce), czy możliwe że wszedł do kompa (jest z jednej strony otwarty) i swoim leciutkim ciałkiem coś popsuł? Wątpie w to, ale problemy zaczeły się gdy one uciekły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że zrąbał Ci pamięć :) szukał ciepłego miejsca i go znalazł :) Zrobił małe co nieco na pamięć i Papa :)

Zanim weźmiesz kompa do serwisu zrób tak jak pisałem czyli wyczyść pamięć ram spirytusem i gniazda ... Jeśli to nie pomoże to dopiero wtedy serwis...

 

Kiedyś Pamiętam że pamięć ram mi przestała nagle działać... A że mi zawsze przychodzą głupie pomysły to wrzuciłem ją na 2 dni do denaturatu ... I co się okazało że jedna z kości była niedolutowana ( Zimny lut ) Wtedy wystarczyło tylko wziąść opalarkę do farby specjalne blaszki i przylutować jeden chpi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za radą Konrada.

Mi też tak komputer nie uruchamiał się (nie włączał się LILO, tylko komunikat o awarii BIOSu i BIOS ustawił swoje ustawienia na domyślne). Odłącz gniazdko na co najmniej 2 godziny i znów podłącz i włącz komputer (mi to pomogło). Jeśli ci to nie pomoże, to zastosuj radę ToMoEx'a, a jeśli nawet to nie pomoże, zastosuj radę eXcLiFe'a. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem też podobny problem z komputerem że jak wchodziło do ładowania winodowsa to mi się restartował. Zbytnio nie wiedziałem co robić a do serwisu nie chciałem zanieść bo nie chciałem tracić pieniędzy które już tak długo odkładałem. Więc postanowiłem znaleźć samemu co może być nie tak. Robiłem wszystko to co pisaliście oprócz rozebrania go na części. I nic komputer jak się restartował tak się restartował. Byłem już załamany totalnie nie wiedziałem co może być nie tak. Aż nagle zauważyłem że w stacji dyskietek jest dyskietka. Więc ją wyciągnąłem i odpaliłem kompa. I szok komp działa. :blink: Do dzisiaj nie mogę w to uwierzyć że przez dyskietkę komp się ciągle restartował. A dyskietka była pusta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...