Skocz do zawartości

Java, php


Moho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem totalnym noobem jeżeli chodzi o pisanie stron w Java czy php, więc moje pytanie brzmi, czy ktoś zna jakiś dobry edytor/kreator, najlepiej wizualny w którym mógłbym tworzyć strony w wyżej wymienionych językach? Ah i przydała by mi się również pomoc w tworzeniu strony, no chodzi mi coś w deseń:

 

Jest rejestracja użytkownicy mogą się rejestrować i zakładać własny profil, później edytować go w jakiś tam ograniczonych opcjach, głównie chodzi mi coś al'a fotka.pl

 

Proszę więc... o... dosyć... szybką... odpowiedz... ;3

 

Pozdrawiam, w szczególności :wub: Pati'ego :wub: ;3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie wydaje mi się żeby było możliwe wykonanie strony w ten sposób (kopiując źródło strony z poziomu przeglądarki), w źródle najprawdopodobniej znajdę skrypty odpowiadające za grafikę strony, etc.

Więc nie wydaje mi się żeby taki sposób wypalił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam nie zbaczajcie z tematu... Nie mam czasu się uczyć Java, php szukam edytora co zrobi praktycznie wszystko za mnie, no nie powiem że jakąś minimalną wiedzę muszę mieć, ale głównie się pytam tu o taki edytor/kreator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytorem świetnym jest pajączek. Ale płatny.

Jeszcze lepszym jest Microsoft Publisher. Wogóle nie trzeba języków znać, tylko kliknąć na opcję, która ma zadziłać po kliknięciu na coś. Jak GM po prostu. Ale też płatny.

 

Dać Ci linka do kursu języków? Mi nauka tam zajęła 15 min.

I tam jest lista najlepszych edytorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyberdog:

Nie wątpię, jak się zna kursy, gdzie jest tylko powiedziane jak zrobić Hello World, to tak jest xd .

@Moho:

Musisz samemu napisać, nic ci nie wygeneruje kodu. Chyba, że ściągniesz gotowca. Poszperaj po stronach, które dał Jabol, ew. trochę pogugluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Mylicie pojęcia. Po pierwsze w Javie nie robi się stron. Po drugie, można używać JavaScriptu, do tworzenia interaktywnych elementów (bardziej zaawansowane, np. AJAX), ale tak czy siak każda strona internetowa w sieci zbudowana jest za pomocą HTMLa. Coraz częściej jest to XHTML, który ma moze bardziej rygorystyczne normy - ale można w nim nieco więcej.

Natomiast php to język skryptowy, generujący stronę na serwerze i wysyłający do odbiorcy gotowy kod, nie tylko HTML/XHTML, ale także XML, obrazki czy nawet pliki gzip.

Najlepszym edytorem do wszystkich jest jak wiadomo notatnik :P

Jeżeli jednak chodzi o kolorowanie składni, to zalezy już od własnych upodobań - ja np. jadę na Pajączku 2000 cały czas, pomimo, że do najlepszych i najnowszych nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to chciałbyś mieć jakąś listę funkcji czy coś żeby można było na wyczucie pisać niektóre funkcje?

 

Dla PHP są, ale głównie płatne ( np. PHP Expert Exploer ). Dla JS też istnieją, ale nie wiem czy są jakieś freeware.

 

W sumie to chyba wiem w czym tkwi Twój problem - nie znasz nazw funkcji czy tam konstrukcji? W takim wypadku polecam przyzwyczajać się do dokumentacji danego języka. =)

 

Z mulit-edytorów polecam PSpad'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@Gnysek: Może mu chodzi o Java Server Pages?

 

@Moho: No niestety nie znam takiego toolsa. Do logiki biznesowej i tak musisz się nauczyć danego języka. Wybierasz albo:

  1. PHP - Najłatwiejszy do nauki, dużo darmowych i płatnych hostów, ale piszesz wszystko samemu (ewentualnie jakiś cms).
  2. ASP.NET - Mało hostów, język nie wiem czy trudniejszy... to zależy, jednak ma znacznie lepsze narzędzia developerskie:
- Microsoft Visual Web Designer 2005 Express (darmowe)

- Microsoft Expression Web (płatne / trial)

 

W tych softach masz widok normalny witryny, widok kodu html oraz widok kodu strony serwerowej. W widoku normalnym przykładowo przeciągasz buttona na stronę, klikasz na niego dwukrotnie i edytor przerzuca Cię do widoku kodu strony serwerowej i automatatycznie generuje funkcję eventa kliknięcia w tenże button, że wystarczy tylko wpisać coś w tą funkcję. Podpowiedzi, help itd. są pokazywane automatycznie. Polecam przejrzeć http://asp.net

 

Do php wystarczy http://php.net + pspad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...