Skocz do zawartości

Zablokowane Duży background


kubos

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Zrobiłem w paincie dość sporego backgrounda ( wymiary około 3770x4510 ) no ale to cholernie dużo waży ( ponad 48mb o_O ). Macie jakiś pomysł, żeby zrobić takiego backgrounda? ale żeby tyle nie ważył, bo gra sie ładuje i ładuje, a sie załadować nie chce :angry:

Z góry dzięki za pomoc.

Edit: Tylko niech mi nie pisze Prze_as że paint nie jest już trendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Zrobiłem w paincie dość sporego backgrounda ( wymiary około 3770x4510 ) no ale to cholernie dużo waży ( ponad 48mb o_O ). Macie jakiś pomysł, żeby zrobić takiego backgrounda? ale żeby tyle nie ważył, bo gra sie ładuje i ładuje, a sie załadować nie chce

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Yo YO !! Siemano !

Na wstępie mego bitu chce ci powiedzieć jedno : Nie jestes juz sam w swoim problemie. Już nie jestes pozostawiony na pastwe losu, bo oto ja postanowiłem ci pomóc. Ale na początku muszę cię opierd***ić. Już kiedyś mówiłem o paincie , że ten program jest nie modny, pewnie dostaniesz ostrzeżenie od Admina za używanie programów antytreendy ale to już nie moje zmartwienie. Po drugie: To nie wiem po co zmieniać wage tego backgrounda. Już dawno wyszło mode wszystko co chude i szczupłe. Wychudzone modelki to przeszłość, dzisiaj cool są kobiety z krągłościami takie za które można złapać. Więc twój nurt myśleniowy jest dla mnie kompletnie nie zrozumiały, może jakbysmy sie przeniesli w czasie za pomocą kapsuł czasoprzestrzennych ( tylko i wyłącznie kapsuł, bo machiny czasowe juz dawno wyszły z mody) to może wtedy bym cię rozumiał.

 

A wracając do tematu : Skompresuj to najlepiej w zipie, no bo rar to... szkoda gadac. dzięki temu wielkosc powinna się zmiejszyc dwukrotnie. Wiem co mówie bo gmem zajmuje się od 4,5 roku, to dużo ale w porównaniu do Admina to jest praktycznie nic. Musisz wiedzieć, że znajomośc Gma przez admina nie ma początku ani końca. Nie można okreslić w takim prymitywnym wymiarze jakim jest czas, znajomość Gma przez Admina. Jego geniusz jest godny pochwały : Kłaniam się nisko Admin, i składam hołd słowami : " Admin, you are Craazy !! "

 

 

EDIT

 

Sayonara!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieksza polowa
:D

Prze_As pozdro dla Ciebie mimo, że nie jesteś trendy, GMCLAN stworzony przez wspaniałego Admina jeszcze się trzyma. Gdybyś nie pisał swoich bzdurnych postów nie mielibyśmy się z czego śmiać, zaczęlibyśmy śmiać się z siebie nawzajem, co doprowadziłoby do kłótni, i skończyłoby się banami rozdanych przez Admina, któremu tak się podlizujesz. A poza tym teraz trendy jest pisać bez dużych liter, kropek i przecinków i z dużą liczbą "błenduf ortograficznyh".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Zrobiłem w paincie dość sporego backgrounda ( wymiary około 3770x4510 ) no ale to cholernie dużo waży ( ponad 48mb o_O ). Macie jakiś pomysł, żeby zrobić takiego backgrounda? ale żeby tyle nie ważył, bo gra sie ładuje i ładuje, a sie załadować nie chce :angry:

Z góry dzięki za pomoc.

Edit: Tylko niech mi nie pisze Prze_as że paint nie jest już trendy.

R0TFL PR0 H4X!

Potnij to na kawałki, zmien na png, jpg oO....

To jest gigant....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Zrobiłem w paincie dość sporego backgrounda ( wymiary około 3770x4510 ) no ale to cholernie dużo waży ( ponad 48mb o_O ). Macie jakiś pomysł, żeby zrobić takiego backgrounda? ale żeby tyle nie ważył, bo gra sie ładuje i ładuje, a sie załadować nie chce :angry:

Z góry dzięki za pomoc.

Edit: Tylko niech mi nie pisze Prze_as że paint nie jest już trendy.

 

Skoro ma mieć tyle różnych elementów, to lepiej po prostu zrób sobie tileseta. :) Na przyszłość się opłaci, bo będziesz potem na kolejnych levelach składał backa z elementów.

 

EDIT: Kolega u góry pisał razem ze mną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prze_As w sygnaturce masz napisane że nie lubisz lizusostwa a sam się podlizujesz. I nie sądzisz że co mało waży(chodzi mi o pliki) jest bardziej ekonomiczne bo poco ściągać/przechowywać setki MB jak można ściągnąć/przechowywać to samo lecz lżejsze.

Topic: Jak zapisujesz do JPG to weź otwórz BMP w jakimś innym programie niż Paint i w nim zapisz do JPG żeby nie było śmieci na obrazku albo zapisz go w formacie TIF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie ma w dokumentacji na Gmclanie (przynajmniej ja nic nie znalazłem) nic o tych tilesach, a szczerze mówiąc to sie jeszcze nigdy nimi nie bawiłem. Mógłby ktoś dać linka gdzie jest o nich napisane, albo troche napisać od siebie? Byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładujesz, zaznaczasz "Use as tile set", ustawiasz opcje, takie jak np: szerokość jednego tilesa, przerwa pomiędzy kolejnymi tilesami i wollach! :) Możesz użyć tego backgroundu jako tilesetu.

 

@EDITUP: 2:0 ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam pytanie. Co mi to da, jak i tak bede musiał dać tego backgrounda i i tak bedzie to zajmowało to miejsce? No chyba że ja czegoś nie załapałem...

Będzie mniej zajmował miejsca na dysku, jeśli go zapiszesz w jpg albo png. ZAWSZE będzie zajmować miejsce na dysku (albo w grze), nawet, jeśli minimalnie. Chyba, że nie zrozumiałem pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam pytanie. Co mi to da, jak i tak bede musiał dać tego backgrounda i i tak bedzie to zajmowało to miejsce? No chyba że ja czegoś nie załapałem...

Ech...robisz tylko poszczególne elementy, z których potem złożysz cały background. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, jak wyglądać może typowy tileset (to akurat tile chyba nie jest, ale pasuje mi tu jak ulał ;p)

http://insane.tauniverse.com/images/mappack.jpg

Każdy "klocek" tilesa to ta "kafelka", która reprezentuje pojedynczy egzemplarz kawałka terenu. Rysujesz takie kafelki (trawę, deski itp.), potem loadujesz je do gm`a, zaznaczasz "use as tile set", w polach obok wyrównujesz siatkę. :)

 

Teraz rozumiesz. Rysujesz tylko SKRAWEK trawy, a potem te skrawki łączysz ze sobą i otrzymujesz całość.

 

@DOWN-trzeba się kiedyś odegrać. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...