Skocz do zawartości

Zablokowane Almora - Online MMORPG


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

Huh, jestem pod wrażeniem. Muzyka idealnie pasuje do gry, ale mam nadzieję, że w opcjach jest funkcja jej wyłączenia, nie wyobrażam sobie mmorpg bez muzyki ze swojego odtwarzacza ^^ . Ale ta muzyka co jest w grze idealnie tworzy klimat. Jeszcze te odgłosy chodzenia, rzucania czarów, miodzio. Jedyna moja uwaga, to słaba jakość trailera, mogłeś to w jakiegoś xvid'a wepchnąć ^^ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 717
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To...GML???

Od strony technicznej gra wygląda na PERFEKT.

Od strony graficznej...no cóż, jest ładna nawet bardzo, ale pewne detale nie pasują do reszty:

a) (oczywiście wg mnie) ludzik zbyt mocno "buja się" przy chodzeniu

b ) kilka gatunków drzew wygląda trochę dziwnie

c) trochę ta Almora ciemna (ale to chyba wina kodeka, którym film zapisałeś, lub monitora, na którym trailer był oglądany :) )

 

...ale animacja "wymiatania" mieczem "wymiata"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, teraz to już koniec żartów, gra wychodzi na weekend w sobotę. Jak tylko przyjdę z pracy to stawiam serwer. Dodatkowo co może wydać się wam ciekawe, ale dla mnie jest to praktyczne, to postanowiłem kupić kartę startową do telefonu za 5 zł ( ORANGE ) :P i podam wam numer. To będzie telefon w razie jakichkolwiek awarii na serwerze, myślę, że każdy ma na jakiegoś SMSa żeby powiadomić o tym iż serwer padł :) Mówię z góry wszystkie rozmowy telefoniczne - bez sensowne, będą odrzucane. Dlatego nie podaje numeru prywatnego :D. Mam drugi telefon ( jakiegoś gniota ) także będzie czynny allways. Możecie dzwonić o każdej porze, bo to dla mnie jest ważne, aby serwer stał ciągle. natomiast tutaj macie tutaj coś na osłodzenie czasu:

 

( 20 Megsów )

Almora Online - Trailer

 

nie podawaj nam tylko jakims zaufanym osoba co beda w to grac bo mozesz troszke spamu dostac ;] i falszywek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast grać, wszyscy będą siadać na np: pieńku i obserwować, szukać błędów: "Jest bug??? Jeeee...nie ma... Jest bug....jeeeees....nima :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest złego w robieniu gier w GameMakerze? Jak dla mnie to by była ciekawostka, gdybym zobaczył na stronie jakiejś fajnej gry, że jest robiona na jakimś gotowym enginie.

 

A Overmars chyba akurat bimba na gry robione przez użytkowników - spójrzcie na stronę GMa - większość prezentowanych tam gierek to straszne ramoty. A przecież powinny robić reklamę programowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że podoba wam się filmik :) Został zrobiony na szybkiego w sumie, tak aby pokazać po prostu jak wygląda gra w "w ruchu", miałem problemy z doborem odpowiedniego kodeku, film oryginalnie ważył 700 MB, wybrałem taki optymalny, że jakość nie jest za dobra, ale widać co się dzieje i jest płynność. Nie mogłem zrobić jakiegoś bombowego trailera, ponieważ nie miałem ludzi na serwerze żeby pograć :) Normalnie to zdaje sobie z tego sprawę, że przydałby się jakiś wstęp, napisy, przejścia FADE IN / FADE OUT itp. ale nie o to mi chodziło. Nie rozumiem dlaczego problemem miałby być dla mnie fakt, iż gra jest zrobiona w GM, ludzie nie będą na to zwracać uwagi jeżeli gra będzie dobra, a info o tym, że gra powstała w GM jest na samym początku intra, także nie mam zamiaru tego ukrywać :D

Telefon będzie służył tylko i wyłącznie do informacji o złym stanie technicznym serwera, tak jak pisałem w poprzednim poście, bez zbędnych rozmów, to nie będzie party line tylko tech line :D hehe albo coś w tym stylu. Ktoś napisał, że gra traci FPS'y jeden czasami dwa w pewnych momentach, ale chyba ten ktoś zapomniał, że w tle chodził serwer no i odbywa się nagrywanie filmu w czasie rzeczywistym, które obciąża mi proca 60% :) Muzykę można uciszyć /wyłączyć w opcjach gry, klawiszologia? jest wszystko w interface'sie opisane jaki klawisz jakiej funkcji odpowiada, a tam gdzie nie ma opisu jest help. Po drugie Almora posiada Tutorial składający się na razie z 4 partów, wszystko co powinniście wiedzieć jest w nim opisane :)

Gra o wiele lepiej prezentuje się na żywo, atmosfera po prostu roxuje - i tutaj wielkie brawa również dla Rob'a Westwooda. Często jak testuje Almore to siadam na pniu przy ognisku i wczuwam się w muzykę hehe... Dzięki jeszcze raz za pochwały/pomysły/sugestie, szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiej reakcji, ale to może dlatego, że ja już po prostu widzę to grę nawet przez sen, a bigos jedzony na okrągło ma prawo się przejeść :)

 

Pozdrawiam! Jak wyjdzie Almora, to zrobię trailer z prawdziwego zdarzenia :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra o wiele lepiej prezentuje się na żywo, atmosfera po prostu roxuje - i tutaj wielkie brawa również dla Rob'a Westwooda.

 

Taaaaaaak, ten jeden utwór z trailera kojarzy mi się mocno z Gothicami (PLUS! Jak nic!)

Tego w trailerze nie słyszałem, ale czy będzie tak (kiedyś :) ), że muzyka będzie się zmieniać w zależności od sytuacji??? Walka-bitewne rytmy. Bez walki-taka muzyka, jaka jest normalnie teraz...

 

OFFTOPIC:

Za to np: w Magi kojarzy mi się z Soul Caliburem III :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Siemka jestem nowy.

 

 

 

 

Ogłądałem już trailera i jednym słowem mówiąc..............SSSUUUUUUPPPPPEEEEERRRRRR GIERKA..........

Grałem kiedyś w tibie ale ALMORA będzie o wiele lepsza. Nie moge sie już doczekac!!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

 

 

 

P.S.:fajny avatar adster :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się ze Borat (:P) pomyślał o tym by muzyka była różna zależnie od lokacji :P a po co zmieniać ją na czas walki? Szczerze widzialem to tylko w RTS-ach i nigdy w MMO.

siedząc se przy ognisku HP mogło by się szybicje regenerować poprostu (bez głupiego smazenia -_-) jako odpoczynek :P

 

a tak... nie zauwarzylem by ktos spytał :P ile waży gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się ze Borat (tongue2.gif) pomyślał o tym by muzyka była różna zależnie od lokacji tongue2.gif a po co zmieniać ją na czas walki? Szczerze widzialem to tylko w RTS-ach i nigdy w MMO.

 

Dlatego, że nie widziałeś tego nigdy w MMO, to i w Almorze tego nie ma być??? :)

W końcu gra powinna być na swój sposób ORYGINALNA, a Almora mogłaby wprowadzić ten element akustyczny do gatunku MMO po raz pierwszy...

Taka zmiana muzyki na czas walki doskonale buduje klimat...

EDIT: Zresztą nie grałem w wszystkie MMO świata, podobnie jak i ty zapewne pablo1517 ;)

 

zaówarzylem

...mam nadzieję, że to żart... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery dzisiaj nie będzie... Wiem, czujecie się oszukani, a ja jeszcze gorzej, bo to ja zrobiłem z gęby dupę. Zrobił się straszny szum wokół tej gry, szum spowodowany wyobraźnią, a nie praktyką. To jest właśnie najgorsza rzecz w tym wszystkim, wygląda na to, że powinienem się cieszyć, a jest wręcz odwrotnie, ponieważ jak gra nie spełni waszych oczekiwań, to dostane podwójnie po dupie. Premiera MUSI być jutro najpóźniej pojutrze, dlaczego musi? bo obiecałem jak już wiecie, a nikt nie chciałby być teraz w mojej sytuacji. Dlaczego spóźniona premiera? po prostu brak snu i wyczerpanie, wczoraj nie podołałem ostatecznym poprawkom i padłem jak zabity nie zwracając uwagi na to, iż spałem na fotelu przy kompie. Niestety nie udało mi się też zmniejszyć rozmiaru gry, zajmuje dosyć sporo ze względu na grafikę, także dla posiadaczy słabszego internetu będzie trochę ściągania, ok. 40 MB albo 50 MB.

Jeszcze jedno. Przestańcie pisać tak, jakbyście już grali w Almore, czyli co będziecie w niej robić, a czego nie będziecie, bo nawet nie wiecie co w niej można a czego nie można. Powtarzam jeszcze raz, to jest wersja testująca silnik online tej gry, nie oczekujcie cudów, bo cudów nie będzie, dopóki nie sprawdzi się gra. Cud jest dla mnie, że stworzyłem/napisałem taką grę, ale dla graczy nie będzie to niewiadomo jakie niebo w gębie. Jednak bądźcie spokojni, bo nie oznacza to, że nic tam nie ma, po prostu uprzedzam, bo czytając poprzednie wypowiedzi, to mam wrażenie, że lepiej gry zapowiadać niż dawać dema. Dzięki serdeczne za wazelinę, ale to nie o to chodzi, bo jak już pisałem wcześniej, ta wazelina może zamienić się w cegłę będącą tuż nad moją głową. Naprawdę wielkie sorka za opóźnienie, ale myślę, że jak czekaliście tyle dni, to jeden dzień nie zrobi wielkiej różnicy. Chyba za bardzo przejmuje się tą grą, bo ostatnio nawet mniej jem niż zwykle lol.

 

 

Zdaje mi się ze Borat (:P) pomyślał o tym by muzyka była różna zależnie od lokacji :P a po co zmieniać ją na czas walki? Szczerze widzialem to tylko w RTS-ach i nigdy w MMO.

siedząc se przy ognisku HP mogło by się szybicje regenerować poprostu (bez głupiego smazenia -_-) jako odpoczynek :P

 

a tak... nie zaówarzylem by ktos spytał :P ile waży gra?

 

a ja zauwarzyłem że nie za dokładnie czytasz pablo :D

przeczytaj co napisał nasz mistrz :D

 

a gra ZAPOWIADA sie naprawde dobrze, jednak przekonamy sie jutro :)

mam nadzieje ze bedzie to hit a nie shit :P

 

Pozdro ;)

 

@down

oj pablo, pablo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się też zmniejszyć rozmiaru gry, zajmuje dosyć sporo ze względu na grafikę, także dla posiadaczy słabszego internetu będzie trochę ściągania, ok. 40 MB albo 50 MB

 

Oj Pablo zes sie wkopal :D

A zeby nie bylo ze to taki bezsensowny post to dodam cos od siebie. Gierka zapowiada sie niesamowicie jednak martwie sie o to ze po jakims czasie beda wystepowac lagi... Nienawidze grac w cos co ma zabojczo wielkie i dlugie lagi. Kiedys tam gralem w Lineage II, no fajnie byla mila atmosferka, super mi sie gralo ale po jakims czasie pojawily sie .... (wiadomo co). Z poczatku nie zrazalem sie tym, no bo przechodzily jednak pozniej przez nie zostalem zabijany i w ogole nie dalo sie grac. Od tamtej pory nie zagralem w Lineage II...

 

Moral z tego taki ze przez glupie lagi gra moze stracic w oczach graczy :)

 

PS. Jak wam sie podobala moja historia? Wzruszajaca? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc logi gwarantowane
Chyba chodzi ci o lagi.

 

Btw. Obejrzałem trailer i byłem naprawdę bardzo, ale to bardzo mile zaskoczony. Grłem wcześniej w Hidden Swords co sprawiło że patrzyłem na Almorę przez pryzmat tejże gry. Myślałem że będzie to jedynie Hidden Swords z nieco poprawioną grafiką i zmodyfikowane do gry w sieci. Teraz wiem jak bardzo się myliłem.

Prognozuje że gra ma przed sobą świetlaną przyszłość. Tylko życzyć powodzenia przy pracy nad nią i wierzyć że beta-testy wypadną pomyślnie i że będą wyłapane wszystkie błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmik i już nie mogę się doczekać kiedy odpalę na mym komputerze Almore. Mam wielką nadzieję iż gra rozwinie się na tyle dobrze aby powstawały coraz to nowsze wersje gdzie będzie więcej potworów, broni i czarów. Życzę ci Borek aby twa gra stała się najlepszym mmorpgiem z wszystkich które powstały w Game Maker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Trailer... brak mi słów poprostu, ale powiem jedno. ######STA!

Gra jest świetna, grafika bardzo mi się podoba i ta muzyka ... mmm, pasuje do gry ! Niema w tej grze niczego co mi się nie podoba !! Nie mogę się doczekać!! Borek jesteś geniuszem w swoim fachu to fakt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest złego w robieniu gier w GameMakerze? Jak dla mnie to by była ciekawostka, gdybym zobaczył na stronie jakiejś fajnej gry, że jest robiona na jakimś gotowym enginie.

Może dla ciebie, ale znam wiele osób, którzy jak usłyszą, że gra była robiona w Game Maker, The Games Factory czy innym takim programie, to od razu odrzucają ją w kąt, bo uważają, że są to programy dla lamerów i nic dobrego się w nich nie zrobi (a nigdy ich nie używali). Po prostu, taka jest reputacja narodu - przyznasz się, że w czymś sobie ułatwiłeś i od razu wytykają, a gdybyś nic nie mówił, to by się cieszyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...