Skocz do zawartości

sprite w ruchu


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem: chce zrobić aby przy przyciśnięciu strzałki w bok sprite zmienił sie na biegnącego ludzika, a po puszczeniu przycisku zostawał odwrócony w tą stronę co biegł, pzry podskoku zmienił sie sprite na takiego co wyskakuje, lecąc w górę na takiego co leci w górę, spadającego na takiego co leci w dół i przy dotknięciu ziemi żeby był jeszcze jeden krótki sprite w którym postac amortyzuje upadek. Od dwóch dni siedząc przy kompie po 14godz. nie mogę wykombinować jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Animation End można dać na switcha case'y sprawdzające poprzedni sprite_index i zamieniający sprite'a na odpowiedni. Albo skorzystać z wielu eventów i pododawać zmienianie sprite'ów w Key Releasach... Można też to zrobić w jednym kodzie na ruch, po prostu dodać warunek sprawdzający, czy akcja (ruch albo ten keyboard_check_released) się zakończył i znów na switch'a zrobić zmianę sprite'a. Jest sporo możliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skakania to możesz to zrobić w prosty sposób dzięki if np:

if vspeed<0 sprite_index=postac_wzlatuje
else if vspeed>0 sprite_index=postac_opada

 

Jeśli zrobiłem w tym jakimś błąd to wybaczcie ale jestem po wypiciu kilku napojów nisko %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w klawiszu up daj klocek change sprite na lecącego w górę i np daj tam zmienną spada=false

w relase tez change sprite ale na zwykłego i daj spada=true

w lewo change sprite daj na animacje w lewo

w prawo change sprite i animacja w parawo a w kolizji z podłogą daj spada=false

i w step daj taki kod

if spada=true
{sprite_index=spr_spada}

i w create zdefiniuj zmienna czyli daj

spada=false

Ps. Spyro mój sposób jest chyba najprostszy i najbardziej noobowski

@Gooman hmm dla mnie sie zdaje że wsio gra ale noob może nie zakumać;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mów do mnie rryk a nie każdy rryk2 palanty to trzecie konto bo do jednego zapomniałem hasła a na drugim zarobiłem 100% warna i dostałem bana

JUŻ NIE BĘDĘ OFFTOPOWAŁ!!!

 

Zakaz pisania postów na dwa dni. W tym czasie przemyśl sobie swoje zachowanie.

Marmot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Marmot, ocipiałeś, tylko dwa 2 dni? Ja mu chciałem już dożywotniego bana na ip dać. Ehhh... :/ Przecież kara powinna być znacznie większa, bo nie dość że chlew i ciągłe obrażanie innych, to jeszcze które to już konto.

 

UPDATE:

A co ja sobie będę żałował, rryk, żegnamy Cię. :bye1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmot, ocipiałeś

:] Nawiasem mówiąc, nie tylko userzy muszą się stosować do regulaminu =p Trza przestrzegać "zasady trzech gwiazdek" :D

 

@rryk: Jeżeli jeszcze tu jesteś, to powiem Ci, że moje sposoby były jednak prostsze, bo ja proponowałem od razu dać zmianę sprite'a w key'ach a nie się bawić jakimiś zmiennymi jeszcze, do tego na przeskoczkach i modułach :]

 

@down: a no chyba że xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z góry bardzo przepraszam za offtopa ale muszę się wtrącić i powiedzieć że nawet ban na ip mi nie przeszkodzi od czego są miliony proxy ludzie zlitujcie sie wszyscy wiecie przecież że to i tak nie ma sensu a jeśli kogoś obraziłem na poprzednich kontach to przepraszam niestety złe wychowanie robi swoje no cóż co tu dużo mówić popadłem w złe towarzystwo ale obiecuje że to co robiłem się już więcej nie powtórzy

Ps. wybaczcie mi proszę ja naprawdę interesuje się gm a wy bylibyście mi bardzo pomocni w nauce tego szlachetnego języka programowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: A podlizuj sie podlizuj... to następnego banana dostaniesz xD

Ja do obracanie się postaci proponuje "image_xscale" nie trzeba robić dużo spritów a jest skuteczne :P

EDIT:

Może przyda się mój mini-mini spóźniony przykładzik?

https://gmclan.org/up1367_11_poruszanie.html

Zauwarzyłem buga :P gdy sie skoczy i nie trzyma klawisze to jest animacja skakania gdy stoi :P

EDIT: Nie za uwarzyłem daty :x... sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka za kolejnego offtopa ale muszę zwrócić uwagę Konradowi żeby patrzył na daty postów gdyż jego pomoc już jest zbędna a ja napisałem posta offtopa w którym błagam o odbanowanie mojego ip gdyż w mojej ocenie banowanie to nie ma sensu a po wtórne według mnie odczekałem już swoje;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...