Skocz do zawartości

Legalne czy nie???


en_6280

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim mnie wyśmiejesz lub coś w tym stylu przeczytaj to do końca :P

 

Już od pewnwgo czasu zastanawiałem się czy legalnie moge usuwać z mojego własnego dysku jakie chce foldery, pliki, albo jakiąś cześć pliku na moim własnym komputerze????

Odpowiedź nasuwa się, że tak!!!! Ale czy rzeczywiście????

Gdy jakaś tapeta w moim systemie mi się niepodoba to ją usuwam tak samo z jakąś grą lub programem.

Ale czy moge sobie legalnie usunąć jakiś wpis w rejestrze który mi sie "niepodoba", np. wpis że była zainstalowana jakaś gra???????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak wykasuje sobie wpis w rejestrze o jednej grze która działa przez (60 minut) to po wykasowaniu działa następne 60 minut i tak można w kółko to samo tyczy się większeości programów które działają przez określnony czas. Albo niektóre mają w miejscu gdzie są zainstalowane pliki z których wykasuje się troszke i ma sie z demy full version. Czy tak można???? Sumie mówi że to tak jakby"kradzież" ale przecież moge usunąć z dysku co chce tak????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak wykasuje sobie wpis w rejestrze o jednej grze która działa przez (60 minut) to po wykasowaniu działa następne 60 minut i tak można w kółko to samo tyczy się większeości programów które działają przez określnony czas. Albo niektóre mają w miejscu gdzie są zainstalowane pliki z których wykasuje się troszke i ma sie z demy full version. Czy tak można???? Sumie mówi że to tak jakby"kradzież" ale przecież moge usunąć z dysku co chce tak????

 

No tak, w takim wypadku po przekroczeniu terminu nie masz prawa korzystać z wersji próbnej programu. Kto Ci jednak sprawdzi to, że wykasowałeś wpis w rejestrze, jeżeli go już nie będzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jest pełno gier w internecie no ,np. "Bus Driver" (sorki że robie grze reklame) sciągnąć idzie pełną wersje ale działa tylko 60 minut a jak wykasujesz coś w rejestrze to masz kolejne 60 minut i tak można w kułko. A żebyś oficjalnie mógł grać bez limitu 60 minut musisz zarejestrować się płacąc pewna sumkę!!!! Podobnie jak game maker tylko że w gm musisz wpisać hasło.

Właśnie mi oto chodzi czy można legalnie wykorzystywać takie jakby "luki" że nieprzewidzieli że ktos sobie moze część rejestru usunąć. Albo że gdy usuniesz jakiś plik to też działa bez limitu.

Bo z tego co wiem to niektórzy robią sobie formata i na nowa "robią" Windowsa tak aby cały rejestr się "wykasował"!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest legalne ale kto ci to udowodni ? ktoś musiał by cię zakapować a to mało prawdopodobne... Moim zdaniem trochę przesadzasz z tą legalnością, był tu (może jeszcze jest) taki gość co "szczycił się" (chodź według mnie nic nie potrafił) tym że jest hakerem, ma hasła do naszych kont i że może atak ddos na gmclan przeprowadzić. Widzisz? On to dopiero miał by przechlapane gdyby go na policje podać ale jednak robi to co robi :) (moim zdaniem udaje :P) więc nie musisz być na każdym kroku legalny bo jak wszystko było by takie to świat był by nudny i bezwartościowy, ale nie przesadzaj z byciem zbyt NIE legalnym bo to też może być szkodliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Hmm... dobre pytanie. Usunięcie wpisu z rejestru jest na pewno legalne, ale czy ponowne zainstalowanie i uruchomienie ograniczonego czasowo programu? Prawdopodobnie też (albo przynajmniej w Polsce). Przecież licencja oprogramowania obowiązuje na czas jego użytkowania, więc po danym okresie kto Ci zabroni odinstalować program (zrywasz umowę), a potem zainstalować ponownie (stajesz się podmiotem nowej umowy)? Na pewno nie polskie prawo. Ja takich zapisów w ustawie się nie doszukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie musisz być na każdym kroku legalny bo jak wszystko było by takie to świat był by nudny i bezwartościowy, ale nie przesadzaj z byciem zbyt NIE legalnym bo to też może być szkodliwe :)

 

Jak ktoś jest bogaty to może sobie pozwolić na licencję każdego programu. A że twórcy takiego programu chcą być bogaci proszą za niego zazwyczaj kupę kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym nie mial peceta :D

@zalozyciel topicu:

1. nie boj sie policja do ciebie nie zapuka niespodziewanie (napisalbym inaczej, ale warna nie chce :P)

2.jak juz ktorys z przedmowcow stwierdzil, twoj dysk, twoja sprawa, niczyja inna

3. gdybym byl taki ostrozny jak ty, dawno by mnie na tym swiecie nie bylo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, a co tu za wyrzeczenia? Najdroższa rzecz to Windows (nikt nie karze od razu Visty kupować, a XP to kwestia ok. 300zł), a wiele programów ma swoje tańsze lub nawet darmowe odpowiedniki, a do tych gazetek typu PC Format czy Komputer Świat dorzucają komercyjne, płatne oprogramowanie, więc jak tu niby zbankrutować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś Marmot nie każdy może sobie pozwolić na F4L, bo nie każdy ma Linuxa.

 

A usuwanie wpisów triali chyba jest legalne, ale nie wiem, czy ponowne instalowanie takiego triala jest legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zamiast tego lepiej posiedzieć trochę przy emule aż się ściągnie, potem crackować i bać się, że policja zrobi nalocik :) . Poza tym, F4L jest już zamkniętym projektem to tak bardzo nie należy się nim interesować, lepiej spojrzeć na projekt Flame. Na razie potrafi robić tylko animowane SVG, ale jest tworzona implementacja formatu SWF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zamiast tego lepiej posiedzieć trochę przy emule aż się ściągnie, potem crackować i bać się, że policja zrobi nalocik

1. Lepiej nie ściągać z emuli, lepiej być legalnym.

2. Policja robi nalocik, gdy ma duże podejrzenia o piractwo i ma nakaz rewizji.

 

lepiej spojrzeć na projekt Flame. Na razie potrafi robić tylko animowane SVG, ale jest tworzona implementacja formatu SWF.

To już brzmi sensowniej.

 

Down:

Jaklub, moim zdaniem F4L brzmi sensowniej bo ma nawet obsługę Actionscript ;p . Poza tym, twórcy Flame Project mają jeszcze dużo pracy przed sobą, projekt niedawno rozpoczęty...

Ale jeśli ktoś robi animacje czy filmiki, to raczej nie zbyt potrzebny mu Actionscript. (Najwyżej do loadera) Flame Project może być dobry i jest rozwijany - i chodźby to sprawia, że brzmi sensowniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupia teoria <_< Jak ktoś instaluje piracki program to nawet jak powie, że to jego dysk i może na nim robić co mu się podoba, robi to nielegalnie.
ale ja jestem dziecię anarchii, wyznaje pokój, miłość i wolny seks na łące pełnej kwiatuf.

 

a tak naprawdę to co z tego, że piracki - your HDD, your rules, no nie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...