Skocz do zawartości

Palmtop


Jedi_Master2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym z wami pogadać o palmtopach. Są to bardzo dobre urządzenia wykorzystujące mobilne systemy oraz programy. Poprzez Wi-Fi można go podłączyć do internetu(do routera zecz jasna :P). Po podłączeniu specjalnej antenki i zakupieniu oprogramowania możemy połączyć palmtopa z satelitą i otwierać mapę samochodową. Palmtop to bardzo przydatne narzędzie dla biznesmenów i osób, które dużo podróżują. Plamtop posiada mobilny system windows a wraz z nim mobilny ms-office (word, exel, powerd point etc.) jest tylko wada- mobilny! Przydaje się tylko na wyjazdach (w podróżach).Ciężko go używać jako komputer domowy. A jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytne urządzonko dla bogatych snobów. :)

 

Tak na marginesie:

Raz w Media Expert byłem sobie kupić GT4 (przed świętami). Do sklepu wchodzi jakiś 40 letni facet w garniturku. Staje obok mnie i też patrzy na gablotę z gierkami na PS2. Patrzę, a on wyjmuje, włącza palmtopa, by napisać tylko nazwę...WRC 05! I to wszystko!!! Powiedział potem do swojej żony, że "to właśnie chciał jego syn na święta" czy jakoś tak :P Potem patrzę...a facio się rozmyślił i kasuje wpis. Jakiś maniak, czy co??? xP

 

Ludzie-wyjmować, włączać palmtopa tylko po to, by zapisać 5 znaków+spacja. A nazwa gry nie jest raczej taka, by ją zapomnieć (wszyscy raczej doskonale wiedzą, co to jest WRC). Już (nie)wybaczę mu tego kasowania... |P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palmy są spoko. Szkoda, że firma Palm jest na sprzedaż i być może kupi ją albo Nokia albo Motorola.

Nie zgadzam się, że palmy są tylko dla snobów. Chyba, że piszecie o pda a nie palmach.

Ja mam dwa modele palmów Vx oraz m500 i oba są bardzo tanie, góra 200 zeta.

Mam też laptopa IBM Thinkpad za ok 400 zeta. Wszystko kupiłem na allegro. Jeśli ktoś nie chce masy niepotrzebnych bajerów jak teraz to się dzieje z komórkami a zależy mu jedynie na funkcjonalności to znajdzie tani i dobry sprzęt.

Wolę jednak palmy od laptopa. Laptop jest cięższy, wolno się włącza i zazwyczaj nie mam ochoty go włączać na chwilę, chyba, ze mam coś większego do zrobienia, jak np. tłumaczenie helpa do GM ;) Na palmie także tłumaczyłem helpa. Palma biorę w łapki klikam przycisk i już mam wszystko co potrzebuję, mogę go zabrać wszędzie, zmieści się w kieszeni i w ogóle jest słodziutki :thumbsup: Teraz nie wyobrażam sobie na przykład notowania czegoś na kartce, bo już dawno nie pisałem ręcznie. Na palmie piszę równie szybko za pomocą rysika. Już na studiach używałem go zamiast grubych zeszytów. Skończyłem politechnikę, więc bez kalkulatora naukowego i konwertera jednostek byłoby o wiele trudniej ;) Teraz w pracy mam cały rozkład zajęć, ważne spotkania czy zdarzenia są od razu wpisane do terminarza. Kiedy jeszcze nie było GG na komórki, jako jedyny miałem dostęp do GG przez Radu Gadu wszędzie gdzie przebywałem (połączenie GPRS przez moduł BT z komórką). Rozkłady jazdy pociągów, autobusów w dowolnym mieście. Gierki rpg. Słownik angielskiego i niemieckiego. Pełna baza adresów zawsze pod ręką. Pomoc przy medytacji oraz treningach na rowerze no i najważniejsze tekst - mmmhm :wub: uwielbiam czytać na palmie, magazyny internetowe, całe strony artykuły, opowiadania i całe książki. Mam 8 Mb ram + karta 256 SD to sporo tekstu sie zmieści ;) Mój pam działa mi prawie cały tydzień bez ładowania, nawet jak używam podświetlania i za to tez go bardzo lubię :] Palmy są spoko :thumbsup: Dobra, wracam do pracy, bo zamiast pracować rozpływam się nad moim palmiątkiem. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla ludzia, też mam IBM Thinkpad'a :] I sam jednak uważam, że laptopy są lepsze niż palmtopy. Na lapsie jest dużo większa ilość możliwości, prawie nieskończona - jak na kompie domowym. Ja uznaję lapa na równi z PC-tem, choć jedyną wadą lapsów jest to, że... Że... Żeee... Hmm... Jakoś nie dostrzegam wad :) Jest tu przecież wszystko: i system, i sprzęt, i Wi-Fi, i bluetooth, i podczerwień, i myszkę można podłączyć, i ekran, i telewizor, i klawiaturę, i... Jest na prawdę nieskończona ilość możliwość w przeciwieństwie do palmtopa. Weź spróbuj go podłączyć do telewizora i zobacz co si stanie xD (ja na laptopie mam rozdzielczość do 2048:1536, a na palmie ? To co, z rozdzielczością 800:600 coś zdziałasz ?) :P A co za problem internet podłączyć bezprzewodowy, globalny ? Ma się kartę bezprzewodową, Wi-Fi i wszystko :D I przenosić też się da, łatwo, w torbie na ramię, i w samochodzie można rozłożyć se bez problemu, i w autobusie... I ma nawet głośnik i mikrofon wbudowany, więc nie ma problemu z odtwarzaniem muzy, albo w razie co zapisaniem głosu, czy czegokolwiek... (:P) Więc serdecznie polecam Ci laptopa. Bo tak.

 

A na lapie też się da robić wszystko to, co napisał Ackman, bo poza tym ma większy wyświetlacz i rozdzielczość, i też ma klapkę, i terminarz, i każdy program z bezprzewodowym globalnym netem, tylko tyle, że nie mieści się w kieszeni, ale to szczegół :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...