Skocz do zawartości

Zmiana wyglądu sprite'a


Beginni

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W GM bawię się od niedawna, i pracuję nad swoją pierwszą mini-gierką (hit to oczywiście nie będzie, ale od czegoś trzeba zacząć :D )

 

Moja gierka to w 99% to, co 'Catch the clown' z artykułu 'Moja pierwsza gra'. Mój problem polega na tym, że chciałbym, żeby mój sprite zmienił wygląd, gdy osiągnę wynik 500, ale nie wiem jak się do tego zabrać... Wiem, że służy do tego klocek 'Change the sprite', ale nic poza tym...

 

Z góry dzięki za pomoc (proszę o jak najprostsze wytłumaczenie, bo jestem... ekhm... noobem :jezor: )

 

Pozdro :D

 

PS. zapomniałem o jeszcze jednym - Gdy już będę miał powiedzmy 700 pkt, chciałbym, żeby pojawił się napis 'Wykończyłeś go' (gra polega na doprowadzeniu bohatera do jak najszybszego poruszania się) i gra wtedy się skończy pojawiającym się napisem 'Gratulacje'.

 

Jak tego dokonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem o jeszcze jednym - Gdy już będę miał powiedzmy 700 pkt, chciałbym, żeby pojawił się napis 'Wykończyłeś go' (gra polega na doprowadzeniu bohatera do jak najszybszego poruszania się) i gra wtedy się skończy pojawiającym się napisem 'Gratulacje'.

 

no więc tak (klocki)

IF SCORE HAS A VALUE (700)

START A BLOCK

SHOW MESSAGE

GO To a diffrent room

(jeżeli napis gratulacje jest w innym roomie)

gdy inaczej (else(XD))

zrób obiekt z spritem napisu

CREATE AN INSTANSE OF AN OBiECT )obiekt który jest napisem)

END A BLOCK

 

chyba jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz w draw dać według tego mojego poprzedniego co ci dałem, tylko zamiast CHANGE THE SPRITE daj DRAW A TEXT :P . Oczywiście, musisz wcześniej dodaj czcionkę do gry (Fonts w drzewku) i ustawiasz jeszcze ją odpowiednio wcześniej za pomocą klocka SET THE FONT i ew. jeszcze SET A COLOR (czy jakoś tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...