Skocz do zawartości

Kilka kłopotów z platwormówką...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :bye1: !Mam kilka problemów tyczących się tego soul reavera którego robię...stwierdziłem

że jest tam wiele niedoróbek i bugów więc zacząłem robić nowego z lepszą grafiką i w ogóle.No właśnie

i tu zaczynają się problemy.

1.Mam duszyczki które powinny latać losowo(w playerze jest grawitacja).One mają nie podlegać grawitacji

ale lęcą w górę nie wiem dlaczego?

2.Za chiny malajskie nie wiem jak zrobić coś takiego że kiedy skoczę i dotknę krawędzi to zmieni się

sprite i będzie trzymał krawędzi.A kiedy nacisnę w dół to żeby póścił a w górę się wdrapał.

P.S.Jeżeli w skrypcie to będzie za długie nie róbcie przykładów!!!JNie chcę aby ktoś mówił

że chcę podstawić sobie grafikę i mówić że to moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że uda ci się coś fajnego zrobić, bo lubie solu reaver'a.

1.Mam duszyczki które powinny latać losowo(w playerze jest grawitacja).One mają nie podlegać grawitacji

ale lęcą w górę nie wiem dlaczego?

W create daj im np. speed=5; i alarm[0]=30; a w alarmnie daj direction=random i znowu alarm[0]=30;

2.Za chiny malajskie nie wiem jak zrobić coś takiego że kiedy skoczę i dotknę krawędzi to zmieni się

sprite i będzie trzymał krawędzi.A kiedy nacisnę w dół to żeby póścił a w górę się wdrapał.

Może spróbuj zrobić niewidzialne obiekty których postać będzie się chwytała, zrób zmienną "spada", i kiedy postać będzie spadała (spada=1) oraz będzie niżej od krawędzi i dotknie obiektu to się go złapie. I jedna rada, lepiej zrób 1 sprite postaci patrzącej w prawo, w którym będą wszystkie animcaje, a potem nie zmianiaj sprite, tylko image_index, image_xscale i image_speed.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...