Skocz do zawartości

Linux


Mag_Ognia

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy Windows tak naprawdę ssie.

Więc chciałbym sobie zainstalować Linuxa obok Windowsa XP

No i mam kilka pytań:

1. Który linux jest najlepszy i czy jest jakaś aplikacja na otwieranie plików EXE?

2.Skąd wziąć linuxa? Można ściągnąć z jakiejś strony i nagrać na Płyte? Czy on jest płatny(słyszałem że nie)? Czy trzeba czekać na wysyłkę?

3. Ciekawy jest linux?

4. Jak go zainstalować żeby nie skasować WIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zastanawiam się czy Windows tak naprawdę ssie.

Chłopie, z tego co widzę, to Ty sam nie wiesz, czy chcesz tego Linuxa. ;p Nie kieruj się ślepo opinią zatwardziałych fanów tegoż systemu. Najpierw zastanów się, czy Pingwin jest Ci naprawdę potrzebny. Jeśli Windows Ci wystarcza to siedź na nim. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dyskietkę!? Żaden system operacyjny ci się nie zmieści na dyskietkę. Normalnie instalujesz a jak włanczasz komputer tao masz onko wyboru który system operacyjny chcesz użyć.

 

Edit:

 

@Maximal

 

O jesteś. A ta 29 tura to nie trwa za długo. I kiedy będzie głosowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy Windows tak naprawdę ssie.
:hmmm:

 

1. Który linux jest najlepszy i czy jest jakaś aplikacja na otwieranie plików EXE?

2.Skąd wziąć linuxa? Można ściągnąć z jakiejś strony i nagrać na dyskietkę? Czy on jest płatny(słyszałem że nie)? Czy trzeba czekać na wysyłkę?

3. Ciekawy jest linux?

4. Jak go zainstalować żeby nie skasować WIN

1. ten który ci najbardziej odpowiada (jak dla mnie to 'najlepsze' są gentoo i slackware). a do exe - program Wine.

2. z internetu, przeważnie linux zajmuje 1-2 cd, większość jest darmowa, na wysyłke czekasz jak sobie zamówisz płyte z odrazu wypalonym obrazem jakiegoś pingwina.

3. dla mnie - owszem, ciekawy.

4. robisz mu osobną partycję i przy instalacji zazwyczaj wykryje ci windowsa, potem przy włączaniu komputera będzie miał menu z wyborem systemu.

 

Na dyskietkę!? Żaden system operacyjny ci się nie zmieści na dyskietkę.
widać jak się znasz :thumbsup:

 

baj de uej, pierwsze pytanie jest trochę źle sformułowane, bo linux to tylko jądro do pobrania z www.kernel.org, pytanie powinno brzmieć "Którą distrybucję wybrać" bądź coś w tym stylu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis linuksa z linux.pl:

 

Dystrybucja Linuksa (GNU/Linux) - jest kompletnym systemem operacyjnym, czyli jądrem wraz z zestawem niezbędnego do działania oprogramowania. Są dystrybucje zajmujące dyskietkę, a są i takie które zajmują kilka płyt DVD, wszystko zależy od ilości dołączonego oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam partycje D: i ściąga mi sie linux(ale błąd mam w Windowsie i dupa muszę od nowa)

I jeszcze jedno ważne pytanie czy Wine działa na wszystkich dystrybucjach?

słyszałem coś jeszcze o cenedze dzięki której można otworzyć niektóre gry ale na jakiej dystrybucji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam partycje D: i ściąga mi sie linux(ale błąd mam w Windowsie i dupa muszę od nowa)

I jeszcze jedno ważne pytanie czy Wine działa na wszystkich dystrybucjach?

słyszałem coś jeszcze o cenedze dzięki której można otworzyć niektóre gry ale na jakiej dystrybucji?

 

Czy Wine działa na wszystkich - niewiem. Na większości napewno. Chcesz Linuxa zainstalować na partycje D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karus99: Nazywając nowe i nadal rozwijane systemy prehistorycznymi pokazujesz genialność swojej wiedzy. Jedyne nierozwijane systemy z tych, które wymieniłem to Windowsy i Monkey Linux; FreeDOS32 jest dopiero we wczesnych wersjach (projekt zrobienia DOSa na 32-bitowym jądrze, a nie 8- czy tam 16- bitowym jak dotąd), a MenuetOS niedługo będzie w finalnej wersji (nawet niedawno został przeportowany na 64-bitowe procesory). Błagam, nie wypowiadaj się już więcej o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ło matko, tego tematu się czytać nie da. Po co się w ogóle bierzesz za linuksa z wiedzą równą zeru. Łapki ucięło? Przecież jest polska strona ubuntu, artykuły, ichnie forum...

 

Jeszcze trochę i będę zamykał takie tematy. Co my jesteśmy oficjalnym supportem linuksów? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...