Skocz do zawartości

Ubuntu Linux


adam014

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

a jak już tak o ubuntu gadacie, to ściągnąłem sobie to tałatajstwo, nagrałem na cd, zainstalowałem, ale co z tym dalej można zrobić, to ja nie mam pojęcia - czy tam poza wierszem polecenia coś jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak już tak o ubuntu gadacie, to ściągnąłem sobie to tałatajstwo, nagrałem na cd, zainstalowałem, ale co z tym dalej można zrobić, to ja nie mam pojęcia - czy tam poza wierszem polecenia coś jest ?

Włączyłeś iksy? :P Instalowałeś przez LiveCD czy tryb tekstowy? Może spróbuj startx? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

ściągałem z tąd:

http://www.ubuntu.com/getubuntu/download

wersja server, zaraz zainstaluje coś do bootowania systemów, bo teraz nie moge wejśc na tamtą partycję :P

 

Z tąd? ;p

Marmot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

teraz mi mówicie... 1.20 złotych w plecy jestem :P

btw. jak mam na dwóch pierwszych partycjach windowsa, to co polecacie zrobić, zeby linuxa też odpalało (bootmanager jakiś zapewne, tylko jaki ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marmot, ale mu pomogłeś ;D

 

nie wiem jak to zrobić z poziomu windowsa, ale znam taki sposób -> musiał byś najpierw zrobić chroota na partycję z ubuntu (przez jakieś livecd na przykład) i wtedy wgrać lilo albo gruba. jak nie miałeś nigdy styczności z linuksem na dłuższy czas to może się okazać to trochę skomplikowane. ja bym ci polecał ściągnąć zwykłe, desktopowe ubuntu niż męczyć się z tą wersją serverową 8) ale jak coś mogę napisać pomocnego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

A jak już mam te windowsy, to ustwić w biosie żeby z CD bootowało, zainstalować Ubuntu i wtedy sie bootmanager dogra sam ? żeby mi sie coś nie zjebało czasem, bo dwa dni siedziałem nad zgrywaniem z uszkodzonego dysku danych (jutro ide go zareklamować, na szczęście rachunek jest jeszcze czytelny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

kurde jeszcze wiele nauki przede mną :P ale w końcu trzeba poznać coś nowego, a że w przyszłym roku będę miał specjalizację w systemach i sieciach, to warto zacząć teraz, żeby potem nadal być najlepszym :D

zaraz się ściągnie, nagram na RW i będziem sprawdzać co tam jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Zainstalowałem to ustrojstwo, ale wszystko mam tak smiesznie rozmazane na monitorze, jakby coś nie tak było z rozdzielczością (ale niby jest OK). Poza tym musze jeszcze odkryć jak tego gruba edytować, bo mi zrobił 3 windowsy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

dobra, to już załatwione (chyba). Pozostała kwestia tego, że wszystko włącznie z grafiką jest rozmazane ,,, wszystkie obrazki itd. bo czcionkę to tam da się przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...