Skocz do zawartości

Program graficzny...


lion

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei rysuję wszystko do gier w Paincie, potem cieniuję w Corel Photo Paint (tam też nakładam teksturki) lub w Adobe Photoshop (tam robię linearty).

Potem spowrotem do painta i Plik/Zapisz jako

 

Acha! Animacje (kręcenie się przedmiotu, czy pojawianie) robię w sprite editorze w Game Makerze.

 

Adobe Photoshop 5 i Corel Photo-paint 3

Wersje 5 i 3 ?! Ale starocie! :)

Ja używam AP 6.0 i CPp 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy lineartach to Graphics Gale rulz! Po wyśmienite efekty sięgajcie do Corel Photo-Paint. Jak chcecie prosto obrobić zdjęcia to bierzcie GIMP. Jeśli chcecie pomęczyć się przy dużej ilości efektów, warstw i kolorów to róbcie w Photoshop lub Paint Shop Pro. Jak chcecie grafiki wektorowej wysokiej jakości to bierzcie CorelDRAW. Gdy chcecie bardzo realistyczne i dobre rendery, to bierzcie Maya i 3DS Max. Gdy chcecie coś prostego do 3D to 3DCanvas lub TrueSpace 3. Gdy znowu chcecie poczuć klimaty Amigi to bierzcie Deluxe Paint. Gdy chcecie program do majestatycznych pixel artów to bierzcie GraFX. Jak chcecie się nauczyć rysować to Paint. Gdy się wam znudzi paint, to weźcie edytor grafiki Game Makera. Kiedy będziecie chcieli nie udanego klona Photoshopa, to bierzcie Pixię. To na tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jak można cokolwiek zapisywać Paintem. Ja nawet jak coś narysuję wyłącznie Paintem, to potem kopiuję do PSP i dopiero zapisuję. Paint nie pier...psuje jakości tylko przy bmp, które są cholernie duże. Na jpgach robi mnóstwo artefaktów, a na gifach podmienia niektóre kolory. Nie wiem jak wy, ale ja tego nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się. Niedawno sobie zmarnowałem rysunek przez zapis do GIFa paintem. Paint też dobrze zapisuje PNG pod XP. Na JPG w Paint jest zbyt wysoki stopień kompresji. W Gifach w Paint jest tylko 16 kolorów przez co paint jest pop...głupim programem jeżeli chodzi o zapis. Zawsze kopiowałem do Irfanview żeby zapisać w GIF, ale Irfan ma trochę za małą paletę kolorów dla gifa :( . Teraz zapisuję gify Graphics Gale, ale niestety jest limit :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kiedyś używałem Clipart Editor (gówno wielkie). Słyszałem też wiele dobrego o Zoner Draw, ale mimo to dla mnie CorelDRAW roxuje! (flash jest też podobno dobry ale nie próbowałem).

 

A co do grafiki 2D polecam wam programy:

- Project Dogwaffle (bardzo fajny, teraz praktycznie darmowy klon Photoshopa);

- Wizardbrush Archangel (jak chcecie mieć realistyczny rysunek i pokazywać kolegom że w kompie możesz zrobić tak samo jak oni na kartce, niestety płatne, ale demówka ma spore możliwości, dokładniej mówiąc nie ma zapisu do innych formatów niż DMP, który można w prosty sposób zmienić na BMP :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dorwałem nie tak już nową cinemę 4d. Naprawde polecam, wszystko robi sie łatwo i przyjemnie ( Tyle że przy nie których efektach można naparwde sobie poczekać ) Jak zwykle jeżeli ktoś chce Sadam poratuje linkiem ;]

- www.nicker.strefa.pl/cinemeczka.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...