Skocz do zawartości

Zablokowane Duży background


kubos

Rekomendowane odpowiedzi

Nieeee... ;[ Rysujesz sobie takie kawałki backgrounda, jakie Ci są potrzebne np: jeżeli potrzebna Ci jest trawa zielona, to rysujesz mały jej skrawek. Jeżeli potrzebne Ci jest coś innego, to W TYM SAMYM OBRAZKU obok tej zielonej trawy rysujesz takiej samej wielkości kawałek tego "czego innego", a potem po skończeniu rysowania wszystkich kawałków robisz "use as...(znasz to ;p ).

 

Potem jest tak, jak z klockami. ;p Łączysz te małe kawałeczki w roomie w jedną całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
A wracając do tematu : Skompresuj to najlepiej w zipie, no bo rar to... szkoda gadac. dzięki temu wielkosc powinna się zmiejszyc dwukrotnie. Wiem co mówie bo gmem zajmuje się od 4,5 roku, to dużo ale w porównaniu do Admina to jest praktycznie nic.

 

kompresja zipem bitmapy da tyle co zmiana do formatu jpg.

 

Wykonałem taki oto test: zrobiłem bitmapę 5000x5000 całkiem białą - 71,5 mb. Wyniki kompresji:

RAR: 14,5 kb

ZIP: 74,6 kb

JPG: 143 kb (stratny format)

PNG24: 82,2 kb

 

Wiadomo, że zależnie od ilości kolorów i tego jak duże powierzchnie są jednolite uzyskamy inną kompresję, ale daje to ogólny poglad na to, jak można bezstratnie zmniejszyć wagę grafiki (poza JPG). a jak uzywamy mało kolorów, to można uzywać też Gifów i czasem wyjdzie jeszcze lepiej.

 

poza tym, spakowanie rarem raczej nie umożliwi mu uzywania w gm takiego pliku

 

i ostatnie info - ja tu też jestem adminem, ale GM używam dopiero od 4 lat - ale takich farmazonów nie pieprzę.

 

Prze_As - pogódź się z tym, ale niestety nie jesteś modny, bo modę dyktują ludzie, dyktuje ją jakas większa grupa czy subkultura - a ty promujesz sam siebie. Zauważ, że na tej stronie nie ma ani jednej osoby która myśli czy mówi jak ty. Wniosek - stałeś się nie modny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...