Skocz do zawartości

kolorowanie składni


Szymek

Rekomendowane odpowiedzi

to będzie trudne, a co konkretnie chcesz zrobić?

 

Ale mi chodzi żeby kolorowało składnie w moim edytorze mojego języka programowania który jest napisany w cpp.

Eeee... zrobiłeś edytor ze swoim językiem programowania, który zrobiłeś w edytorze C++?

 

I działa to? Takie kolorowanie jest trudne, ale mniej więcej to będzie trzeba napisać bazę danych, gdzie umieścisz zmienne (a raczej ich nazwy) i będziesz sprawdzał co 1 klatkę czy dana nazwa zmiennej istnieje w kodzie. Ale z kolorowaniem nie wiem jak zrobić (w GML trzebaby było tekst podzielić np. zamiast "draw_text(x,y,"Jasio idzie")" napisać

"draw_text(x,y,"Jasio ");

draw_text(x+16,y,"idzie);"

i wstawiać między tymi poleceniami "draw_set_color(c_red)". Ale tak tylko jest w GMLu (chyba))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synedit - poszukaj w necie (do delphi na pewno jest, ale do C też powinno działać).

No niestety w C nie będzie działać. Szymek musiałby znaleźć na stronie Synedita wersję pod BCB. A teraz nie wiadomo czy to by poszło pod Dev-C++, bo BCB posiada inne funkcje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ale mi chodzi żeby kolorowało składnie w moim edytorze mojego języka programowania który jest napisany w cpp.
Takiej BANALNEJ rzeczy jak kolorowanie składni w porównaniu do napisania własnego języka programowania nie umiesz. Mi to już zaczyna ostro śmierdzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
To jest tylko edytor języka a kompilator jest w gm'ie .

 

To jest tylko edytor języka a kompilator jest w gm'ie .

 

Hmhm. Skoro udało ci się zrobić kompilator w jakże przyjaznym środowisku jakim jest GM, to z kolorowaniem składni powinieneś sobie poradzić. I wyślij mi jego specyfikację, chętnie się go nauczę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...