Skocz do zawartości

Wojna konsol!


miki77

Wojna konsol!  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który z next genów jest najlepszy?

    • Microsoft Xbox 360
      7
    • Sony PlayStation 3
      5
    • Nintendo Wii
      6
    • PC
      678


Rekomendowane odpowiedzi

oh yeah xD to żeś odj....bał temat że normalnie... żal.pl

Taki sam jest na www.swiatn.pl

No trudno skoro już powstał taki absurdalny temat. (ja tylko powiem że liczą się gry nie konsole.)

Cóż.. wyniki sprzedarzy jak narazie mówią że ludzie na świecie znacznie bardziej wolą Wii.

 

Szkoda ze większość tutejszych opinii będzie wypaczonym wyborem dlatego że polskie gazety prawią tak jak im zaśpiewa sony poland :/

 

Wyniki sprzedarzy w japonii

606e57107038e45c.png

Wii 77,250

PS3 19,750

X360 3,500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze większość tutejszych opinii będzie wypaczonym wyborem dlatego że polskie gazety prawią tak jak im zaśpiewa sony poland :/

Czytam PE i powiem tak, większość beszta PS3 i wychwala X360, w jednym numerze była nawet płytka DVD od MS z trailerami za free. Tabeli z mocą PS3 też były zaniżane. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare newsow ze świata N. Autentyczność sprawdzona, newsy pochodzą bezpośrednio z serwisów zagranicznych (np: IGN)

http://www.swiatn.pl/index.php?mode=4&nr=688

http://www.swiatn.pl/index.php?mode=4&nr=675

http://www.swiatn.pl/index.php?mode=4&nr=672

 

@^ USA wii prowadzi bo widzialem gdzie status musze tylko znaleść.

w Europie sony ma najzagożalszych fanów pozatym w europie lezy polska :P gdzie co 20 osoba wie co to nintendo a co 50 co to wii -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo-nie czytam ŻADNYCH gazet poświęconych tematyce konsolowej! Opinia, że PS3 jest The Best to po prostu moje subiektywne odczucie.

 

Nigdy nie lubiłem Nitendo. Nie lubiłem za ********** Mariany i inne pluszowe zabawki. Wydaje się na nie czasami krocie, a oferują niewiele więcej niż pierwsza lepsza minigierka z internetu. Jeżeli chodzi o Xpudła, to denerwuje mnie w nim tylko ten ************ kontroler. Miałem okazję trzymać go w ręku i się za Chiny przyzwyczaić nie mogłem.

 

Jedyne słuszne kontrolery to klawiatura i mysz lub pad od PS. Jedyne słuszne konsole to PS3, PSP (i komputer xP)

 

Zeldy się nie czepiam...po prostu nie kręcą mnie te klimaty.

 

Wyniki sprzedarzy w japonii

 

Wii 77,250

PS3 19,750

X360 3,500

 

No bo oni tam KOCHAJĄ takie minigierki!!! Np: już w GB przoduje PS3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GB?

Nigdy nie lubiłem Nitendo. Nie lubiłem za ********** Mariany i inne pluszowe zabawki. Wydaje się na nie czasami krocie, a oferują niewiele więcej niż pierwsza lepsza minigierka z internetu. Jeżeli chodzi o Xpudła, to denerwuje mnie w nim tylko ten ************ kontroler.

Zabawne tłumaczenie fanboyostwa xD. Rozumiem że ty wybierasz tylko konsole ze wzgledu na markę a nie ze względu na gry... aha... No cóż... Mario to król platformówek jedna z najwiekszych hitów ogolnie w grach. Zelda nie jest grą dla dzieci, i nie wiem o jakie klimaty ci chodzi bo ty przecież nie znasz klimatów Zeldy a juz szczególnie tej nowej która wprowadza wiele nowego do serii. Pozatym na Wii będą jeszcze inne gry niż mariany i Zelda, Red steel, Metroidzik, Dragon Quest, Super Smash Bros Brawl i duzo innych. Moim zdaniem Xbox jest lepszy od PSa3 tylko ten padzik to faktycznie zrypany :/. Ale PS3 nie oferuje niczego supre lepszego niż Xbox 360 a jest prawie 2xdroższy. Wiele developerów zrezygnowało z robienia exlusivów na PS3 bo marnie się sprzedaje na całym swiecie. No i nawet wibracje z pada zabrali... łeee... swoją drogą co do tych gazetek jeszcze to zacytuje kogoś kto ładnie wyłapał te zanizanie opinii Wii.

myślę, że nikt z nas nie chce się sprzeczać, bo tu nie o to chodzi.

 

zauważamy tylko, ze zarówno Neo jak i PE nieuczciwie faworyzują Xa i PS3 posługując się fałszywymi albo niekompletnymi argumentami (przykłady już były) albo wręcz wybierając argumenty selektywnie:

 

- jak z ps3 usunięto pełną emulację ps2 to emulacja jest passe, jak w psp przychodzi emulacja ps1 to emulacja jest cool

- jak na Wii wychodzą popierdółki to jest passe, jak na Ps3 wychodzi Motorstorm to jest cool

- jak ma Wii jest jedna dobra gra Zelda to jest passe, jak na X360 jest jedna dobra gra GoW to jest cool [na ps3 nie ma żadnej i to jest jeszcze bardziej cool, bo ten sprzęt "ma potencjał"]

- jak jakaś gra wychodzi jako port na przykład na ps2 to się daje jej osobną recenzję na 2 strony (ot choćby Test Drive Unlimited), jak porty wychodzą na Wii to nie ma to żadnego znaczenia albo się je za to niżej ocenia

- jak na x360 jest jedna zapowiadana dobra gra (Mass Effect) to się o tym trąbi w co drugim zdaniu co drugiej recenzji, jak na Wii zapowiadane są hity typu Metroid Prime 3 czy Super Mario Galaxy to udaje się że one w ogóle nie istnieją

 

itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee...padłem xD

Co poradzę-z Sony mam tak miłe wspomnienia :crying: ...nawet teraz na uszach mam ich słuchawki...obok telewizora stoi PS2, a na półce leży sobie pakiet Platynówek...czapeczkę nawet mam :)

 

GB?

Great Britain ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie tej nowej która wprowadza wiele nowego do serii.

(Czytaj - dodanie sterowania Willotem)

Red steel, Metroidzik, Dragon Quest, Super Smash Bros Brawl i duzo innych.

Pewnie wkrótce wyjdą podobne gry na Xa. W końcu Rare należy już do Microsoftu ©®

EDIT:

jak ma Wii jest jedna dobra gra Zelda to jest passe, jak na X360 jest jedna dobra gra GoW to jest cool

Eeee no! Chyba nie chcecie porównywać GoW z Zeldą! A tak wogóle to X ma więcej dobrych gier (np. Lost Planet, Viva Pinata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red steel juz wyszedl na wii i był exclusivem, Metroid na 100% nie wyjdzie na Xa ;) Dragon Quest z tego co wiem tylko na Wii i SSBB nie masz szans na to by wyszedł na inne konsole :P

Red Steel - exclusive

Metroid - to gra od Nintendo

Dragon Quest nie mam na 100% pewnych inf.

SSBB - no jak tego nie znasz to co ty za gracz... developing - nintendo

 

(Czytaj - dodanie sterowania Willotem)

 

kolejny nie dzielny gracz... ta gra wyszła też na GCN i pobiła rekord sprzedawalnosci w niektorych krajach, chodzi o game play nie o sterowanie bo sterowanie na Wii jest tylko zaaplikowane gdyz owa gra miala początkowo trafic tylko na GameCube'a eh no o czym tu z wami dyskutować jak wy nic nie wiecie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globalne wyniki sprzedaży konsol na podstawie nexgenwars.com:

 

X360 - 10,884,024

Wii - 5,305,649

PS3 - 2,326,180

 

Ech...szkoda, że Sony zbyt wiele powierzyło marce swojego produktu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co poradzę-z Sony mam tak miłe wspomnienia crying.gif ...nawet teraz na uszach mam ich słuchawki...obok telewizora stoi PS2, a na półce leży sobie pakiet Platynówek...czapeczkę nawet mam

Nie dziwie się, PSX to były czasy ^^ PS2 też fajny, niezły był God of War i kochałem się w DBZ budokai

 

Eeee no! Chyba nie chcecie porównywać GoW z Zeldą! A tak wogóle to X ma więcej dobrych gier (np. Lost Planet, Viva Pinata)

No pewnie że nie, przy zeldzie siada każda gra ^^ :P

 

Great Britain

to sie nazywa UK - United Kingdom

 

QUOTE

Metroid Prime 3 czy Super Mario Galaxy to udaje się że one w ogóle nie istnieją

 

Oh jeshu-wielki mi hicior :/

 

Bardzo wielki, tylko marni gracze uwazają że to gra dla dzieci. Nie grałeś i nie znasz się - proste.

 

Globalne wyniki sprzedaży konsol na podstawie nexgenwars.com:

 

X360 - 10,884,024

Wii - 5,305,649

PS3 - 2,326,180

 

Dokładnie ;) Ranmus szybko wkroczył z dobrymi wynikami. Pragnę podkreśić że Xbox trzyma sie juz rok na rynku i 10mln zaliczył a Wii jest chyba 3-4 miechy i ma juz połowę tego.

PS3.... niestety tym razem sony przegieło z bajerami i spaprali sprawe... nie ładnie jest pruc tylko w bebechy :(

 

Naprawde czytajac wypowiedzi jak ta od Adstera ze Mario Galaxy to nie hit to mi sie żal robi polskiej mentaloności -_-

jakoś te Mariany częściej trafiaja do osób graczy 16lat i wyżej a w ameryce to przeciętnym graczem jest człowiek okolo 30-stki i wielu z nich posiada np takie Mario. Gra poprostu jest fajna, i daje zabawe. Platformówka 1 klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że nie, przy zeldzie siada każda gra ^^ tongue2.gif

Mówiłem o GoWie :P

kolejny nie dzielny gracz... ta gra wyszła też na GCN i pobiła rekord sprzedawalnosci w niektorych krajach, chodzi o game play nie o sterowanie bo sterowanie na Wii jest tylko zaaplikowane gdyz owa gra miala początkowo trafic tylko na GameCube'a eh no o czym tu z wami dyskutować jak wy nic nie wiecie xD

Ale ty mówiłeś o tym co pojawiło się nowego w serii. No i jedyną nowością jest Willot. Bo gameplay to zawsze był good :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie nazywa UK - United Kingdom

Można i UK i GB...to pierwsze to Zjednoczone Królestwo, drugie-Wielka Brytania.

 

Dokładnie smile2.gif Ranmus szybko wkroczył z dobrymi wynikami. Pragnę podkreśić że Xbox trzyma sie juz rok na rynku i 10mln zaliczył a Wii jest chyba 3-4 miechy i ma juz połowę tego.

PS3.... niestety tym razem sony przegieło z bajerami i spaprali sprawe... nie ładnie jest pruc tylko w bebechy sad.gif

 

Dobra-i tak mnie się nie przekona do Wii, ani nawet do Xboxa :) Już w sumie za bardzo nie ma o czym gadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe xD nom odrazu wiedziałęm... ale zrozum, mnie nie boli ze chcesz se kupić PS3 za 2.5k mimo ze mozesz zamiast tego miec wii i Xboxa, tylko nie mow że PS3 kładzie wszystko do około bo to nie prawda. Ogólnie chodzi tylko o to jakie gry wychodzą na poszczególne konsole. Ja np widze Zelde i chcialbym miec Wii (mam) potem widze na PS3 God of War 2 i chciałbym miec PSa z tą gierką, widze GoW na X'a i omg fajnie było by mieć no nie :P. Tylko że dodatkowo jeszcze w gre wchodzi Cena, wiilot ^^ = fun fun fun fun, no i jakby nie było, przekonanie do marki. Pozatym nadchodzące tytuły. Dla samego SSBB mógłbym kupić Wii bo ta gra wymiata szczegolnie na multiplayer :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Dla mnie aktualnie najlepszą konsolą jest Xbox 360, ponieważ przy znacznie tańszej cenie od PS3 oferuje większość tych samych gier. Nie wiadomo co będzie później, ale jest dobrze. Gears Of War, The Darkness, a w przyszłości GTA4, Resident Evil 5 itd. :) Jednak nie wiadomo co będzie później i czy w obliczu Gran Turismo oraz Final Fantasy nie zmienię decyzji.

 

Do Wii nic nie mam, ale mogłaby być jednak silniejsza. No i przede wszystkim oferuje mniejszą paletę gier, które mnie osobiście interesują.

 

@Adster:

Pablo ma racje, na dzień dzisiejszy nie opłaca się jeszcze kupować PS3, skoro na X360 masz aktualnie prawie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe xD nom odrazu wiedziałęm... ale zrozum, mnie nie boli ze chcesz se kupić PS3 za 2.5k mimo ze mozesz zamiast tego miec wii i Xboxa, tylko nie mow że PS3 kładzie wszystko do około bo to nie prawda. Ogólnie chodzi tylko o to jakie gry wychodzą na poszczególne konsole. Ja np widze Zelde i chcialbym miec Wii (mam) potem widze na PS3 God of War 3 i chciałbym miec PSa z tą gierką, widze GoW na X'a i omg fajnie było by mieć no nie tongue2.gif. Tylko że dodatkowo jeszcze w gre wchodzi Cena, wiilot ^^ = fun fun fun fun, no i jakby nie było, przekonanie do marki. Pozatym nadchodzące tytuły. Dla samego SSBB mógłbym kupić Wii bo ta gra wymiata szczegolnie na multiplayer tongue2.gif

Tjaaaaaaa...ja go kupię, jak będzie kosztował 0.6k :)

 

A ta wielkość nadchodzących tytułów to już kwestia gustu...

 

Jednak nie wiadomo co będzie później i czy w obliczu Gran Turismo oraz Final Fantasy nie zmienię decyzji.

Heh-to te gry, których wyjście wyprowadza PS ponad swoich rywali, ale poczekamy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbox ma więcej gier bo istnieje od roku moj drogi Ranmusie, wszystko jeszcze się może zmienić tak na serio... na wii dopiero zaczną wychodzić konkretne must have'y

Co do FF to ostatnio atakuje DSa :P

http://www.swiatn.pl/index.php?mode=4&nr=692

http://www.swiatn.pl/index.php?mode=4&nr=693

http://www.swiatn.pl/index.php?mode=4&nr=694

 

Co do RE to mam chrapke na to

http://www.swiatn.pl/index.php?mode=4&nr=684

bo na GCN nie kupilem żadnego :(

 

Tjaaaaaaa...ja go kupię, jak będzie kosztował 0.6k

 

Nie pamiętam już gdzie ale gdzieś wyczytałem że Sony planuje zimane ceny PSki najprędzej za 2 lata xD prawdopodobnie dlatego ze przesadzili przy jej tworzeniu i stracili dużo pieniędzy na premierę, a przecież musi się im kiedyś chociaż zwrócić no nie?

 

@Ranmus ja nie przepłaciłem tym bardziej że wii stoi tylko 1k. Pozatym kupiłem to dla Zeldy, dla Mario Galaxy, SSBB i dla Metroida. Ninendo już zapowiada nowe hity takie jak np sequel Mario Strikers (piłka nożna ^^ kozacka bo grałem w jedynke, ty i 3 kolegów = nieprzespana noc przy konsoli xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kup konsolę, gdy te super gry nadejdą, a nie przepłacaj na starcie. smile.gif

W międzyczasie nadejdzie może kolejna wersja PS3 (tak jak w wypadku PS2 doszła "mała, czarna skrzynka") Ciekawe, jak będzie się ta nowa wersja prezentować.

I podstawowa kwestia-końcowe rozstrzygnięcie pomiędzy Xem a PS3 zależy też od tego, który rodzaj nośnika przymie się bardziej: Blu-Ray czy (jak temu Xboxowemu było? :P )

 

EDIT:ach...HD-DVD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta, a w momencie gdy ty będziesz rozstrzygał Xa i PS3 to Wii robi z wielu ludzi którzy nigdy wcześniej nie mieli doczynienia z grami bo (ee tam co ja jestem małe dziecko, idz synku i tam naciskaj te guziczki , to nie dla mnie - mowa o tych co dla nich gry to czarna magia lub rozrywka dla nastolatków) nie lubią kontaktu z padem. Wii kupują w USA nawet ludzie powyżej 50! xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...