Skocz do zawartości

Problem ze zdjęciami i zapisem


Platyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Robię prosty program do budowy drzew genealogicznych i mam pewien problem.

Zrobiłem by użytkownik za pomocą funkcji add_sprite mógł dodawać zdjęcia do drzewa. Wszystko jest ok aż do momentu gdy chce się drzewo zapisać. Kilka się standardowo F5. Później gdy chce się drzewo (sava) wczytać za pomocą F6 zaczynają się schody. Save jest jakby "niekompletny", tj. zanikają pewne wartości obiektu który jako sprite ma wczytane zdjęcie. Po wczytaniu sava inne jest położenie zdjęcia, skala i w ogóle na początku zdjęcie w ogóle się nie wyświetla :/ Jaka jest tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Tymon miał na myśli, że wystarczy uporządkować plik ini tak, by odpowiednio wczytywał sprite'y i ich pozycje xD. Takie operacje są dość proste i nie powinieneś mieć z nimi raczej problemu. To wystarczy przy Game Start dać wczytywanie ini i informacji o sprite'ach oraz ich pozycji, a później GM już sam je narysuje i ustawi :D Zasada plików ini :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje do ini to ja wiem jak zapisać ale jak zapisać mam niby sprity? I by je ładował przy Game Starcie?

Hmm...

A może zrobię zmienną przechowującą adres pliku...

No tak ale nie ma chyba takiego Eventa który mówi "Jeśli zloadujemy sava" więc w czym by to zrobić?

 

EDIT:

Już sobie poradziłem. Dzięki wszyscy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...