Skocz do zawartości

Animacja do ruchu


Sonda dla "jaj" ;)  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. tak dla śmiechu chce zobaczyć jacy ludzie są na forum;)

    • mniej niż 135
      3
    • pomiędzy 143 a 145
      1
    • pomiędzy 145 a 155
      1
    • więcej niż 155
      10
    • JESTEM MODERATOREM
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Ok no to zaczynam ruch mam wzięty z przykładu "ślady opon" autorstwa Pieter6 czy jakoś tak...

 

...Karzdy ze skryptów ruchu objektu 0 (tego bjałego ałtka) posiada skrypt na ruch i na tworzenie opon za sobą- ja potrzebuje żeby jeszcze do każdego z ruchów bocznych (lewo i prawo) dorobić sk, który powodował by zmiane położenia statku

 

:::tzw:::

 

<oto auto>

autoie2.png

<teraz np naciskam żeby skręciło i jest tak>

kopiaautonc3.png

<a ja chce tak>

skrtnb1.png

 

Uwaga, prosił bym o jasne wytłumaczenie co mam zrobić z jakim skryptem , co on znaczy i gdzie go dać- tak jak dla " nob'a przez dużo o" }

 

 

Sory, że zapomniałem ale w tej sądzie chodzi o IQ :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz sprite samochodu w prawo (nie w dół, w edycji sprite obracasz) i dajesz taki kod:

image_angle=direction;

[/u]Jestem totalnym nooobem i potszebuje takiego wyjaśnienia jak głupja blondynka :sp_ike: {GML to najgłupszy z języków programowania - ciągle mi się myli to z c++ a to z innym} <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu, gml czerpie po trochu z każdego języka więc skoro jesteś takim programistą, C++ to gml nie powinien ci sprawiać problemów :)

jest złożony z c++ delphi i innych więc mi się tam myli a poza tym większość sk jest tak zagmatfana że %$^#$$^%%$^ - poprostu odpowiec w pełni na pytanie zawarte w poście i będzie git :thumbsup:

 

Ustawiasz sprite samochodu w prawo (nie w dół, w edycji sprite obracasz) i dajesz taki kod:

image_angle=direction;

O co ci chodzi z tym w prawo????- -czemu w prawo???- -gdzie dać niby ten kod???- -co robi ten kod???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...