Skocz do zawartości

miniRPG2.0


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 389
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No nieźle, może jakieś podziemia dojdą ?

Co do strony domowej projektu, fajnie by było, gdyby taka powstała ;p

 

No ja mysle ze jakies podziemia sie pojawia ;)

 

Wlasnie wrocilem z wypadu w gory, bylo ######scie ale czas zabierac sie do 'roboty' ;)

Aktualnie staram sie zrobic ten system zeby bylo widac ekwipunek, grafiki wszystkich pancerzy i uzbrojanie mialem juz gotowe przed wyjazdem teraz musze to tylko poskladac do kupy w grze. Sa juz pierwsze efekty:

 

16.png

 

Bedzie mozna na sobie ujrzec helm, bron, tarcze i zbroje. :) Oczywiscie wszystko jest mocno zbugowane :jezor: cos mi sie wydaje ze wlasnie trafilem na granice moich mozliwosci jesli chodzi o GML i bede ja musial poszerzyc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj robilem testy wydajnosci na duzych roomach, jestem w kropce bo albo room jest za duzy i gra zwalnia do tego stopnia ze nie da sie grac, nawet z deaktywacja obiektow, poprostu jest za duzo tile-sow.

No a z drugiej strony mam monotonne, dlugie laczenie duzej ilosci roomow jesli sa one male, jesli nic mi sie nie uda na to poradzic, to bede musial zrobic poprostu tak ze z roomu do roomu bedzie sie przechodzilo na krawedzi i bedzie to calkowicie widoczne. Nie chce aby zrobienie malej wysepki zajmowalo mi 2 tygodnie.

 

Jak narazie mysle co z tym fantem zrobic - pozyjemy, zobaczymy.

 

a z dobre wiadomosci:

-masa nowych grafik

-nowe potworki

-podziemia gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@David Dark

Wiesz może dlaczego najnowsza wersja miniRPG nie chce zadziałać no moim komputerze? Wcześniejsze wersje z grafiką TibiaME na komórki chodziły normalnie, teraz mam "Unexpected error occured when running the game."

@Topic

Po screenach z najnowszej wersji widać że będzie w co grać :D Szkoda że nie mogę zagrać w wersje z twoją grafiką :/ Powodzenia w robieniu tej fajnej gry ;)

EDIT:

Po prostu mam za słaby komputer xD Pogram sobie na drugim jak będzie wolny :P A sterowniki mam więc i to nie pomoże :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

Daj wyświetlanie FPSów bo u mnie w niektórych miejscach niewiedzieć czemu gra ostro zwalnia :/ Fjanie że już jest nowa wersja właśnie giercuję :D Powiem tyle - fajna gra - i pytanko czy w tej wersji jest już system widzisz co nosisz? :P

 

Nie, to akurat jest przygotowywane do tego 'glownego' uaktualnienia ;) ta wersja ma tylko dodatkowe tereny, potworki i itemsy, zrobilem ja dzisiaj w pare godzin, nic szczegolnego :) W kazdym razie nudzilo mi sie i dalem graczom cos extra zeby czekanie na to glowne uaktualnienie nie bylo takie meczace :jezor:

 

U mnie caly czas wszystko chodzi wysmienicie, moze akurat szles po krawedzi roomu, wtedy gra zwalnia bo cie 'przesyla' z roomu do roomu co step :jezor: w kazdym razie FPSa moge zrobic to nie problem :)

Zaraz sciagne i ocenie potem ale na zaczne od tego:

"Bugach i Ratach(kroliki i szczury)"

Od kiedy to "Bug" znaczy krolik:P

hehe no maly blad :jezor: juz poprawione :thumbsup:

 

Milej gry zycze wszystkim, ja tez przy wolnej chwili sprawdze jak sie gra B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David, mam do Ciebie taką małą prośbę. W końcu i tak to tylko demko i wydajesz je zebysmy mogli zobaczyc co jest nowego. a wiec czy moglbys troche napakowac ta postac zebym sobie mogl pozwiedzac te nowe tereny prosze :D to za duzo grania jak dla mnie :D a ten co by nie chcial, to by po prostu tej wersji nie sciagal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bug w easy version : w podziemiach nie da sie zaznaczac potworkow.

Ja myślę, że to nie tylko w Easy Version :)

Easy Version robił bardzo szybko - zmienił tylko ilość kasy i dodał napis nad graczem.

 

Kolejna sugestia:

dorób w następnej wersji możliwość wybrania sobie imienia (tzn. jakiś przycisk i jak się go kliknie to się pojawia okienko, w którym można wpisać imię)

 

shocker i tak ta gra jest juz bardzo podobna do tibi. z tym pomyslem bedzie jeszcze gorzej.

Myślę, że się takie coś przyda. Jak ktoś np. będzie chciał uciec przed potworkiem? Mógłby wtedy zmienić tryb na obronę i wtedy straciłby mniej życia przy tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm rzeczywiscie jest cos takiego ale to wina tego ze wszedles do dziury a obok miales 'zaznaczonego' potworka. Jesli jest odpowiednio daleko to sam sie odznaczy a jesli jest blisko dziury i jest zaznaczony to go odznacz i wtedy wejdz do dziury i bedzie dzialac :thumbsup:

 

Dzieki za pomysly chlopaki :) Jednak wole zeby gra byla jak najmniej podobna do tibii wiec raczej bede unikal jesli to mozliwe czegokolwiek co sie z nia moze kojarzyc np. rozdzielanie ataku pozatym takie rozgraniczanie to kupa roboty jesli chodzi o ten battle system ktory napisalem, wolalbym go nie ruszac jeszcze cos popsuje i bede mial lipe :P

 

Klas raczej nie bedzie - bedzie wolny rozwoj postaci jesli chodzi o skille itp.

 

Czary i magia oczywiscie beda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,bardzo spodobala mi sie gra x).Teraz tak:Kiedy zamierzasz dodać pierwsze czary ? - Zrób może tak,że bochater jest bezimienny(ala Gothic) a jak sie gada z jakims NPC,to on pyta się o nasze imie ^^ - Dlaczego wersja nie jest po polsku :< ? - Weś zrób więcej,więcej questów,aby był większy klimacik ! xP Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... Nowa wersja podoba mi się... Podziemia itp. Ja nadal jestem za przerobieniem gry na grę online.... Myślę, że gdybyś poczytał to byś umiał to zrobić.... Taka gra jest za nudna jeżeli chodzi o singleplayer.

Ściągnąłem wersję easy (nie chciało mi się znowu od początku jechać) i bardzo fajnie się gra... Niestety gra się szybko nudzi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,bardzo spodobala mi sie gra x).Teraz tak:Kiedy zamierzasz dodać pierwsze czary ? - Zrób może tak,że bochater jest bezimienny(ala Gothic) a jak sie gada z jakims NPC,to on pyta się o nasze imie ^^ - Dlaczego wersja nie jest po polsku :< ? - Weś zrób więcej,więcej questów,aby był większy klimacik ! xP Pozdrawiam

 

Spoko, nad czarami zaczne pracowac dopiero za jakis czas, narazie pracuje nad rozwiazaniami wydajnosciowymi gry bo z tym jest powazny problem :jezor: Co do imienia to poprostu bedzie sie je wybieralo przed gra, ale nie wiem w ktorej wersji to zrobie, jak zauwarzyles nie ma wogole zadnego menu, poprostu narazie nie ma potrzeby sie tym bawic, chce sprawdzic czy gra sie podoba, czy jest grywalna i co w niej zmienic.

 

hmm... Nowa wersja podoba mi się... Podziemia itp. Ja nadal jestem za przerobieniem gry na grę online.... Myślę, że gdybyś poczytał to byś umiał to zrobić.... Taka gra jest za nudna jeżeli chodzi o singleplayer.

Ściągnąłem wersję easy (nie chciało mi się znowu od początku jechać) i bardzo fajnie się gra... Niestety gra się szybko nudzi.....

 

Tak planuje wersje online, ale raczej nie ja tym sie bede zajmowal, najprawdopodobniej spytam sie kogos doswiadczonego czy by takiej wersji nie przygotowal jesli sie ktos taki znajdzie to dam mu kod zrodlowy i niech pracuje. Mi sie aktualnie nie widzi uczyc robic gry online, jeszcze jak widzialem ile Borek mial problemow z Almora jesli chodzi o bugi i pewnie musial sie z nimi niezle nameczyc, nie wiem czy chce zeby spotkalo mnie to samo :jezor: Szczegolnie ze z ta gra mam mase problemow, zawsze cos wyskoczy i potem trace godzine, dwie na poprawianiu bugow.

 

Co do tego ze gra sie nudzi: rzeczywiscie, sam to zauwarzylem, trudno sprawic aby RPG single player bylo ciekawe i grywalne, latwiej sie robi pod tym wzgledem wersje online, nie potrzebuje rozbudowanego swiata i questow zeby gracze sie dobrze bawili.

Gralem w aktualna i zdobrylem prawie wszystko co bylo do zdobycia, nie zabilem tylko 2 bossow, battle system wymaga usprawnienia, to jest pewne, najprawdopodobniej system skilli podobny do tego z ultimy online. O wiele wiekszy plecak, najprawdopodobniej 2x wiekszy, buteleczki do leczenia zamiast w plecaku beda przechowywane w pasie na miksturki, nie beda nam dzieki temu zajmowaly miejsca w plecaku :) Ilosc buteleczek bedzie zalezna od naszego poziomu np. na poziomie 21 bedzie mozna miec 21 buteleczek leczenia, 21 buteleczek many i 21 buteleczek duszy(ble chyba zmienie nazwe :mellow: )

Im wiekszy poziom tym wiecej buteleczek mozemy wziasc i dluzej polowac. Mysle rozniez nad tym zeby buteleczki leczenia leczyly nas zalezenie od tego jaki poziom mamy(dzieki temu majac 1000 hp jedna buteleczka nie bedzie ciegle leczyla tylko 15 hp). System magii doda naprawde duzo grywalnosci: strzelanie fire ballami, podpalanie podlogi(efekty jak fire bomby w tibii), przylowywanie potworow, czary leczace, powiekszajace nam statystyki itd. ;) Dzieki skillom bedziemy mogli nie tylko polowac na potworki ale rozniez wykuwac bron, stwarzac magiczne przedmioty czy tez zasadzic marchewki w ogrodzie i czekac az wyrosna(a co? tez fajnie :jezor: ).

Wszystko po to aby powiekszyc grywalnosc i aby gracze wracali do gry :)

Dlatego wypisujcie tu swoje pomysly co by mozna jeszcze dodac, im wiecej tym lepiej.

 

Jest jeszcze jedna rzecz ktora zwiekszy grywalnosc: wielkosc swiata, jak narazie wyrysowuje sobie mape tylko w zeszycie w krate i rozpisuje i opisuje sobie wszystkie lokacje, dopiero potem zaczne to wszystko przenosic do gry, ale juz moge powiedziec ze ilosc roomow moze i raczej przekroczy liczbe 1300(aktualnie demko ma tylko 9 roomow) :] Nie wiem ile ta gra bedzie warzyc z taka iloscia roomow ale pewnie nie malo, mam tylko nadzieje ze mi plik .gm6 nie zdechnie(tak robie back upy)

 

Mam nadzieje ze to wszystko zwiekszy grywalnosc i sprawi ze gracze naprawde zatopia sie w wersji glownej na dlugie dni, bo jesli nie to wyjdzie na to ze poprostu stworzylem wielkiego 'catch the clawn' :unsure:

 

Wiem ze przy takiej wielkosci swiata bede musial zwolnic troche ze zdobywaniem super przedmiotow itd, nie ma sensu zeby gracz zdobywal super itemy po godzinie gry a potem sobie chodzi po wszystkich lokacjach i zabijal wszystko co podejdzie.

 

Tyle jesli o info do tego co sie aktualnie dzieje, niestety studia anglistyczne mecza niemilosiernie i dlatego nie mam zbyt duzo czasu, nie wiem kiedy wyjdzie ta 'glowna' wersja dlatego ciagle zamierzam wydawac male demka z najnowszymi uaktualnieniami i bedziecie mogli sprawdzac to co pojawi sie w wersji glownej :thumbsup:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...