Skocz do zawartości

Skąd ludzie to biorą


NoooB

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd ludzie to biorą- często widze świetnie wyglądające loga gier programów (nie znaki, nazwy), nie problem narysować "grafiti" i na skaner (bo potrafie), ale często są pisane fajnymi czcionkami np. sygnatura ranmusa

 

Są do tego jakieś programy? A może inne sposoby?

 

ED:

Jeszcze jedno, co z tym forum(jego kupnem) bo doszedłem tutaj i nic?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NoooB:

Tylko, raczej nikt nie skanuje, tylko od podstaw rysuje* na komputerze. Do tego się nie wykorzystuje programów typu Paint, tylko bardziej profesjonalne typu GIMP (z darmowych) czy Photoshop (z płatnych). Jednak, rastrowa grafika jest trudna, jak chcesz, to zacznij kombinować z wektorową - jest dużo prostsza. Zaopatrz się w program Inkscape.

 

* oczywiście nie mówię, że nikt tak nie robi, ale i tak, bez obróbki w Photoshop, to nie będzie dobrego logo. A jak już nawet się skanuje, to sam szkic, który się potem oczyszcza i koloruje na komputerze, co jest najlepszą i najpopularniejszą metodą rysowania postaci w mangowym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo:

Te dwa maria co latają, nie pasują tam. Dodatkowe, zbędne upszczenie tego logosa . Najlepsza część tego całego to napis i to takie maźnięcie, ten fragment gry mi jakoś nie pasuje .

Profanie! [joke] Te latające to Mario i Luigi, a te stojące to Wario i Waluigi.

 

Jest jeszcze jedno rozwiązanie w kwestii grafiki: tablet. Ale nie polecam go tym, którzy wyspecjalizowali się w pixelarcie. (U mnie dobre efekty na tablecie wychądzą tylko przy używaniu Flasha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno rozwiązanie w kwestii grafiki: tablet. Ale nie polecam go tym, którzy wyspecjalizowali się w pixelarcie. (U mnie dobre efekty na tablecie wychądzą tylko przy używaniu Flasha)

Jak ma się Corel Painter to nie trzeba umieć pixel artować, wystarczy wyobraźnia :D .

Profanie! [joke] Te latające to Mario i Luigi, a te stojące to Wario i Waluigi.

Ja na Mario się tak znam jak kura na lataniu :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie ladnie wygladajacych napisow w Photoshopie jest banalne.

Wystarczy odpowiednia czcionka, border i pogrzebac w blending options (np uwypuklic, dodac gradien, rzucic cien ). Mozna kombinowac z filtrami, ale to wyzsza szkola jazdy, generalnie jak ktos sie na filtrach nie zna to tylko zepsuje robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...