Skocz do zawartości

Ekwipunek


Bruce

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawe ze zrobienie takiego "ekwipunku" to nie tylko wstawienie kilku klockow... Nawet jesli komus chcialoby sie zrobic cos takiego nie sadze zeby oddal to od tak... a NAWET jesli to i tak nie bedzie to prawdopodobnie takie jak byscie chcieli bo wariacji ( odmian jesli ktos nie mial statystyki ;) ) tego rozwiazania jest naprawde wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba zastosować tablice 3 wymiarową, i dużo nad nią spędzić czasu :P Kodu jest bardzo dużo, i trzeba wziąśc pod uwage jego optymalizacje. Ponieważ jeżeli wszystko się walnie w Step gra w trakcie otwierania ekwipunku zamieni się w pokaz slajdów :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba zastosować tablice 3 wymiarową, i dużo nad nią spędzić czasu :P Kodu jest bardzo dużo, i trzeba wziąśc pod uwage jego optymalizacje. Ponieważ jeżeli wszystko się walnie w Step gra w trakcie otwierania ekwipunku zamieni się w pokaz slajdów :]

 

Wiesz Sadam... tak siedze i mysle... i nie moge sobie jakos wyobrazic do czego potrzebny Ci ten 3 wymiar. Ja bym to spokojnie zrobil w 2 wymiarach. No i czemu wy mowicie o tablicach jak o czym do czego nie powinno sie zblizac bez odpowiednio dlugiego kija ? :huh: Przeciez to jeden z latwiejszych do nauczenia i najwygodniejszych w uzyciu sposobow przechowywania danych jaki kiedykolwiek wymyslil czlowiek :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choosen

Ja jeżeli już coś robie to przeważnie na tablicach 3 wymiarowych. Nie wiem chyba mi po prostu wygodniej :]. Co do zrobienia w 2 wymiarach. Ty wszystko zrobisz nawet w 1 wymiarze :P Co do tablic , chodzi mi oto że na projekt któremu trzeba poświęcić bardzo dużo czasu, trzeba wysilać swoje szare komórki do stanu martwego oslupienia , powoluję się osoba nic niewiedząca o tablicach =/ . Więc odrazu uprzedzam go że trzeba tam zastosować 'Tablicę X wymiarową ( zamiast x wstaw co chcesz :)' . Osoba taka jeżeli zobaczy oco chodzi albo projekt porzuci albo zacznie się uczyć tablic x wymiarowych...

 

PS. - Tablice wymiarowe to chyba jedna z prostszych rzeczy w gml'u a jej znajomość naprawdę się później przydaje.... Pamiętajcie o tym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...